Halloween: Minometná palba, hořící auta, zapalování autobusů… Násilí propuklo po celé Francii

Halloween: Minometná palba, hořící auta, zapalování autobusů… Násilí propuklo po celé Francii

V pondělí v noci – tedy na Halloween – došlo k nepokojům také ve Francii. Tam jde již o běžný folklór, ovšem dosud se podobné akce vztahovaly spíš k silvestrovské noci nebo k červencovým oslavám dobytí Bastily.

Halloweenský večer byl opět bohatý na události pro bezpečnostní složky po celé zemi, včetně 86 zatčení.

Dvacet mladých lidí bylo zatčeno v pondělí večer v Perreux-sur-Marne (Val-de-Marne) poté, co nastražili past na policii. Nejprve zapálili popelnice, než se pokusili zaútočit na policisty – zejména pyrotechnikou.

K násilným útokům došlo během halloweenské noci také v Drôme. Desítky mladých lidí zaútočily na policii a hasiče ve čtvrtích Fontbarlettes ve Valence, Descartes v Portes-lès-Valence a Nocaze v Montélimaru. Jeden policista byl zraněn, několik vozidel bylo poničeno. Výtržníky musela policie rozehnat slzným plynem.

V noci z pondělí na úterý shořela čtyři auta v Laxou v oblasti Velkého Nancy. Hasiči a policisté byli také ostřelováni z minometů zábavní pyrotechniky. Nikdo nebyl zraněn.

Násilí vypuklo  v noci z pondělí na úterý na halloweenskou noc také v Belfortu. Hasiči zasáhli pod policejní ochranou, aby uhasili zapálený autobus v Belfortu a hořící auta v Offemontu.

Savojští hasiči v noci z pondělí na úterý zasahovali desetkrát u požárů aut a popelnic. V Haute-Savoie byly hlášeny incidenty v Rumilly a Seynod.

Požáry odpadků a minometná palba byly v noci z pondělí na úterý také zaznamenány ve Villeurbanne, Givors a Saint-Priest.  Incident v Bellecouru v Lyonu také vyžadoval zásah bezpečnostních složek.

Hasiči z Isère byli během Halloweenu, v noci z pondělí 31. října na noc v úterý 1. listopadu, povoláni téměř stokrát k požárům aut, kontejnerů nebo popelnic. Hasiči, stejně jako policejní síly, byli při některých zásazích napadeni minometnou palbou.

Ke 12 žhářským útokům došlo také v Nice, k tuctu zatčení v Alpes-Maritimes, kde byla zapálena auta a policie se stala terčem minometné palby.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout