Většina europoslanců dnes hlasovala pro potrestání Maďarska

Většina europoslanců dnes hlasovala pro potrestání Maďarska

Hlasování, ke kterému se schylovalo již delší dobu, navazuje na předcházející hlasování, v němž se europarlament usnesl, že je Maďarsko diktaturou. Od zcela nedemokratické instituce, založené na korupci, cenzuře a uznávání jednoho možného názoru a pravdy, vyznívají podobné proklamace vskutku bizarně.

A k čemu se hlasovalo tentokrát? Šlo o politické potrestání Maďarska – zablokování fondů EU. V prohlášení se mimo jiné uvádí, že „fondy EU musí být zmrazeny, dokud v zemi nebude obnovena demokracie.“

No, tak tedy nevím. EU – největší odpůrce demokracie – po někom žádá demokracii? Vskutku neuvěřitelné! Spolek, založený ku prospěchu mamutích korporací a proti zájmům evropských občanů je tím posledním, kdo má právo po komkoli požadovat demokracii.

Nejprve by se měli naučit v EU co je to demokracie a pak o ní teprve mohou komukoli kázat.

Pro potrestání Maďarska hlasovalo celkem 416 europoslanců, 124 proti a 33 se hlasování zdrželo. Pro potrestání Maďarska zastavením dotací hlasovali také všichni opoziční maďarští europoslanci.

A jak kdo hlasoval za ČR (hlasování č. 48)?

Pro potrestání Maďarska hlasovali: Nidermayer (TOP09/STAN), Polčák (TOP09/STAN), Zdechovský (KDU), Šojdrová (KDU), Charanzová (ANO), Dlabajová (ANO), Maxová (ČSSD, zvolena za ANO), Gregorová (Piráti), Peksa (Piráti), Kolaja (Piráti)

Proti: Blaško (SPD), David (SPD), Knotek (ANO), Konečná (KSČM)

Zdrželi se: Vondra (ODS), Vrecionová (ODS), Zahradil (ODS), Tošenovský (ODS), Hlaváček (ANO)

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 23 Průměrně: 4.9]

4 thoughts on “Většina europoslanců dnes hlasovala pro potrestání Maďarska

  1. Samozrejme, nie som proti. CIA, Soros aj EÚ už mali dávno v Maďarsku urobiť krvavý prevrat /krvavejší než tie v rokoch 1944 a 1956/ voči stále nebezpečnejšiemu a arogantnejšiemu diktátorovi /spomeňme si na jeho nedávnu provokáciu s mapkou Veľkého Uhorska, súčasné hranice tak ako jeho kamarát Erdogan nikdy neuznal/ a vodcovi maďarskej iredenty Orbánovi. To isté platí o ich spoločnom kamarátovi, teplom americkom otrokovi Kaczynskom. Janšu sa už našťastie podarilo v Slovinsku zvrhnúť.Áno, Maďarsko prežíva hlbokú hospodársku krízu a tiež tú s Ukrošmi, okrem toho aj napriek pochybným Orbánovým opatreniam vymiera, ale nemožno ho ani na jediný deń podceniť!

      1. Pohrobci Hlinkovi si v sobě vždy libovali, zatím, ovšem nepochopili, že je jiná doba a takových jako on je minimum. Tento asi zamrzl v době rozdělení českoslovebaska, v té době jich ještě bylo dost, ovšem od té doby si většinu těchto už vzal Tiso a Hlinka k sobě, zaplať pánbů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout