Deep statem dosazený Lula da Silva zřizuje v Brazílii „ministerstvo pravdy“, které má pronásledovat odpůrce

Deep statem dosazený Lula da Silva zřizuje v Brazílii „ministerstvo pravdy“, které má pronásledovat odpůrce

Brazílie o posledních volbách následovala příkladu USA. Ve stejné režii jako v USA v roce 2020 proběhly volby i v největší jihoamerické zemi.

I přes jasné důkazy volebních manipulací nepovolil nejvyšší soud, který byl svého času jmenován Lulou, aby se podvody prošetřily. Den po zfalšovaných volbách vytáhli do ulic občané po celé Brazílii, aby proti ukradeným volbám protestovali.

Vydrželi pak v ulicích celé dva měsíce, tedy až do doby, kdy bylo jasné, že situaci nelze zvrátit a Brazílie se vydala stejnou cestou jako USA.

K protestům se dokonce přidali i indiáni, neboť záhy zjistili, že podle volebních výsledků měl Lula získat v indiánských oblastech 100% hlasů. Indiáni však ve skutečnosti většinou pro Lulu nehlasovali, což potvrdil i jejich náčelník.

Ten byl záhy za organizování indiánských protestů nezákonně zatčen (indiáni mají v Brazílii vlastní právní systém) a dodnes je ve vězení.

Ve vězení pak skončilo mnoho dalších příznivců Bolsonara, přičemž on sám odletěl na Silvestra na Floridu, kde nyní pobývá. Moc Deep state a na ně napojených médií je příliš silná na to, aby on sám s armádou a miliony podporovatelů z řad občanů mohl cokoli zvrátit.

Pokud by zůstal v Brazílii, hrozilo by mu zatčení za jeho odpor ke covidismu a genovým injekcím.

Mimo Bolsonara uprchli ze země i někteří alternativní novináři a umělci, kteří stáli za Bolsonarem. I jim hrozilo vězení. V zemi však zůstalo mnoho dalších lidí, kteří bývalého prezidenta podporovali a na ně se nyní soustřeďuje zloba zločince Luly, který 1. ledna nastoupil na post prezidenta.

Nedávno inaugurovaný prezident neztrácel čas při vytváření mechanismu pro stíhání pravicových aktivistů hodných knihy George Orwella – 1984. Brazílie brzy upadne do diktatury.

Bývalý trestanec Lula da Silva, mnohými přezdívaný jako „současný nelegitimní prezident“, vytvořil 1. ledna dekret o řadě státních úřadů, které mají stíhat, trestat a zatýkat kritiky nové vlády.

Dekret č. 11.328 zřizuje v článku 47 nový Úřad prokuratury Unie na obranu demokracie v rámci generálního prokurátora Unie (AGU).

Kromě toho článek 24 dekretu č. 11.362 zřizuje odbor pro podporu svobody projevu v rámci Sekretariátu pro sociální komunikace (Secom) Prezidia republiky.

PT právě převzala moc a už se snaží proměnit Brazílii v román George Orwella 1984 vytvořením „Ministerstva pravdy“, aby umlčelo pravicovou opozici.

Národní advokát Unie na obranu demokracie bude orgánem, který bude mít za úkol udržovat opozici offline.

Bude mít zákonnou pravomoc stíhat ty, kdo šíří „dezinformace o veřejných politikách“, a to jak na sociálních sítích, tak v médiích.

Podle dokumentu může tato generální prokuratura mimo jiné „zastupovat Unii před soudem i mimo něj v soudních a reaktivních řízeních a také při konfrontaci s dezinformacemi o veřejných politikách.“

To je opravdu děsivé. Ale hodně podobné zákonu, který proti svým oponentům připravuje i naše vláda. Jak je vidět, tak všude na světě se k upevnění totalitní moci využívají velmi podobné prostředky.

Dokument nevysvětluje, jaká kritéria budou použita k definování toho, co představuje legitimní informace nebo „falešné zprávy“.

Zároveň neupřesňuje, jak bude vypadat nová struktura státního zastupitelství a jakou metodikou bude sledován fakt, umožňující zneužití pravomoci a cenzury ze strany úřadů.

Nový generální prokurátor Unie, Jorge Messias, při své inauguraci varoval, že „útoky na úřady, kterých jsme byli svědky v posledních letech, již nebudou tolerovány“.

Jde o součást falešného narativu vytvořeného levicí a médii spřízněnými s režimem Luly, která tvrdí, že Bolsonarovi příznivci patří k násilné a antidemokratické pravici.

Přitom to byli oni, kdo chtěli tehdejšímu prezidentovi zabránit v nástupu na jeho post, pak to byli oni, kdo odmítli ověřit volební manipulace, a teď jsou to oni, kdo chtějí zatknout bývalého prezidenta.

Na druhou stranu bude vrchnímu státnímu zastupitelství pomáhat nový odbor propagace svobody slova, který bude dělat cokoli, jen ne propagovat svobodu slova.

Mezi povinnosti tohoto oddělení patří navrhování a formulování veřejných politik na podporu svobody projevu a přístupu k informacím a na boj proti dezinformacím a nenávistným projevům online.

Všímáte si té rétoriky? Jako by vypadla z pera Jourové.

Jinými slovy, bude spolupracovat s ministerstvem spravedlnosti a policií na regulaci toho, co se zveřejňuje na sociálních sítích a digitálních médiích.

Pod záminkou péče o svobodu projevu se rozpoutá brutální cenzura projevu hodná teorie „doublethink“, kterou kritizoval George Orwell ve svém díle „1984“.

Tato opatření jsou až hrozivě podobná těm, které zavádí EU – potažmo jednotlivé evropské vlády, ale i Bidenova administrativa. Myslíte, že je to náhoda??

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Deep statem dosazený Lula da Silva zřizuje v Brazílii „ministerstvo pravdy“, které má pronásledovat odpůrce

  1. keby si ludia precitali zakonne definicie dezinformacie a extremizmu tak by im hned doslo ze je to cokolvek co nesuhlasi s vladnym narativom, tlacenym mediami. inak povedane, nesuhlas s vladnou politikou. problem to bezne pre ludi nie je, preto to nijako neriesia. az kym niekto nie je prilis popularny(napriklad dnes andrew tate) aby si ho vlada vsimla a nasadila proti nemu ich legalne zbrane(zakony). a to je to, ze 99.999% ludi zije v rozpravke a plne podporuje svoju vladu v tomto, pretoze ked im v telke povedia ze extremsisti a dezinformatori su zli, tak to predsa znie dobre nie?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout