Nadcházející regulace EU by si mohla vynutit přijetí digitálního eura – prozatím alespoň v zemích eurozóny

Nadcházející regulace EU by si mohla vynutit přijetí digitálního eura – prozatím alespoň v zemích eurozóny

I když nejsme v eurozóně, tak přesto se zdá, že by mohlo být vynuceno používání digitální měny plošně po celé EU. Problém je, že digitální měna je spíš programovatelný bodový systém než měna jakou jsme dosud znali.

A EU nyní tlačí na brzké zavedení digitální měny. Souběžně s tím zřejmě přijdou snahy o potlačení hotovosti – a to zejména v zemích eurozóny. Ty budou v měnové politice plně závislé na rozhodnutí EU – a především ECB.

V eurozóně – tvořené 20 (z 27) členy EU, které přijaly euro – se obchodníci mohou ocitnout v povinnosti přijmout budoucí digitální měnu Evropské centrální banky (ECB).

Vyplývá to z informací, které měli ministři financí eurozóny projednat v pondělí. Povinnost vyplývá z udělení stejného statusu EU CBDC jako má hotovost, čímž se stává zákonným platidlem.

Dokument uvádí, že tento postup by zajistil zvýšení síťového efektu a distribuce digitálního eura.

Dalším bodem, který dokument předkládá ministrům k diskusi, je, zda by měly existovat výjimky, jejichž cílem by bylo „vyvážení principů smluvní svobody a povinného přijetí.“

ECB teprve formalizovala rozhodnutí o vydání svého CBDC, ale očekává se, že se tak stane na podzim, a mezitím jsou byrokraté EU zjevně zaneprázdněni finalizací návrhu, včetně technických otázek a priorit.

Minulý týden se Evropské parlamentní fórum pro finanční služby od komisařky pro finanční služby Mairead McGuinnessové dozvědělo, že návrh zákona má být předložen v blízké budoucnosti a že ECB v současné době zkoumá klíčové designové a technické problémy, než učiní rozhodnutí.

Aby však centrální banka EU mohla toto rozhodnutí učinit, je zapotřebí regulace, se zapojením Evropského parlamentu a Evropské rady.

Očekává se, že návrh bude předložen ve druhém čtvrtletí roku 2023 s cílem zřídit blokovou CBDC a regulovat ji, včetně otázek, jako je její status zákonného platidla, soukromí a boj proti praní špinavých peněz, finanční stabilita, distribuce a kompenzace a používání digitálního eura mimo eurozónu, řekla McGuinnessová.

Již v lednu ministři financí pracující na této otázce, známí jako „Euroskupina“, poukázali na to, že zavedení měnového systému centrální banky EU je politickou otázkou, která vyžaduje politická rozhodnutí.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 4.8]

5 thoughts on “Nadcházející regulace EU by si mohla vynutit přijetí digitálního eura – prozatím alespoň v zemích eurozóny

    1. Starému finančnímu systému zvoní hrana a jsou dvě možnosti transformace. Dál sloužit v trojciferné inflaci a nechat se dodojit skrz čísla bez hodnoty ( kreditů ) a nebo zvolit cestu králů = zlatý standard skrz QFS. U GESARY a NESARY stále není rozhodnuto, jak bude nastaveno oddlužení jednotlivých států a jejich občanů nebo kde vzít a nekrást tzv. podkladové aktivum GESARY.

  1. Tak jako za komunistů, strana a vláda rozhodne o své vůli, jak to dopadlo víme. Tato sebranka měla být dávno v kriminále, mravní úpadek a idiocie západu kam se podíváš. Už se to v USA hroutí, začátek konce EU.. 2023-2025!!

  2. Tak toto bude konečná!!! Vymažú vás keď budete pre nich nepohodlným. A to doslova. Presne ako to urobili už tomu jednému Slovákovi!!! Okradli ho o všetko a nikto nič!!! Môže ísť po žobraní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout