WEF testuje šmírovací projekt „Smart city“ po celém světě – včetně České republiky (video)

WEF testuje šmírovací projekt „Smart city“ po celém světě – včetně České republiky (video)

V Holandsku, kde bylo zřízeno první Smart city v Evropě, se nyní prošetřuje nejen zapojení WEF do tohoto projektu, ale také detailní informace o tom, co má ve skutečnosti tento projekt za účel.

O prvním Smart city v Evropě jste si zde již mohli přečíst. Protože se tato města v posledních 2-3 letech začala budovat po celém světě, investigativní novinář Joshua Philipp se pustil do důkladného šetření a upozornil na mnohde tajné projekty Smart City, které se rozjíždějí v několika zemích Evropy.

Zkoumal zapojení Světového ekonomického fóra do tohoto projektu, který se již neomezuje pouze na Nizozemsko, jako tomu bylo v začátcích. „Je to mnohem horší, dělají to po celém světě,“ řekl Philipp.

Webová stránka o tomto projektu byla odstraněna, ale novináři se podařilo získat informace, které na ní byly. Připomněl, že stačí se podívat na první testovací projekt na světě  – holandské město Apeldoorn.

Apeldoorn byl WEF bez konzultace s jeho obyvateli přeměněn na první „chytré město“ nejen v Nizozemsku, ale i v Evropě. Neznámá rakouská společnost RadioLED spustila ve městě síť 5G na základě tajné dohody s obcí. Společnost spravuje data, která jsou získávána z tisíců senzorů, které sledují obyvatele Apeldoornu všude.

 

Pro realizaci projektu Smart City uzavřely obce Apeldoorn a RadioLED tajnou dohodu, ve které bylo společnosti RadioLED uděleno povolení k připevnění 500 čtvercových bílých skříní na sloupy veřejného osvětlení.

Apeldoorn Smart City je jen jedním z mnoha projektů, které WEF v Nizozemsku realizuje. Tento projekt je na programu i pro ostatní obce, píše De Andere Krant.

Philipp se do projektu ponořil hlouběji a zjistil, že je v něm již mnohem víc měst. „Toto je globální program.“

Vše, co obyvatelé chytrého města dělají, je monitorováno vládou. Vaše poloha, restaurace, které navštěvujete, obchody, které navštěvujete, lidé, se kterými mluvíte, produkty, které kupujete, webové stránky, které navštěvujete, vaše politické názory. Všechny tyto informace končí ve velké databázi. A to vše se děje BEZ VAŠEHO VĚDOMÍ.

Tato databáze časem poslouží ke stanovení vašich sociálních kreditů a bude samozřejmě i součástí vaší ID, která bude napojena na digitální měnu.  Tedy – jednoduše řečeno – urychlí cestu do digitálního otroctví.

RadioLED sítě jsou k dispozici ve Švýcarsku, Rakousku, Německu a České republice, Karibiku, Spojených státech a Nizozemsku. 

To vše je součástí globální aliance G20 pro chytrá města. Zdá se, že WEF nedávno odstranilo webovou stránku na toto téma. Jedná se o program zaměřený na globální správu u pomocí Smart Cities, říká Philipp.

„Všechno, co děláte, všechno, co říkáte, každý, koho znáte, všechny nákupy, které uděláte, každá webová stránka, kterou navštívíte; Vše je monitorováno a nahráváno a může být a bude použito proti vám.“

Celé vyprávění novináře o „chytrých městech“ si můžete poslechnout ve videu výše (anglicky).

V podstatě by mělo být smart city základem pro založení systému sociálních kreditů. V současné době jde zřejmě zejména o shromažďování informací o občanech každého chytrého města, aby je bylo časem možné využít. Mnoho lidí je tedy ve smart city šmírováno, aniž by o tom měli tušení.

EU již připravuje centrální databázi ID, takže lze předpokládat, že pak budou tyto informace sloučeny.

Není jistě bez zajímavosti, že projekt Smart city, který pochází z dílny WEF, se u nás rozběhl jen krátce poté, co byl v roce 2019 na srazu WEF Babiš s Havlíčkem. Ve stejnou dobu se začal projekt zavádět i v některých jiných zemích po celém světě.

Povšimněte si, že ministerstvo tehdy neprosazovalo jen projekt „Smart city,“ ale také udržitelná města a oběhovou ekonomiku (oboje je založeno na sdílení). Tato vláda s projektem samozřejmě pokračuje. Není tedy zřejmě nijak náhodné, že má ministerstvo pro místní rozvoj právě Bartoš, velký zastánce sdílené ekonomiky.

Na celý – u nás již 3 roky běžící – projekt se můžete podívat zde

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 23 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *