Ukrajina: Situace v Bachmutu a u obce Kremennaja (videa)

Ukrajina: Situace v Bachmutu a u obce Kremennaja (videa)

Již delší dobu se objevují videa, která ukazují, že na frontu jsou posíláni i zcela netrénovaní civilisté. Mnohdy jsou násilně odváděni nejen muži důchodového věku, ale také nezletilci, jak ukazovaly některé záběry.

Ukrajinské vojenské velení prý vyslalo do blízkosti obce Kremennaja nevycvičené, nedávno mobilizované bojovníky – řekl agentuře RIA Novosti Andrej Maročko, podplukovník Lidových milicí LPR ve výslužbě .

„Jižně od obce Kremennaja dorazila asi stovka nově mobilizovaných civilistů, kteří neprošli žádným speciálním výcvikem a byli téměř okamžitě po mobilizaci vysláni do bojové zóny,“ uvedl.

Zřejmě byli rekruti ujištěni, že budou odvezeni na výcvik do vojenského výcvikového prostoru.

Den předtím Maročko řekl:

„Ukrajinští vojáci, kteří ustoupili z obce Kremennaja, tam zanechali mrtvé a dokonce i zraněné. Každopádně se v tomto směru v posledních měsících vedly urputné boje, ukrajinská armáda pravidelně ostřelovala vesnice Kremennaja a Svatovo. Všechny útoky směřující k prolomení ruské obrany však byly zmařeny. Ukrajinské síly tam utrpěly těžké ztráty.“

Situace v Bachmutu (Artěmovsk) je děsivá. Město je v troskách, jak můžete vidět i na jeho včerejším videu Patricka Lancastera (dostupné jen na youtube pro 18+). Reportér ukazuje bezútěšnou situaci města, kde již nejsou civilisté. Těla mrtvých ukrajinských vojáků jsou vidět v každé ulici, stejně jako západní zbraně….

Podle posledních informací se dnes bojuje nedaleko centra města….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

One thought on “Ukrajina: Situace v Bachmutu a u obce Kremennaja (videa)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout