Tuniský prezident varuje před infiltrací zemí černými Afričany

Tuniský prezident varuje před infiltrací zemí černými Afričany

Možná jste nedávno zaznamenali informaci o tom, že tuniský prezident Kais Saied prohlásil, že migrace ze subsaharské Afriky byla „zločinným“ spiknutím zaměřeným na změnu demografického složení jeho země. 

V reakci na to došlo k doslovnému exodu černochů ze země, jejich rodné země dokonce vyslaly letecké speciály, které je dopravily do jejich domoviny.

Na druhou stranu je v Tunisku i mnoho černochů, kteří  tuto zemi považují jen za menší zastávku na cestě do Evropy, což znamená, že po prezidentově prohlášení se část subsaharských Afričanů vydala právě do zemí zaslíbených jako je například Německo, Itálie, Francie, Velká Británie či Švédsko, což jsou země, kde je již poměrně početná černošská komunita.

V Tunisku, které má zhruba stejně obyvatel jako naše republika, si náhle uvědomili, že jsou přečíslováni.

Ovšem právě i v evropských zemích je dlouhodobě patrný rasismus Severoafričanů, kteří se jím nijak netají, například ve Francii jsou potyčky mezi černochy a Araby zcela běžné.

Stejná je situace i v samotném Tunisku, kde etnicky berberští, iberští a arabští obyvatelé chovají zášť vůči subsaharským Afričanům. To se odráží i v nedávných prohlášeních prezidenta Kaïse Saïeda.

Saïed uvedl, že Tunisko čelí migrační krizi. Na vině je „spiknutí“ zahraničních aktérů a národů s cílem změnit tuniskou demografii a rozmělnit jeho arabské a islámské dědictví. Poslední zmíněné je samozřejmě nesmysl, protože drtivá většina černochů, kteří přijdou do Tuniska, jsou také muslimové (např. Malijci a Senegalci, kteří nemají v zemi jazykovou bariéru).

Podle francouzského listu La Croix prezidentův projev rozpoutal vlnu útoků na černochy, kteří po desítkách spěchali na své ambasády, aby byli repatriováni.

Podle toho má již asi 300 obyvatel Pobřeží slonoviny a Malijců zorganizované lety domů prostřednictvím ambasád svých zemí. Jiná velvyslanectví také organizovala takové lety domů pro své občany.

Vzhledem k tomu, že Saïed v posledních týdnech opakovaně prohlásil, že nelegální imigranti ze subsaharské Afriky jsou zdrojem „násilí a zločinu“ a součástí „zločinného podniku“ zaměřeného na „změnu demografického složení“, je třeba předpokládat, že nálada v země je napjatá.

Od jeho prvních komentářů přišel značný počet z 21 000 oficiálně registrovaných subsaharských Afričanů v Tunisku o práci a domovy, uvádí La Croix. Policie a úřady stupňují represe proti ilegálům, což má za následek, že desítky z nich jsou zatčeny během policejních razií. Již existují tuniské skupiny, které cíleně loví černochy a mlátí je.

Dá se předpokládat, že se tyto informace dostaly i mezi ty, kteří chtějí migrovat, takže se zemi v budoucnu pravděpodobně vyhnou. Po destabilizované sousední zemi Libyi je nyní Tunisko pro ilegály čím dál tím méně zajímavé.

Evropa tak zůstává poslední výspou, která vítá obohacení z Afriky s otevřenou náručí.

Některé země  – jako například Německo – si dokonce v Africe zřídily speciální kanceláře pro žadatele o azyl. Ti si mohou požádat o pracovní pobyt v zemích EU a tam pak odletět zcela legálně. Většina evropských zemí tak hodlá dovézt až statisíce cizinců – a to včetně údajně protimigrační Itálie…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout