Bývalý šéf francouzské špionáže: „Všechny naše investice na Ukrajině byly ztraceny“

Bývalý šéf francouzské špionáže: „Všechny naše investice na Ukrajině byly ztraceny“

Alain Juillet je bývalý vysoký francouzský státní úředník. Byl ředitelem zpravodajských služeb v rámci Generálního ředitelství pro vnější bezpečnost (DGSE) a vysokým úředníkem odpovědným za ekonomické zpravodajství tří premiérů (Jean-Pierre Raffarin, Dominique de Villepin a François Fillon).

Juillet také sloužil pět let jako důstojník v parašutistickém komandu v akčním oddělení.

rozhovoru hovořil o válce na Ukrajině, o roli Francie, ale také o rekonstrukci, která podle něj neprospěje Francii, ale Američanům a zejména největšímu správci aktiv na světě, společnosti BlackRock. Rozhodnutí učinil prezident Zelenskyj navzdory skutečnosti, že Francie byla třetím největším přispěvatelem k ukrajinskému úsilí.

Nabídl pohled zpravodajského agenta, tedy pohled realisty: „Uvažuji na základě faktů, ne myšlenek,“ vysvětlil.

Podle Juilleta armády USA a EU jako jejich podřízení cynicky testují své zbraňové systémy a posílají ukrajinské i ruské vojáky na smrt.

Vyplísnil francouzského vůdce za to, že nezaujal neutrální postoj poté, co  unikl Macronův důvěrný rozhovor s ruskými úřady, což nenapravitelně poškodilo pozici Francie jako prostředníka, řekl. Juillet řekl, že je přesvědčen, že za únik jsou zodpovědné proatlantické síly na ministerstvu zahraničních věcí.

Pro Alaina Juilleta je zřejmé, že Američané a Rusové budou nakonec muset najít řešení, které by konflikt zastavilo. Francie, Evropa a Zelenskyj pak budou nuceni přijmout rozhodnutí obou supervelmocí, aniž by se k tomu mohli vyjádřit. Zdůraznil, jak nevýhodné by to bylo pro Francii.

„V současné době rozhoduje bitvu o Bachmut jeden z největších ruských vojáků, generál Gerasimov,“ řekl. Podle Juilleta je Gerasimov dobře obeznámen s moderním válčením.

Juillet také potvrdil, že francouzsko-německé vztahy jsou nyní „mrtvé,“ zejména proto, že zájmy Francie a Německa se rozcházejí, pokud jde o energetickou politiku. Kvůli německé politice Zelených se levná a spolehlivá francouzská jaderná energie potlačovala ve prospěch plynu, který je nyní vázán na rostoucí drahý dovoz LNG.

Navíc atlantisté v Německu torpédovali všechny francouzské návrhy a projekty týkající se společné evropské obrany.

Juillet je členem Centre français de recherche sur le renseignement (CF2R), think-tanku řízeného Ericem Denécé, jehož postoje jsou považovány za příznivé pro Kreml.

V únoru 2020 nastoupil do RT France, francouzsky mluvící pobočky kanálu Russia Today, kde dvakrát měsíčně moderoval geopolitickou rubriku, dokud nebyl 11. ledna 2022 nucen ukončit svůj závazek.

Juillet řekl, že během dvou let v RT měl naprostou svobodu vyjádřit své názory a kanál nikdy necenzuroval žádné z jeho myšlenek…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 22 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Bývalý šéf francouzské špionáže: „Všechny naše investice na Ukrajině byly ztraceny“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout