Irská vláda připravuje zákon, který by zakazoval demonstrace proti migraci

Irská vláda připravuje zákon, který by zakazoval demonstrace proti migraci

Zákon, který irská vláda připravuje, by mohl poslat až na 5 let do vězení každého, kdo by si dovolil demonstrovat před ubytovnou pro žadatele o azyl nebo jen toho, kdo by kritizoval vítačskou politiku vlády.

Irsko již začíná pociťovat důsledky politiky otevřených hranic, což dostává do ulic tisíce lidí, kteří protestují proti pokračující invazi. V poměrně malé zemi dochází k přečíslení původních obyvatel mnohem rychleji než ve velkých zemích.

Vládní politika, která je plně v souladu s politikou EU, je v zemi velmi dobře patrná nejen na tom, že jsou již přeplněné všechny ubytovací kapacity – včetně hotelů či nájemních bytů, ale i zvýšenou kriminalitou.

Vysoký představitel irské vlády nyní diskutoval o poskytnutí zvláštní ochrany migrantům podle připravovaných zákonů o nenávistných projevech.

Simon Harris, který v současné době působí jako irský ministr spravedlnosti, diskutoval s kolegy poslanci o možnosti poskytnout zahraničním legálním a nelegálním migrantům zvláštní ochranu podle připravovaných zákonů o nenávistných projevech.

Zákon přichází v době, kdy se úřady v zemi pokoušejí zakročit proti rostoucím protestům proti masové migraci v zemi, přičemž úřady opakovaně naznačují, že nezákonné „nenávistné projevy“ a protiimigrační protesty mohou pomoci k šíření politické pravice v Irsku.

Diskuse o zavedení zvláštní ochrany začaly ve vládním výboru pro nadcházející státní návrh zákona „Podněcování k násilí nebo nenávisti a trestným činům nenávisti“, přičemž nezávislý poslanec Thomas Pringle navrhl, aby byla do nadcházející legislativy přidána dodatečná ochrana, která by chránila lidi s „jakýmkoli legálním nebo nelegálním migračním statusem.“

Zejména Pringle zdůraznil zákon jako něco, co by mohlo být užitečné „v současném klimatu,“ což je zjevný odkaz na probíhající protestní hnutí proti vládní politice otevřených hranic.

V reakci na tento návrh ministr Harris, který zastupuje současnou ministryni spravedlnosti Helen McEnteeovou, která je v současné době na mateřské dovolené, řekl, že i když bude muset vyhledat právní radu ohledně změny, řekl, že se mu to „instinktivně“ líbí.

Pokud bude navrhovaná změna uzákoněna, což je vzhledem ke složení irského parlamentu jisté, poskytne legálním i nelegálním migrantům významnou právní a sociální ochranu, a to jak před fyzickými zločiny, tak před takzvanými „nenávistnými projevy,“ což by zahrnovalo i demonstrace nebo kritiku.

V navrhované podobě zákona by ti, u nichž by se zjistilo, že použili „nenávistné projevy“ proti jakékoli skupině chráněné tímto zákonem, čelili maximálně pěti letům vězení.

Takoví jedinci by byli také v očích zákona označeni za „zločince z nenávisti“, což je označení, které by je následovalo v mnoha aspektech jejich každodenního života, jako je policejní prověrka nebo budoucí soudní slyšení.

Představitelé vládních stran také zvažují způsoby, jak učinit probíhající protesty proti migrační krizi v jejich zemi nezákonnými, přičemž jeden senátor navrhl, aby demonstrace před azylovými centry a hotely byly postaveny mimo zákon.

Nicméně, zatímco vládní politici plánují najít způsoby, jak učinit aktivity rostoucí irské pravice nelegálními, protestní hnutí v zemi stále roste, přičemž jen v hlavním městě Dublinu byly včera tři samostatné demonstrace….

Mimochodem, na nenávistná kázání proti bezvěrcům v irských mešitách se zákon samozřejmě nevztahuje…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Irská vláda připravuje zákon, který by zakazoval demonstrace proti migraci

  1. oslanec Thomas Pringle navrhl, aby byla do nadcházející legislativy přidána dodatečná ochrana, která by chránila lidi s „jakýmkoli legálním nebo nelegálním migračním statusem.

    toto ma pobavilo. Takze vrah, zlodej, ci nasilnik co utecie zo svojej krajiny pred spravodlivostou moze byt chraneny v Irsku? to sa ani necudujem, ze tam tolko teroristov uteka, ked ich vlastizradna vlada chrani viac ako vlastnych ludi!

  2. Tento zákon určite podporuje aj skupina U2… mimochodom, demonštrácie za zavedenie šaríe, rozšírenie „práv“ úchylov /sám premiér je teplý Ind/ či na podporu masovej migrácie určite zakázané byť nemajú.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout