Doug Casey vysvětluje účel 15minutových měst

Doug Casey vysvětluje účel 15minutových měst

Projekt 15minutových měst se již rozšiřuje po celém světě, ale asi nejvíc na severoamerickém kontinentu a v Evropě. Také u nás se k němu začínají některá města hlásit – a to včetně Prahy.

Ve spojení s tzv. projektem „smart city“ (chytré město) jde o doslovné vězení pod plným dohledem. Přitom i o projekt smart city je ve vedení měst velký zájem, naše republika je dokonce od roku 2019 nahlášena jako jeden z lídrů projektu.

Pokud žijete na venkově, tak jste v tomto směru celkem „z obliga,“ ale žijete-li ve městě nad 10 tisíc obyvatel, pak i vedení vašeho města se může do jednoho či dokonce obou projektů zapojit.

Protože jsem zaznamenala více dotazů na problematiku 15minutových a chytrých měst, přináším nyní zajímavý rozhovor na toto téma s Dougem Caseym. Ten vysvětluje zejména důvody za jakým účelem tzv. „elity“ (které on sám nazývá správně „parazité“) tyto projekty chystají.

„15minutové město“ je urbanistický koncept, který se rychle šíří v Severní Americe a Evropě. Jejich cílem je, aby vše – kde lidé pracují, nakupují, získávají vzdělání, zdravotní péči a volnočasové aktivity – bylo vzdáleno pouhých 15 minut.

Cílem je, aby byrokraté omezili – a nakonec zakázali – používání auta, protože vše je v docházkové nebo cyklistické vzdálenosti. Primárním cílem uhlíkové hysteriky je postupné vyřazování uhlovodíků obecně a automobilů se spalovacími motory zvláště.

Kritici také tvrdí, že 15minutová města nakonec umožní úplný dohled a kontrolu nad životy lidí, protože vlády je nevyhnutelně spojí se systémem sociálního kreditu ESG a digitálními měnami centrální banky.

Jaký je váš názor na koncept 15minutového města?

Doug Casey: Toto je sociální inženýrství povýšené na novou úroveň – snaží se změnit způsob, jakým lidé jednají a žijí. Ve skutečnosti je to sociální inženýrství, které má podobu stavebního inženýrství, umisťuje lidi do typů domů, prostředí a míst, které elity – mám na mysli paraziti – preferují.

Je to, jako by celá lidská rasa převzala roli ve filmu Jima Carreyho Truman Show. Ale to je příliš neškodné. Způsob, jakým se snaží reformovat města a nutit lidi, aby zůstali v určitých oblastech,  je to spíše jako panoptikum, což byl typ vězení, kde mohli strážci za všech okolností snadno pozorovat všechny lidi.

Samozřejmě to zní pohodlně, domácky a maloměstsky, když každý musí bydlet v okruhu 15 minut od svého domu. Ale díky tomu je pro umělou inteligenci mnohem pohodlnější sledovat, kde se kdo nachází. 

A to nejen ve vozidlech, protože dalším krokem na této cestě bude, že je žádoucí, aby si každý nechal implantovat čip, aby bylo možné sledovat jeho vlastní tělo. Koncept 15minutového města je jen krůček na cestě k něčemu ještě dystopičtějšímu.

Otázka: 15minutová města dostala velkou podporu od hysterie Covid, protože mnoho městských rad a starostů se snažilo předělat městské prostory uprostřed lockdownu.

Koncept se rozšířil do mnoha oblastí v Severní Americe a Evropě s plány na přeměnu částí největších měst na četné 15minutové městské zóny. Už jsme to viděli v Ottawě, Oxfordu a dalších velkých městech.

Co se tu vlastně děje?

Doug Casey: Je to o ovládání, ale neprodává se to jako vojenské ovládání typu „musíš to udělat“. Půjde o jemné ovládání „dělejte to pro své dobro.“ A samozřejmě je to součást všeobecného klimatického šílenství pro údajné dobro Matky Země. Cílem je přimět lidi, aby zapomněli na auta a také se vyhýbali používání letadel a veřejné dopravy.

Prodává se to jako skvělý způsob, jak se setkat se svými sousedy, projít se a možná použít kolo. Snaží se vrátit svět do středověku, kdy nikdo nešel dál než 15 minut od jejich domova. Nejen proto, že tam nesměli jít, ale i proto, že se báli, za dalším kopcem mohou být draci.

Otázka: Globální elita nechce, aby dav byl tak mobilní, jak býval.

V posledních letech zaznamenáváme stále více omezení cestování. Covidová hysterie vytvořila precedens pro používání lockdownu jako oficiální politiku a zavedla mnoho matoucích cestovních omezení. Uhlíková hysterie také slouží jako záminka pro všemožné návrhy na omezení cestování. Trend, který se nyní objevuje, nabírá na síle.

Jak vidíte 15 minutová města ve vztahu k tomuto trendu?

Doug Casey: Lidé se mnohem snáze ovládají, když vždy víte, kde jsou. A elita – jak jsem řekl, jsou to paraziti, kteří nic neprodukují nebo neslouží užitečnému účelu – chce, aby plebs zůstal na místě, nejen fyzicky, ale i psychologicky, ekonomicky a politicky.

Raději by žili ve světě, kde místa jako náměstí svatého Marka v Benátkách, Machu Picchu a Grand Canyon nejsou zahlcena obyvatelstvem, protože se všichni vrátili do svých 15minutových cestovních zón a dodržují předpisy, které jim umožňují  spotřebovat jen příslušné množství uhlíku.

To je pro parazity z osobního hlediska mnohem pohodlnější a mají také mnohem větší kontrolu.

Otázka: Světové ekonomické fórum (WEF) podpořilo 15minutová města.

Proč vás toto téma zajímá?

Doug Casey: Historicky byla Organizace spojených národů primárním fórem vlád, kde se setkávaly a diskutovaly o tom, jak přebudovat svět. Na OSN se ale bohužel stále více zapomíná. Dnes to není nic jiného než drahý klub pro vládní úředníky na střední úrovni na dovolené v New Yorku, mísících se s dalšími ambiciózními byrokraty.

Světové ekonomické fórum je pro skutečně mocné.

WEF však potřebuje důvod pro svou existenci. Těmto lidem jde o moc a peníze. Rádi se stýkají, plácají se po zádech a vidí sami sebe jako vládce vesmíru. Nyní, když se na WEF poznali a jasně převzali vládu alespoň nad západním světem, už tam nejsou jen proto, aby se stýkali. Mají s plebsem spoustu velkých plánů.

Koncept 15minutových měst je jednou z mnoha útočných linií, které zahájili, aby v podstatě ovládli svět, i když to je pobuřující.

Otázka: Vzhledem ke všemu, o čem jsme diskutovali, co může průměrný občan udělat pro ochranu své suverenity obecně a své svobody cestování zvláště?

Doug Casey: Nejprve se zkuste přestěhovat do venkovské oblasti, kde máte mnohem větší kontrolu nad svým vlastním životem a nejste obklopeni tisíci lidí, kteří by vás mohli označit za nepřizpůsobivého a mohli by snadno propadat hysterii.

Druhá věc je zbohatnout, jak jen můžete, protože majetek vás izoluje jak od parazitických elit, tak od spodiny.

A třetí věc, kterou můžete udělat, je bránit se jakýmkoli způsobem. Mluvit nahlas a dávat ostatním vědět, že nejsou sami, kdo si myslí, že to, co se děje, je ve skutečnosti zlo. Ale uvědomte si rizika, která jsou s tím spojená.

Nemůžeme změnit historické trendy. Atmosféra v dnešním světě je jako v prvních dnech občanské války v USA nebo v prvních dnech první nebo druhé světové války.  

Mopslíci jsou hloupí a hysteričtí, vzrušení, že se „seskupují“, aby bojovali proti skutečnému nebo domnělému nepříteli a pochodují společně v těsném kroku. Obrovský duševní virus je na cestě k tomu, aby pohltil většinu lidí.

Žijeme ve skutečně nebezpečné době…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 21 Průměrně: 4.6]

5 thoughts on “Doug Casey vysvětluje účel 15minutových měst

  1. je vrcholně nehorázné a sprosté, že globalisté mají chuť pod různými smyšleným záminkami držet protiprávně doma. Tohle omezení by mělo platit pouze pro ty, kteří tuhle zrůdnost podporují, ostatní se budou pohybovat zcela volně jako od svého narození. Ovšem bez digitální měny tohle omezení nemá žádný smysl, není totiž způsob jak vás potrestat třeba vypnutím platební karty. Myslím, že u nás k tomuto činu omezení svobody lidí nenajde nikdo koule to navrhnout natož prosadit.

    1. jseš si jistej koukni na Babiše a situace za covidu a Fiala neni o nic lepši pokud nás taha do války tak už je všeho schopnej Fiala s Babišem jsou Zrudy a udělaji uplně všechno tomu věř a kdyby byla válka s Ruskem tak se rychle spakuji a leti do USA

    2. ale najde, donaset na Vas budou vlastni deti. a pokud nekdo bude pid natlakem, klidne napraska i lidi kolem, jen pro to, aby byl natlak mirnejsi. na covidu si to vyzkouseli.

      nedelam si iluze, ti co dokazou jeste volit ods a povatzovat je za pravicovou stranu, jsou jasnym dukazem. je to o nicem.

  2. 15 minutová města a Smart City = moderní vězení s maximalni ostrahou s kombinaci osvětím když uvažíme v jakych podminkach bude potom režim nastolovat a strava byla v koncentraku podobna te co nám chtějí nastolit jde o stejnou skvadru Elit ktere kdysi dávno podporovali a financovali NSDAP a 2 světovou válku dokud tahle odporná a nelidská Globalistická chatra nezmizi z našeho života tak budeme žit pod jejich Terorem ale aspon to už nevypada tak totalně beznadějně když se většina zemi světa sjednocuje proti EU a USA ještě je naděje na změnu je to hlavně ale na lidech jak se vždy rozhodnou u voleb i když podvadět jde ale pokud by od lidi byl tak velky odpor tak to nebude bez šance

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *