Macron pokračuje v obohacování venkova, do obce s 357 obyvateli chce nastěhovat 40 žadatelů o azyl

Macron pokračuje v obohacování venkova, do obce s 357 obyvateli chce nastěhovat 40 žadatelů o azyl

Islamizace Francie je na velmi rychlém postupu, přičemž dosud se to týkalo zejména větších měst. Postupně se však obsadila i menší města a nedávno se Macronova vláda  rozhodla obohatit i francouzský venkov.

Většina obcí je k tomuto účelu zvolena bez předchozího souhlasu obyvatel, kterých se nikdo na nic neptá. Zde je tedy velmi dobře vidět, jak důležité je i to, kdo je aktuálně na komunální úrovni, protože přinejmenším místní starostové zpravidla s obohacením dosud nedotčených obcí souhlasí.

Ve většině těchto vesnic je samozřejmě patrný značný odpor obyvatel, kteří odmítají, aby bylo místo, kde často jejich rodiny žijí po dlouhé generace, změněno v podobnou no-go zónu jakými jsou dnes mnohé čtvrti francouzských měst.

Po sloučení rodin by totiž invazní jedinci původní obyvatelstvo zřejmě přečíslili, což již mnozí Francouzi začínají chápat.

Corrèze vytvoří nové přijímací středisko pro žadatele o azyl v bývalé ubytovně v Beyssenacu, kde bude vytvořeno 40 ubytovacích míst. Zřízení této nové struktury, o kterém rozhodl prefekt, vyvolává odpor některých obyvatel.

Žadatelé o azyl se tak usadí v Beyssenacu, v bývalém hostinci, který koupilo sdružení Viltaïs, které bude zodpovědné za správu tohoto přijímacího střediska.

Tím se zvýší počet míst pro žadatele o azyl z 310 na 350 v okrese Corrèze, kde prefekt Etienne Desplanques říká, že je stále třeba udělat práci, aby se zajistilo lepší rozdělení žadatelů o azyl v rámci Nové Akvitánie. Otevření je naplánováno na duben, navzdory kritice a obavám ohledně nové ubytovny.

Vyvolává to  bezpečnostní otázky i pro Philippa Pongeho, referenta kolektivu „Sauvons Beyssenac“, který proti tomuto rozhodnutí inicioval petici.

„Nevíme, co to bude za lidi, takže nevíme, jak to bude vypadat ve vesnici – a to nás znepokojuje. Lidé jsou zvyklí nechávat dveře otevřené, už to nedokážou. Mluvil jsem s paní, která mi řekla, že už nebude moci běhat v této oblasti, protože je to riskantní. Pro školy to může také snížit akademickou úroveň, je toho víc, co nás znepokojuje.“

Projekt přijímacího střediska pro žadatele o azyl (CADA) v Beyssenacu je nyní předmětem diskuse. Tuto sobotu 18. února se proti sobě postavili odpůrci a obránci na náměstí hradu Pompadour.

Francouzská vlajka a transparent „Ne migrantům na našem venkově.“  Toto poselství kolektivu „Zachraňte Beyssenac,“ se kterým se místní objevili  tuto sobotu 18. února před hradbami hradu Pompadour, by sotva mohlo být jasnější.

Toto shromáždění, podporované stranami Patriotes a Reconquest, které svedlo dohromady asi dvacet lidí, se postavilo proti projektu vytvoření přijímacího centra pro žadatele o azyl (CADA) s kapacitou 40 míst v Beyssenacu.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout