Belgistán patří k nejvíce islamizovaným evropským zemím, v čemž pak obzvlášť kraluje Brusel, kde je již původní evropské obyvatelstvo v menšině. Čtvrť Molenbeek je navíc pověstní tím, že generuje nejvíc teroristů v Evropě, přičemž jde zároveň o jednu z nejnebezpečnějších evropských no-go zón.

Policie použila vodní děla a slzný plyn poté, co se dostala pod útok fotbalových příznivců, kteří v neděli působili nepokoje v centru Bruselu po vítězství Maroka nad Belgií 2-0 na mistrovství světa v Kataru.

„Desítky fanoušků rozbíjely výlohy, házely ohňostroje a zapalovaly vozidla. Ještě před koncem zápasu desítky lidí, včetně některých v mikinách s kapucí, usilovaly o konfrontaci s policií, což ohrozilo veřejnou bezpečnost,“ uvedla bruselská policie v prohlášení.

Mluvčí uvedla, že někteří fanoušci byli ozbrojeni holemi a novinář byl zraněn v obličeji zábavní pyrotechnikou.

Asi stovka policistů byla mobilizována, zatímco obyvatelé byli varováni, aby se vyhnuli určitým oblastem centra města. Stanice metra byly uzavřeny a ulice zablokovány, aby se omezilo šíření násilí.

„Co nejdůrazněji odsuzuji incidenty z dnešního odpoledne. Policie již rázně zasáhla. Proto nedoporučuji fanouškům přijíždět do centra města. Policie dělá vše, co je v jejích silách, aby udržela veřejný pořádek,“ tweetoval starosta Bruselu Philippe Close.

Včerejší výhra Maroka nad Belgií způsobila šok i na stadionu Al Thumama v Kataru. Abdelhamid Sabiri vstřelil první gól týmu v 17. minutě zápasu, zatímco Hakim Ziyech zpečetil vítězství mocnou trefou v prodloužení ve druhém poločase. Vítězství posunulo Maroko do čela skupiny F.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Po vítězství Maroka na Světovém poháru vypukly v Bruselu mohutné nepokoje (videa)