Americký senátor říká, že USA by měly začít sestřelovat ruská letadla (video)

Americký senátor říká, že USA by měly začít sestřelovat ruská letadla (video)

Jistě jste se již také dočetli o údajném zničení amerického dronu nad Černým mořem nedaleko Krymu. Verze USA a Ruska se poněkud rozcházejí, nicméně obě země potvrzují, že dron byl zničen, což je zřejmě podstatou sporu.

Rusko upozornilo na to, že podle nich je to totéž, jako kdyby ruský dron létal nedaleko pobřeží Kalifornie, USA odpovídají tím, že se dron nacházel nad mezinárodními vodami.

Každopádně to bylo záhy také politické téma v amerických médiích, kde se k tomu také patřičně vyjádřil jeden z amerických jestřábů, pod jehož případným vedením by již nejspíš vypukla třetí světová válka…

Ve svém vystoupení v pořadu Hannity v úterý večer senátor Lindsey Graham nadhodil myšlenku zahájení třetí světové války, než obvinil Bidenovu administrativu, že dělá přesně to.

V reakci na  sestřelení bezpilotního amerického dronu nad Černým mořem dvěma ruskými letadly Su-27 Graham navrhl sestřelit jakékoli ruské letadlo, které se přiblíží k americkému aktivu nad mezinárodními vodami.

„No, měli bychom je hnát k zodpovědnosti a říci, že pokud se někdy přiblížíte k jinému americkému aktivu letícímu v mezinárodních vodách, vaše letadlo bude sestřeleno,“ prohlásil Graham.

„Co by teď udělal Ronald Reagan? Začal by sestřelovat ruská letadla, pokud by ohrožovala naše aktiva,“ dodal.

„Vše, co vám mohu říci, je, že na mnoha frontách jsme v nebezpečné situaci,“ pokračoval a dodal: „Slabost vytváří provokaci. Vědí, že jim to projde.“

Graham pak obvinil Joe Bidena, že se chová jako „jelen ve světlech reflektorů“, než Bidenovi řekl: „Pokud nezměníte svou hru a nezvýšíte svou hru, budeme mít třetí světovou válku.“

Není překvapením, že Moskva na tuto rétoriku na úrovni třetí světové války nereagovala dobře, když ruský velvyslanec v USA Anatolij Antonov obvinil Grahama ze snahy vyprovokovat „nebezpečnou eskalaci“ mezi oběma supervelmocemi.

Antonov řekl, že Grahamovy komentáře jdou „daleko za zdravý rozum a riskují totální jadernou válku“, pokud by se podle nich jednalo.

„V žádném případě to není první pokus nechvalně známého zákonodárce vyprovokovat nebezpečnou eskalaci americko-ruských vztahů. Před rokem vyzval naše občany, aby se pokusili o atentát na ruského prezidenta,“ řekl.

„Opravdu senátor Graham věří, že přímý vojenský střet s Ruskem je v zájmu voličů, kteří mu svěřili své životy a živobytí?“

USA tvrdí, že Rusko dron úmyslně zničilo, což Moskva popírá a tvrdí, že dron po zastavení spadl.

Antonov řekl, že je škoda, že Pentagon ztratil drahý kus vybavení, ale že to nejsou ruští piloti, kteří by měli být předvoláni, ale spíše američtí politici jako Graham, kteří podněcují začátek apokalyptického konfliktu.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.7]

5 thoughts on “Americký senátor říká, že USA by měly začít sestřelovat ruská letadla (video)

 1. Toho krvilačného psychopata, obhajcu amerických agresií a vojnového štváča, jedného z najfanatickejších v celých dejinách USA, nemá kto zabiť. Podobne ako jeho kolegu Marca Rubia, pôvodom Kubánca. Veľká škoda,že Andropov nezhodil na USA roku 1983 aspoň zo 10 vodíkových bômb…

 2. agentúra JPP / jedna pani povedala /
  dron bol znefunčknený tajnou zbraňou
  jedná sa o špeciálne lepidlo čo majú vo výbave stíhačky
  polepí vrtulu klapky no kamera ostáva nepolepená …
  vsjo

 3. Rusi by mali pozostreľovať všetky usácke špionážne drony bez výnimky kde sa nachádzajú! ako vojenské prostriedky nemajú v medzinárodných vodách čo hľadať! usáci bezostyšne dopujú ukruinu zbraňami, tak ponesú následky!!! pokiaľ sa nestiahnu na svoje územie, nemajú na to žiaden dôvod ani Rusi!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout