Ovládání jazyka slouží k ovládání mas, mainstreamoví novináři proto musí používat speciální genderový jazyk

Ovládání jazyka slouží k ovládání mas, mainstreamoví novináři proto musí používat speciální genderový jazyk

Na maninstreamu již neexistuje pravá novinařina, neboť je ovlivněna právě vládnoucí ideologií. Každá totalita si vytváří vlastní jazyk, který pak využívá propaganda zejména k tomu, aby se zažil i čtenářům a ovlivnil jejich myšlení.

Mainstreamoví novináři mají – alespoň v některých redakcích – dokonce předem daná pravidla, která jsou plně v souladu se současnou woke ideologií.

Nyní unikl politicky korektní slovník, který musí používat novináři píšící pro deník Politico, který je vlastněn německou společností Axel Springer Verlag, která mimochodem vlastní i některá naše média.

Lze tedy předpokládat, že tento „woke“ jazyk bude požadován od všech pisálků z této stáje, nejen od serveru Politico.

Průvodce pro novináře poskytuje pokyny pro používání jazyka souvisejícího s rasismem, transgenderovými problémy a imigrací.

Příručka zakazuje používání některých konkrétních genderových slov, ve kterých je základem slova v angličtině „man“ (muž), například zakazuje slovo mankind (lidstvo) a několik dalších.

Průvodce také zakazuje tvrzení, že se transgender osoba „identifikuje“ jako konkrétní pohlaví. Je také zakázáno označovat transgender osobu jako „biologického muže“ nebo „biologickou ženu“. 

„Obecně je nutné se vyhýbat i zmínkám o tom, že se transgender osoba narodí jako chlapec nebo dívka, a je třeba volit jazyk jako ‚identifikovaný chlapec/dívka při narození‘,“ uvádí průvodce.

„Biologie člověka nemá přednost před jeho genderovou identitou a taková přílišná zjednodušení mohou znehodnotit současné autentické pohlaví daného člověka,“ uvádí příručka pro mainstreamové novináře.

Na téma rasismus průvodce uvádí: „Na rozdíl od černé by se bílá nikdy neměla psát velkými písmeny.“

Reportéři také nesmějí používat výrazy „pro-life“ nebo „pro-choice“ bez uvozovek (jde o označení lidí, kteří jsou proti současné extrémní  potratové politice). Místo toho by měli používat „protipotratové“, „propotratové“ a „práva na potrat“.

Jsou také instruováni, aby používali genderově neutrální výrazy jako „pacienti žádající potrat“ nebo „lidé hledající potrat“ místo „ženy hledající potrat“, protože mohou existovat i lidé, kteří se neidentifikují jako ženy a mohou se stát těhotnými.

Kromě toho by měl být výraz „pozdní potrat“ nahrazen výrazem „potrat později v těhotenství.“ Zde jen připomínám, že dnes je prosazován potrat až do porodu či dokonce až měsíc po porodu! Potrat až do porodu již povoluje například Kalifornie nebo Nový Zéland.

Pokud jde o nelegální přistěhovalectví, zpravodajové mají zakázáno používat výrazy „ilegální cizinci“, „nelegální přistěhovalci“ nebo jakákoli údajně hanlivá slova v souvislosti s nelegálním přistěhovalectvím.

Nápor ilegálů na hranicích (připomínám, že aktuálně je rekordní invaze jak do Evropy, tak od jihu do USA), již nesmí být nazýván „krizí,“ protože to údajně znevažuje zoufalou situaci migrantů….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 4.6]

One thought on “Ovládání jazyka slouží k ovládání mas, mainstreamoví novináři proto musí používat speciální genderový jazyk

  1. Po dobytí Európy a vlastne takmer celého sveta moslimami a zavedení tej najtvrdšej šaríe na spôsob Rijádu budú podobné úchylnosti /aspoň teda ich väčšina/ navždy patriť minulosti…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout