Švédský soud odmítl deportovat násilného Syřana, doma by prý musel do armády, kde by mu šlo o život

Švédský soud odmítl deportovat násilného Syřana, doma by prý musel do armády, kde by mu šlo o život

Falešná pseudohumanita je přesně to, co ničí nejen Švédsko, ale i další obohacované evropské země. Je celkem běžné, že nyní nejsou deportováni například kriminálníci z řad Afghánců. A to jen proto, že v Afghánistánu vládne Talibán. Ten však pro oddaného muslima není nijak nebezpečný.

Nicméně všichni kriminální Afghánci nyní musí – a to i na příkaz EU – setrvávat v Evropě. Donedávna totéž platilo i o Sýrii, kam je však již asi dva roky opět možné kriminální jedince deportovat.

Přesto si falešnou pseudohumanitou nakažené soudy nachází výmluvy, aby tyto kriminální jedince, kteří jsou pro společnost ne nulovým, ale dokonce záporným „přínosem“, nemuseli deportovat.

Dalším takovým příkladem je násilný Syřan, který dlouhodobě týral svoji švédskou partnerku, která je nyní nucena se před ním skrývat. Mimo domácího násilí má pak tento jedinec za sebou i mnoho dalších přečinů a nezdá se, že by právě v jeho případě byla možná jakákoli náprava.

I přesto se ho však soudu zželelo. Chudák by prý musel jít v Sýrii do armády a tam by mu hrozilo, že bude při případných bojích zabit…

Syrský recidivista Majd Shhada má dovoleno zůstat ve Švédsku. Důvodem je, že učinil svou oběť, ženu, která nyní žije s chráněnými osobními údaji, těhotnou a riskuje vojenskou službu ve své domovské zemi. Rozhodl o tom odvolací soud pro dolní Norrland. V důsledku toho je rozsudek okresního soudu o vyhoštění zrušen.

Jedné srpnové noci roku 2022 byla policie upozorněna na adresu v Härnösandu. Žena, která volala, řekla, že její kamarádka byla zneužívána jejím zahraničním partnerem. Volající se bála o život své kamarádky.

„Udělejte něco!“ prosí volající žena.

„Dejte ho do vazby nebo tak něco a dejte ji do azylového domu pro ženy. Prostě ji odveďte!“

Na cestě na adresu obdržela policie další tísňové volání od souseda, který slyšel výkřiky venku na schodišti. Soused říkal, že pár se obvykle hádá.

Násilným partnerem byl Majd Šhada, který přišel do Švédska jako uprchlík ze Sýrie v roce 2018. Policii je nechvalně známý a během několika let v zemi byl odsouzen za několik krádeží, nezákonné vyhrožování a méně závažné drogové trestné činy. Má celkem osm záznamů v trestním rejstříku.

Policie věděla, že Majd dlouhodobě týrá svou partnerku, protože byla na adresu několikrát upozorněna. Majda zatkli za špatné zacházení se ženami i v minulosti. Žena byla hospitalizována a její zranění byla zdokumentována.

Ale pokaždé se k němu žena nakonec vrátila a všechno to vyšumělo do ztracena.

Když policie dorazila do bytu tentokrát, narazila, jako už tolikrát předtím, na těžce pohmožděnou ženu, zdemolovaný byt a agresivního, křičícího Syřana. Žena byla převezena do nemocnice sanitkou, zatímco muž byl zatčen a odvezen na policejní stanici. Jako už tolikrát předtím.

Ale tentokrát to bylo něco jiného. Nejen její blízcí a četné modřiny svědčili o tom, že byla více než rok vystavena systematickému týrání. Nyní tak učinila i ona sama.

Důvodem bylo, že je těhotná a čeká dítě s mužem, který ji týrá.

„Musím. Musím vám to říct. Čekám dítě, na které musím myslet,“ řekla policii.

Žena promluvila o hrůze, se kterou prožívala více než rok. Jak byla několikrát tak brutálně zbita, že se bála o svůj život. Mimo jiné vzpomínala na to, jak vzal tkaničku a pokusil se ji uškrtit.

„Tak nějak jsem si slíbila, že jestli odsud vyjdu živá, už se k němu nevrátím. Přesto jsem to pokaždé udělala,“ říká.

Žena má nyní chráněnou identitu a žije na utajeném místě.

14. listopadu 2022 byl vynesen rozsudek u okresního soudu v Ångermanlandu. Majd Šhada byl odsouzen za hrubé porušení práv žen, což je zločin, kterého se podle soudu dopouštěl pravidelně od jara 2021.

Byl také odsouzen za další krádež, vandalismus a násilný odpor v souvislosti s předchozím policejním zásahem, kdy plival a kopal do zasahujících policistů.

Trest je devět měsíců vězení a odškodnění ženy ve výši 120 000 SEK. Bylo také rozhodnuto, že Šhada bude deportován do své rodné Sýrie a bude mu uložen pětiletý zákaz opětovného vstupu.

Proti rozsudku se odvolal k odvolacímu soudu pro dolní Norrland  jak Majd Šhada, tak státní zástupce. Státní zástupce chtěl přísnější trest a prodloužení zákazu opětovného vstupu na deset let.

V mezidobí přišlo rozhodnutí odvolacího soudu. Odvolací soud sice zpřísňuje trest na jeden rok a čtyři měsíce vězení, ale také ruší příkaz k vyhoštění.

Soud se domnívá, že skutečnost, že Majd Šhada, který přišel do Švédska jako 17letý, se může brzy „stát rodičem“ a musel by riskovat vojenskou službu ve své domovské zemi, znamená, že nemůže být deportován.

„Bude povolán do války nebo zabit, pokud tam bude deportován,“ uvedl odvolací soud.

Proto je syrskému násilnému zločinci dovoleno zůstat ve Švédsku…

K uvedenému již jen dodávám, že žena, která s ním z nepochopitelných důvodů vydržela rok, bude muset nadále i s dítětem setrvávat na utajovaném místě ve strachu, že si ji jednoho dne najde.

To je i docela pravděpodobné, protože po odpykání 2/3 trestu bude propuštěn na svobodu a pak bude mít dostatek času a možností bývalou partnerku a dítě najít.

Nebude tedy nic podivného, pokud se tak za rok a půl nebo dva roky objeví ve švédských médiích zpráva, že žena byla bývalým partnerem nalezena  a zavražděna. Vražda ze cti je ostatně u muslimů běžnou reakcí na podobné jednání žen.

Ale pro švédskou justici je hlavní, že nebude povolán v Sýrii do války…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout