Úpadek křesťanských církví pokračuje: Anglikánská církev  považuje Boha za „genderově neutrálního“

Úpadek křesťanských církví pokračuje: Anglikánská církev považuje Boha za „genderově neutrálního“

Církev je stále více nakažena tzv. „wokismem.“ A je celkem jedno, o kterou z křesťanských církví se jedná. Bergoglilo, který již dlouhodobě LGBTQI agendu podporuje, nakazil podobným způsobem katolickou církev, která již podle dávných předpovědí pomalu ale jistě končí.

Ale k Bergogliovi a brzkému konci katolické církve se ještě vrátíme. Nyní se podíváme na církev anglikánskou, která se také vydala stejnou cestou směrem k zániku…

Prominentní síly v anglikánské církvi chtějí opustit evangelium ve prospěch odkazování na Boha „genderově neutrálním“ způsobem. Bible od svého prvního napsání používá především mužská zájmena, když mluví o Bohu. To však neznamená, že Bůh je muž.

Na rozdíl od lidstva nemá Bůh biologické pohlaví, protože není stvořen z hmoty. Ve skutečnosti nikdo vlastně neví, jak Bůh vypadá. Základní teologie však zůstává pro probuzené síly cizím pojmem, včetně těch uvnitř církve.

Telegraph  uvedl:

Po desetiletí podněcovalo pohlaví Boha debatu v Církvi, kdy mnozí volali po zrušení mužských zájmen, stejně jako odkaz na Otče náš, ve prospěch genderově neutrálních nebo ženských alternativ.

Nyní, což by znamenalo odklon od staleté tradice, biskupové zahájí projekt „o genderovém jazyce“ odkazující na Boha při bohoslužbách koncem tohoto roku.

Podrobnosti o plánech vyplynuly z písemné otázky pro liturgickou komisi, která připravuje a podporuje formy služby a náboženské bohoslužby v církvi, na generální synodě, zákonodárném orgánu církve, která zasedá tento týden.

Reverendka Joanna Stobart z diecéze Bath a Wells se zeptala, jaké kroky byly podniknuty, aby byly shromážděným nabídnuty alternativy k odkazování na Boha mužskými zájmeny, a zda existuje nějaká aktualizace „k rozvoji inkluzivnějšího jazyka v naší autorizované liturgii.“

Požádala také biskupy, aby „poskytli více možností těm, kteří chtějí používat autorizovanou liturgii a mluvit o Bohu negenderovým způsobem, zejména v autorizovaných rozhřešeních, kde mnoho modliteb nabízených k použití odkazuje na Boha pomocí mužských zájmen.“

Proti jejímu návrhu existují samozřejmě uvnitř církve i jisté výhrady, nicméně anglikánská církev je podobně jako katolická již většinově ve vleku současné genderové ideologie.

Jakékoli trvalé změny nebo přepisování Písma genderovým jazykem by měly být schváleny na příštím zasedání synody.

Připomínám, že podobné „reformy“ již podstoupila například švédská církev či němečtí evangelíci. K témuž směřuje i katolická církev. Ostatně, podle starodávné předpovědi by měl být Bergoglio posledním „papežem,“ jehož očividným cílem je likvidace církve a islamizace Evropy, posledního kontinentu postaveného na křesťanských základech.

Proroctví sv. Malachiáše hovoří o posledním papeži  za jehož vlády bude zničen Řím. Předpověď se zatím perfektně trefila do všech papežů, přičemž u konce počítala i s dvojpapežstvím (František nastoupil po zřejmě nucené rezignaci Benedikta).

V předpovědi byli uvedeni všichni papežové a zdůrazněn byl ten, který bude uprostřed. Jasným výpočtem se pak došlo k tomu, že církev (či papežství jako takové) nějakým způsobem zanikne v roce 2027 za posledního papeže, jímž má být právě Bargoglio, mimo jiné první jezuita v této funkci. Tehdy by měl „hořet Řím.“

Vykládat se to dá jakkoli, ale vzhledem ke stávající situaci islamizované Evropy – včetně Itálie – lze předpokládat, že teroristické útoky, které dřív či později v Evropě přijdou (džihádisté se zejména poslední rok důkladně vyzbrojují), se s velkou pravděpodobností mohou soustředit i na Řím, konkrétně na Vatikán.

Pokud tak skutečně dojde k „pádu Říma,“ tak to v onom roce bude spíš zbraněmi džihádistů než nějakým globálním konfliktem.

Pád Říma však může být předznamenán skutečně „jen“ stávajícím odklonem lidí od církve vedené heretikem a jejím konečným úpadkem po plném oddání se současné vládnoucí ideologii…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 4.8]

2 thoughts on “Úpadek křesťanských církví pokračuje: Anglikánská církev považuje Boha za „genderově neutrálního“

  1. Bůh opravdu není muž. My ho tak nazýváme, protože nějak jsme ho museli nazvat. Jeho jméno je ale Ten, který je. Prostě stvořitel, ani muž ani žena. Rozhodně ne vousatý stařík klimbající někde na výsostech. Jiné je to s lidmi. Zde je napsáno jednoznačně. Muž a žena. Nic víc. Muž je ten, komu se cosi bimbá mezi nožkama. Někomu méně a někomu více, podle velikosti. Ženám se nabimbá mezi nožkama nic. Doufám, že Vás tím alespoň pobavím.

  2. cirkev je cirkev, to je separatna tema. ale boh naozaj nema pohlavie. boh je len koncept. tak isto ako duch svety. ono vlastne ani sveta trojica celkovo nema pohlavie, kedze ani syn nie je muz v pravom zmysle slova. su to len koncepty ktore su nejak, metaforicky, pomenovane. nie som veriaci, takze sa do tychto veci nevyznam ale aj ja vidim ze tu o nic moc nejde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout