Jak  finanční krize řídí vzestup CBDC

Jak finanční krize řídí vzestup CBDC

S nástupem programovatelné CBDC a souběžným ukončováním hotovosti se dostaneme do světa, který již dlouho globalisté připravují.

Půjde o jakýsi neofeudalismus, kde bude každý člověk nejen pod totálním dohledem, ale bude také plně řízeno jeho chování i smýšlení, přičemž nesprávné chování a názory budou trestány omezením toho, co si můžete za programovatelnou měnu koupit.

Právě to je důvodem, proč je nyní digitální měna (CBDC) tak propagována a podle všeho bude její nástup rychlejší než se zdálo.

Minulý pátek zcela zkolabovala Silicon Valley Bank, 16. největší banka ve Spojených státech. Šlo o největší krach banky od finanční krize v roce 2008

V neděli kromě SVB zcela zkolabovaly Silvergate Bank a Signature Bank. Všechny tři jsou nyní pod kontrolou Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC).

FDIC učinil neobvyklý krok tím, že plně garantuje všechny vklady držené u SVB – což znamená, že federální vláda poskytne peníze daňových poplatníků, aby odškodnila všechny zákazníky SVB.

Ale škoda ještě není u konce. To samozřejmě vyvolalo tlak i na další regionální banky a další dvě – First Republic Bank a PacWest Bank – byly  na pokraji krachu.

O víkendu ztratily čtyři největší banky z Wall Street hodnotu přes 55 miliard dolarů. Hodnota bankovních akcií po celém světě klesá.

Akcie Credit Suisse včera ráno dosáhly svého historického minima a vyvolaly globální výprodeje akcií.

Finanční situace je zkrátka na pokraji velké krize. Ale je to náhoda? A pokud ne, jaký je za tím cíl?

Ne, není to náhodné. Vše je dlouhodobě plánované a řízené. Znamená to, že kolapsy byly naplánovány a vyprojektovány do nejmenších detailů? Pravděpodobně ano.

V každém případě tu bylo alespoň varování pro znalé.

Generální ředitel a finanční ředitel SVB prodal během dvou týdnů před kolapsem akcie v celkové výši 4 miliony dolarů a Fond zakladatelů Petera Thiela se ve čtvrtek před kolapsem zbavil veškerého kapitálu SVB.

A to i přesto, že ještě 9. března kalifornské ministerstvo finanční ochrany a inovací určilo, že SVB je „zdravá finanční instituce“ a zkrachovala až po runu investorů.

To samozřejmě není důkaz úmyslného kolapsu, ale přesto je to důležité vodítko.

Každý, kdo to předvídal, mohl o víkendu vydělat jmění. Bude zajímavé sledovat, zda došlo k nárůstu takových obchodů.

Ale to vše je ve skutečnosti irelevantní, protože víme, že ekonomika byla v posledních třech letech v reakci na „pandemii“ záměrně odstavena.

K prvním krokům, které měly vést k nastupující krizi, tak došlo právě za „plandemie.“

Nyní se raketově zvýšily ceny potravin a energie, došlo k rekordním inflacím a  zničení hodnoty některých měn „tiskem“ miliard a miliard dolarů, liber a eur.

I když v těchto konkrétních bankách neexistoval žádný speciální mikromanagement, nevyhnutelným důsledkem tohoto ekonomického vandalismu bylo selhání bank – nevyhnutelné a úmyslné.

Důležitější otázky jsou „proč?“ a „co se stane teď?“.

Jedním aspektem bude přísnější regulace – zejména kryptoměn. Pravděpodobně není náhoda, že dvě z neúspěšných bank – Silvergate a Signature – jsou hlavními investory do kryptoměn a o SVB je známo, že má vazby na kryptoměny také.

Narativ, který se pravděpodobně objeví, je, že „neregulované kryptoinvestice představují hrozbu pro finanční systém“ nebo že „neregulované kryptoměny způsobují, že naše finanční instituce jsou zranitelné vůči ekonomickým válkám“ nebo něco podobného.

Brzy jistě uvidíme články, které budou ukazovat tímto směrem, protože kryptoměny musí před plošným nástupem CBDC zmizet. Podobně, jako musí zmizet hotovost.

Další fází bude pravděpodobně argument, že malé, regionální, soukromé banky nemohou zaručit bezpečnost peněz svých zákazníků a že pro jednotlivce by bylo bezpečnější vkládat buď u obřích mezinárodních bank, nebo přímo u centrální banky.

A kdopak má řídit CBDC? Přece centrální banky! A dokonce se do budoucna hovoří o jedné světové centrální bance.

Již dříve se uvádělo, že Bank of America zaznamenala od kolapsu SVB obrovský nárůst vkladů. Tento proces konsolidace mezi velkými bankami bude pravděpodobně pokračovat.

Logicky se tato dvoustranná propaganda může ubírat pouze jedním směrem (pro každého, kdo byl jen trochu pozorný): digitální měna centrální banky.

Vše, co se poslední roky děje, do sebe zapadá příliš dobře na to, aby šlo o cokoli jiného.

V budoucnu mohou být CBDC nabízeny jako bezpečnější než tradiční banky a regulovanější než „tradiční“ kryptoměny.

Víme, že uvedou tyto argumenty, protože už s tím začali.

V lednu tohoto roku zveřejnilo Světové ekonomické fórum článek s názvem:

Mohou digitální měny centrální banky pomoci stabilizovat globální finanční trhy?

Ale kromě toho je možné, že v budoucnu by mohly být dokonce podporovány bankovní runy, protože by mohly zvýšit přijetí digitální měny.

Vyplývá to ze zprávy Banky pro mezinárodní platby:

Další soubor studií se zabývá rizikem, že CBDC může zvýšit zranitelnost vkladatelů vůči celosystémovým bankovním krizím tím, že usnadní převody vkladů. Je nepravděpodobné, že dostupnost CBDC bude mít zásadní dopad na jednotlivé bankovní transakce, protože již nyní je možné převádět peníze digitálně a okamžitě mezi slabou a silnou bankou.

Během systémové bankovní krize by však převod bankovních vkladů do CBDC zahrnoval nižší transakční náklady než výběry hotovosti (např. přechod do bankomatu, čekání ve frontě atd.) a existovalo by bezpečné útočiště v podobě centrální banky.

Nižší náklady na přechod do CBDC ve srovnání s hotovostí znamenají, že více vkladatelů by si rychle vybralo s nižší vnímanou pravděpodobností celosystémové krize platební schopnosti bank.

Argumentují tím, že vzhledem k tomu, že jakýkoli hypotetický CBDC je bezpečnější než tradiční bankovní vklady a snáze se získá než hotovost, v případě bankovního runu by se jej lidé rozhodli využít, a že bankovní runy by proto byly pravděpodobnější a častější.

Chápete, co to znamená?

Jakmile budou CBDC existovat – zpočátku samozřejmě na dobrovolném základě – centrální banky by teoreticky mohly zvýšit přijetí tím, že uměle vytvoří finanční nestabilitu a způsobí kolaps regionálních bank.

Nebudou dělat CBDC povinné, jen je udělají „bezpečné.“

Další zpráva zveřejněná Sněmovnou lordů Spojeného království v roce 2022 nazvala CBDC „řešením problému.“

Zdá se, že právě našli svůj problém, který bude třeba řešit. A problémy jsou jako všechno ostatní – nejlepší jsou ty, které si sami vytvoříte…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.8]

4 thoughts on “Jak finanční krize řídí vzestup CBDC

  1. Lide by meli trvat na ustanoveni hotovosti zakonem! Jako prvni moznost plateb pred platbou kartami! Pokud se ustanovi pouze cbdc tak jsme vsichni v pr..li. Konec hotovo dvacet bez moznosti navratu k hotovosti!! Lide uvedomte si pokud tato jejich tyranie a digitalni koncentrak bez mrizi projde co s nami bude??? Vy to tak chcete?? Ja tedy urcite neeee!!! Ti zmrdi vedi ze hotove penize jsou nase posledni svoboda!!! A proto nam i tu posledni svobodu chteji vzit!!! Proberte se vsichni uz je za pet minut dvanact a vznesme odpor proti teto jejich tyranii a nesvobode!!!

  2. ten kdo na CBDC přistoupi přijde o své svobody rozhodovat za sebe a svuj život a takovej život nemá cenu žit už jen ta možnost že nás chtějí kontrolovat svědčí o všem nikdy na tohle nepřistoupim nikdy už bych nerozhodoval o ničem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout