Přední globalisté se brzy sejdou na „bezpečnostní konferenci“ v Mnichově

Přední globalisté se brzy sejdou na „bezpečnostní konferenci“ v Mnichově

V polovině února začíná  výroční ročník bezpečnostní konference MSC v Mnichově. Zde se však mnozí z nejvlivnějších vládců Západu scházejí s příležitostí hovořit bez veřejného zkoumání.

Akce je podporována známými aktéry ultra-globalistického hnutí, včetně George Soros Open Society Foundations, Rockefeller Foundation a Bill & Melinda Gates Foundation.

Od roku 1963 se každoročně koná bezpečnostní konference NATO v Mnichově, zkráceně MSC (Mnichovská bezpečnostní konference), a od 17. do 19. února se koná jubilejní ročník. MSC je popisována jako „přední světové fórum pro debatu o mezinárodní bezpečnostní politice“ a jako „aréna pro diplomatické iniciativy k řešení nejnaléhavějších bezpečnostních problémů světa“.

Konference je především místem setkávání vedoucích představitelů zemí NATO a EU, ale v průběhu let se jí zúčastnili i zástupci dalších vlivných zemí.

Samotné fórum tvrdí, že cílem je poskytnout „místo pro setkávání oficiálních a neoficiálních diplomatických iniciativ a myšlenek zaměřených na řešení nejnaléhavějších bezpečnostních problémů světa“ a silně se zaměřuje na rozhovory bez transparentnosti  nebo účasti masmédií.

„MSC také nabízí chráněné prostory pro neformální setkání mezi úředníky, a tak – jak zní její původní motto – buduje mír prostřednictvím dialogu,“ vysvětluje.

Očekává se, že letošního ročníku konference se zúčastní 450 „vysoce postavených činitelů s rozhodovací pravomocí, jakož i myšlenkových vůdců z celého světa, včetně hlav států, ministrů, vedoucích osobností z mezinárodních a neziskových organizací, vysoce postavených zástupců průmyslu, médií, akademické obce a občanské společnosti“.

Během letošní konference se pozornost zaměří na Rusko a válku na Ukrajině. Jedním z témat, o nichž se bude diskutovat, je, zda má být válka považována za „indikátor násilnějšího světa, kde převládá beztrestnost“, nebo zda se válka může stát „katalyzátorem globálního závazku k mezinárodnímu řádu založenému na pravidlech“.

Zachování převládajícího světového řádu – nebo „mezinárodního řádu založeného na pravidlech“, jak jej nazývají, je jinak něco, co MSC zdůrazňuje a toto téma je velmi časté v jejich různých akcích, diskusích a názorových textech. Konference v roce 2023 je také popisována jako příležitost pro účastníky, aby posílili svůj závazek k tomuto mocenskému řádu.

Tento „řád založený na pravidlech“ vzešel z USA a podle něj jsou právě Spojené státy oním „světovým policajtem.“ V těchto představách má právo vyvolávat útočné války nebo ničit životy milionů lidí sankcemi výhradně tento světový dráb. Stejně tak má právo zasahovat do suverenity cizích zemí – a to vše zcela beztrestně.

Mezi partnery a sponzory MSC lze zaznamenat dlouhý seznam notoricky známých globalistických aktérů – včetně mozkového trustu Atlantic Council, který je blízký NATO.

Dalšími zmíněnými prominentními partnery jsou Nadace Billa a Melindy Gatesových, Fond bratří Rockefellerů a Nadace otevřené společnosti George Sorose. Google, Microsoft, Stockholm International Peace Research Institute a think tank European Council on Foreign Relations jsou také uvedeny mezi mnoha dalšími jako partneři nebo finančníci na webových stránkách MSC.

Poradní sbor MSC také zahrnuje mnoho mocenských osobností – včetně maďarsko-židovského globalisty a syna měnového spekulanta George Sorose a Alexandra Sorose, bývalého švédského premiéra Carla Bildta a saúdského prince Turki Al Faisala.

Bývalý velitel NATO James G. Stavridis, bývalý americký ministr zahraničí a současný klimatický alarmista John Kerry a Javier Solana, který má zkušenosti s praxí generálního tajemníka NATO i Rady Evropské unie, jsou také v poradním sboru.

Komunistická strana Číny je také zastoupena v podobě Fu Ying – bývalého náměstka ministra zahraničí země. V čele představenstva MSC stojí bývalý německý velvyslanec při OSN Christoph Heusgen.

Sám George Soros již oznámil, že bude přítomen osobně – a také přednese projevy na konferenci.

Na konferenci se projednává „transatlantický seznam úkolů“, ve kterém je mimo jiné uvedeno, že účastníci souhlasí s tím, že musí „pokračovat v souladu“ s postojem NATO k odstrašování a obraně a „rychle modernizovat obranné schopnosti a připravenost.“

V loňském seznamu bylo rozhodnuto, že nejméně dvě procenta HDP by měla být vynaložena na vojenské výdaje, a že zásoby jaderných zbraní NATO jsou „připraveny pro budoucnost.“ Kromě toho bude urychleně posílena spolupráce mezi EU a NATO, urychleně ratifikovány žádosti Švédska a Finska o členství v NATO a zvýší se vojenská podpora Ukrajině.

Pokud jde o Rusko, považuje se za nanejvýš důležité „zintenzivnit“ sankce proti této zemi, identifikovat a zmrazit ruská aktiva, přimět země jako Turecko a Čína, aby „použily svůj vliv proti Rusku“ a jinak se postavily proti zemi.

Účastníci MSC se také zavázali, že budou lobbovat za „udržitelné investice“ do přípravy na pandemii – včetně specializovaného finančního zprostředkovatelského fondu a dále investovat do „distribuovaných regionálních výrobních a dodacích systémů pro vakcíny v zemích s nízkými a středními příjmy.“

Zdůrazněn je také projekt Světové banky „Globální aliance pro potravinovou bezpečnost“, jehož deklarovaným účelem je připravit svět na nadcházející hladomor a zajistit, aby se „podpora dostala k těm, kteří ji nejvíce potřebují.“ Mělo by být rovněž zajištěno, aby různé projekty mezinárodní pomoci dosáhly plného financování.

„Kromě okamžité reakce na současnou krizi je klíčovým cílem dlouhodobá transformace globálních zemědělsko-potravinářských systémů směrem k větší odolnosti a udržitelnosti,“ uvádí zpráva.

Je jasné, že organizátoři konference a mnozí z jejích účastníků jsou extrémně nepřátelští vůči Rusku a prezidentovi země Vladimiru Putinovi – ale ne vždy tomu tak bylo.

Ve skutečnosti byl v minulosti na konferenci pozván i Putin. Právě tam se v roce 2007 poprvé vážně dostal do konfrontace s většinou globalisticky orientovaného vedení NATO, když během svého projevu kritizoval Spojené státy za prosazování unipolární mocenské struktury ve světě, „kde je jen jeden pán – jeden vládce.“

„V konečném důsledku je to velmi škodlivé… Věřím, že unipolární model je v dnešním světě nejen nepřijatelný, ale také nemožný,“ prohlásil tehdy:

Putin si ve svém projevu postěžoval, že Spojené státy – nepřímo odkazujíc mimo jiné na invazi do Iráku v roce 2003 – ukázaly, že nerespektují mezinárodní právo, a že je znepokojen nedostatkem ochoty americké strany řešit problémy diplomaticky i v jiných ohledech. Dále objasnil, že Rusko nemá zájem být součástí takového svévolného mocenského řádu.

Putin také varoval před vážným zhoršením bezpečnostní situace ve světle skutečnosti, že Spojené státy se také odchýlily od společných dohod o odzbrojení a místo toho v té době zahájily znovuvyzbrojení raketových základen v tehdy nových členských zemích NATO – Bulharsku a Rumunsku.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.9]

5 thoughts on “Přední globalisté se brzy sejdou na „bezpečnostní konferenci“ v Mnichově

  1. Sicherheitskonferenz München 2023, jak symbolické, že?! Doufám, že byl pozván i nejlepší z našich řad, pan Pavel, když má ve svém erbu ten Ordnung, a vezme si s sebou řádně nabrífovaného pana Farského, abychom si nemohli stěžovat, že to bylo zase „o nás bez nás „. Už se nemohu dočkat, až se dozvíme, co nás ve škole zase špatně učili. Postaru se holt žít nedá.

    1. Doplňuji ze stránek Körber Stiftung, Hamburg: Munich Young Leader: Ivan Bartoš, CZ. Tak to bez nás nebude. To je tak, když člověk hledá odpověď na otázku: Quis custodiet ipsos custodes? 1918, 1938, 1945,1948, 1968, 1989, 2004, 2023, ano, všechna tato data jsou sice nezapamatovatelná, ale pořád je lze nově a inovátorsky interpretovat.
      Takže mužem budoucnosti u nás je neviditelný Ivan Bartoš, naše citlivá data jsou v takových spolehlivých ručičkách v bezpečí.

  2. Jak si globalisté představují bezpečnost? Prostě jim na majetky nesmí nikdo sáhnout. O bezpečnost obyvatelstva tu není o čem diskutovat. Obyvatelstvo se musí postarat samo o sebe. Ale tučné fondy v rukou globalistů musí neustále bobtnat.

  3. ved tato konferencia v 2020(?) PRIAMO zapricinila vojnu s ukrainou 2022 pretoze tam zelensky hovoril ze ukraina by mala mat jadrove zbrane a ziadna krajina proti tomu nenamietala. to bol jasny signal pre rusko k uz tak ignorovanym minskym dohovorom a naznakoch o vstupe ukrainy do nato.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout