Světové ekonomické fórum: Japonsko buduje futuristické „chytré město“

Světové ekonomické fórum: Japonsko buduje futuristické „chytré město“

Možná si říkáte, že nelze mít nic proti pokroku. Jenže chytré město ani příliš o pokroku není, neboť v rámci uhlíkového náboženství se v takovém městě mnohé omezí. Lze předpokládat, že chytrá města se zároveň zapojí do projektu 15minutových měst, která se mají stát víceméně uzavřenými zónami.

Chytrá města jsou pro změnu především o absolutním dohledu. Všudypřítomné kamery a drony pak nebudou jedinými, kdo bude na město dohlížet. Kontrolován bude i každý pohyb občanů, kteří ve městě žijí – to vše pod pláštíkem pečlivého sledování jejich zdraví.

Přesto se zřejmě najde dostatek lidí, kteří jsou ochotni v takovém městě žít.

Japonsko buduje futuristické „chytré město“, k velké radosti Světového ekonomického fóra, které o tom nedávno natočilo video. Umělá inteligence, samořídící auta, roboti, to vše tam najdete.

Město se stane „živou laboratoří“ pro testování nových technologií, včetně samořídících aut a robotů. Vodíkové palivové články a solární panely dodají městu energii.

Ve městě se budují tři typy komunikací: jedna pro pěší, jedna pro kola a koloběžky a jedna pro samořiditelná vozidla. Elektrické dodávky budou doručovat zboží.

Domy jsou vyrobeny ze dřeva, aby se „snížila uhlíková stopa“. Senzory ovládané umělou inteligencí sledují zdraví obyvatel. Jinými slovy: Velký bratr vás neustále sleduje.

Město staví Toyota na místě, kde kdysi stávala továrna. Během příštích pěti let se do prvních domovů nastěhuje 360 ​​starších lidí a rodin. Nakonec tam bude žít 2000 lidí.

Již brzy také u nás?

Je to docela možné, neboť naše minulá vláda zahájila projekt „smart city“ krátce po srazu WEF v roce 2019. Od té doby se do něj mohou hlásit města z celé republiky.

Chytrá města najdete i v dalších zemích, nikde však není projekt tak daleko jako v případě Japonska. Zatím jsou všude založena spíš na bázi všudypřítomných kamer a maximálního dohledu nad občany.

Lze ovšem předpokládat, že postupem času se i evropská města budou měnit podle vizí WEF. V kombinaci s 15minutovými zónami půjde o jakési novodobé „udržitelné“ koncentráky…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 4.9]

2 thoughts on “Světové ekonomické fórum: Japonsko buduje futuristické „chytré město“

    1. dito, doporucuju film teroristka s janzurovou. uvidite, co vsechno vas budeve stari omezovat. takze hlavni je mysl. to je ta jedina mocna zbran, sidli mezi usima, ale ne kazdy ji ma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout