Němečtí fotbalisté dali přednost politice před hrou, dostali co si zasloužili

Němečtí fotbalisté dali přednost politice před hrou, dostali co si zasloužili

Šampionát v Kataru je od začátku spíš o politice než o sportu. To se ovšem dalo čekat, vždyť chybělo jen málo a část evropských mužstev by nastoupila s duhovou páskou „one love“.

Po zákazu FIFA se tedy aktivistické týmy svého úmyslu vzdaly, ale Němcům to nakonec přece jen nedalo a museli do fotbalu zaplést politiku. Zřejmě se hráči soustředili spíš na politická gesta než na sport, což se jim v zápasu vymstilo…

Jejich politické gesto se nicméně nelíbilo ani samotným německým fanouškům, většina nakonec seznala, že si prohru s Japonskem Němci  zasloužili.

Zatímco němečtí hráči se snažili učinit politické prohlášení, fanoušci se do nich začali slovně trefovat, protože brzy poté, co předvedli svůj aktivistický postoj, utrpěli šokující porážku 2-1 s Japonskem.

Mnoho fanoušků trvá na tom, že muži Hansiho Flicka si zasloužili prohrát za to, že se soustředili „pouze na politiku“, a tvrdí, že sport se v tomto zápasu dostal na vedlejší kolej.

Jeden fanoušek napsal: „Německo si to zasloužilo za to, že je tak posedlé duhovými páskami a politikou.“

Jiný řekl: „Nenechte se odvést stranou ‚politikou‘ a prostě hrajte svůj fotbal. Všechny tyto zbytečné signály ctnosti vám nepomáhají vyhrát. Německo to mělo vyhrát.“

Jiní tvrdili, že Německo „si nechalo politiku stoupnout do hlavy“, zatímco jeden fanoušek trval na tom, že Německo musí respektovat katarskou kulturu.

Na Twitteru napsali: „Vy Němci si to zasloužíte za své hloupé signály ctnosti, respektujte katarskou kulturu a držte svou hloupou politiku mimo fotbal.“

Po protestu a po začátku zápasu vydal Německý fotbalový svaz (DFB) prohlášení, ve kterém důrazně podpořil svůj tým: „Zakázat pásku je jako zakázat nám mluvit.“

Německá ministryně vnitra Nancy Faeserová mezitím měla na tribuně duhovou pásku. Ukryla ji pod růžové sako, které si sundala na začátku hry.

Faeserová  byla později spatřena, jak sedí vedle prezidenta FIFA Gianniho Infantina s hrdě vystavenou páskou na ruce.

Německá ministryně vnitra Nancy Faeserová (na snímku vpravo) to sledovala z tribuny, místo toho měla na ruce zakázanou pásku. Zamaskovala ho pod růžové sako, které si na začátku hry sundala - odhalila kapelu a logo ve tvaru srdce
Německá ministryně Faserová s duhovou páskou.

„Chtěli jsme použít naši kapitánskou pásku, abychom se postavili za hodnoty, které zastáváme v německém národním týmu: rozmanitost a vzájemný respekt,“ uvedla DFB na Twitteru. „Společně s ostatními národy jsme chtěli, aby byl náš hlas slyšet.“

Ve druhém tweetu DFB uvedla: „Gesto nebylo o politickém prohlášení – o lidských právech nelze vyjednávat. To by mělo být považováno za samozřejmost, ale stále tomu tak není. Proto je pro nás toto poselství tak důležité. Odepřít nám pásku je totéž jako odepřít nám hlas. Stojíme si za svým postojem.“

FIFA pohrozila sedmi evropským týmům sankcemi, pokud budou nosit duhovou pásku.

Anglie, Wales, Belgie, Nizozemsko, Švýcarsko, Německo a Dánsko v pondělí uvedly, že byly pod tlakem FIFA a upustily od plánů nosit tento symbol v konzervativní muslimské zemi.

Původně bylo oznámeno, že trest bude mít podobu žluté karty pro hráče s páskou, ale zprávy později naznačovaly, že FIFA hrozila i dalšími tresty hráčům a týmům, pokud se rozhodnou nosit pásku.

Německá ministryně Faeserová před zápasem řekla, že zákaz FIFA byl „obrovskou chybou“.

„Nejen hráči, ale i fanoušci by měli mít možnost otevřeně ukazovat pro-LGBTQ symboly,“ řekla novinářům v Kataru.

Bezpečnostní pracovníci mistrovství světa nařídili divákům, aby si sundali části oblečení s duhovými logy.

Mluvčí německé vlády Steffen Hebestreit dříve v Berlíně řekl, že rozhodnutí FIFA zakázat kapitánům nosit pásky na rukávech bylo „velmi nešťastné“.

„Práva LGBTQ lidí jsou neoddiskutovatelná,“ řekl Hebestreit na pravidelné tiskové konferenci, přičemž použil podobný jazyk jako prohlášení DFB zveřejněné později na Twitteru.

Německá FA včera oznámila, že zvažuje právní kroky proti FIFA, aby zákaz ukončila. Pásky na rukávech byly považovány za symbolický protest proti zákonům v Kataru, který hostí mistrovství světa a kde je homosexualita nezákonná.

K uvedenému jen dodávám, že mimo Německa se zatím vůči zákazu duhových pásek oficiálně žádná jiná země nepostavila. V případě Německa jde potom o obrovské pokrytectví v situaci, kdy je známo, že Německo patří k zemím s nejtvrdší cenzurou v Evropě. Německo, které neuznává svobodu slova, by se tak mělo nejprve podívat na sebe a EU vůbec, kde má již brzy cenzura velmi výrazně přitvrdit.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 29 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Němečtí fotbalisté dali přednost politice před hrou, dostali co si zasloužili

  1. Slovo „nemecký národný tím“ vzhľadom na pomalú /ale sústavnú/ genocídu bielych už dávno patrí minulosti. To isté platí o „reprezentantoch“ Francúzska, Švajčiarska, Anglicka a iných špinavých smradľavých preľudnených multikultúrnych stôk. Aj za Maďarsko už hrá okolo 5-6 cudzákov. donedávna dokonca čierny Brazílčan.

  2. Dnešní Bussines – sport, na to už můžou koukat jen ti kteří ani nevědí co to vlastně Sport slovo znamená. Chtěli jste ameriku máte ve skutečnosti HOVNO.

  3. Blízký Východ mi začíná být sympatičtější než rádoby moralizující Západ, kterej jediné co ve skutečnosti dělá, tak prosazuje degeneraci a zlo a nutí to všem na planetě.

  4. Nemci ľahko hypnotizovateľní a manipulovatľný národ ako vždy… Či za Hitlera či za Honeckera… To čo nenaletelo na podporu migrácie („my to zvládneme“), naletelo na očkovanie („my to zvládneme“) alebo zvlášť či súčasne ešte na „prirodzený“ pôvod LGBTI či gender zvrhlíctva… O vymývačke menom Ukrajina a likvidácií vlastného dobrobytu nehovoriac. Tento národ proste chce vyhynúť… inak sa ich tupé správanie bez mozgu a elementárneho pudu sebazáchovy (asi tiež umrel spolu s rozumom) nedá vysvetliť. Takže… dobro došli…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout