Rakouská protimigrační FPÖ, která má v programu odchod z EU, vede v preferencích

Rakouská protimigrační FPÖ, která má v programu odchod z EU, vede v preferencích

Rakouská FPÖ (Strana Svobodných) je programově obdobou naší SPD, se kterou je také v EU ve stejné frakci. Strana má například v programu nejen velmi přísnou migrační politiku, ale také odchod z EU nebo ústavně zakotvenou neutralitu, která by v budoucnu zabránila tomu, aby Rakousko vstoupilo do NATO.

Mimo uvedeného strana požaduje i ústavní zakotvení práva na hotovost. V minulých dvou letech pak byla právě FPÖ jedním z hlavních organizátorů demonstrací proti povinnému očkování a covidovým restrikcím. Strana chce také v budoucnu založit vyšetřovací komisi, která by posoudila všechny zločiny současné vlády, která velmi tvrdě perzekuovala neočkované.

FPÖ je samozřejmě terčem dobře známých nálepek, které jsou přisuzovány všem stranám, které se aktivně vymezují proti současnému zvrácenému systému. Právě prudký nárůst obliby strany ukazuje, že v Rakousku je mnohem větší odpor proti systému než třeba u nás, kde by – alespoň v současné době –  neměla žádná protestní strana šanci získat tak vysoké preference.

Vzhledem k tomu, že Evropa čelí dvojí výzvě ekonomické a imigrační krize, strany po celé Evropě, známé svým silným postojem proti masové migraci, zaznamenávají masivní nárůst popularity a Rakousko není výjimkou. Nyní nový průzkum ukazuje, že konzervativní Svobodná strana Rakouska (FPÖ) se poprvé od roku 2017 uchází o první místo.

Letos v létě levicová SPÖ (tu volí zejména dovezení voliči) stále vedla ve všech průzkumech až o 8 procentních bodů, ale strana v současné době trpí výrazným poklesem podpory, podle vlny nových průzkumů, včetně jednoho od Lazarsfeldovy společnosti, který ukazuje, že strana FPÖ, vedená Herbertem Kicklem, je nyní na stejné úrovni v preferencích jako SPÖ s 26 procenty. Na druhém místě je konzervativní ÖVP s 21 procenty, která v současné době vládne zemi v koalici se Stranou zelených, která je na 11 procentech.

Není to také jediný průzkum, který ukazuje, že popularita FPÖ vyskočila, přičemž průzkum veřejného mínění Politico přisuzuje FPÖ o dvě procenta víc  než SPÖ.

Levicová SPÖ si v regionálních volbách v Tyrolsku vedla špatně, zatímco FPÖ si vedla lépe a výsledky tam sloužily jako signál pro zbytek národa. Od tohoto hlasování minulý měsíc se však imigrační krize, které země čelí, jen zhoršila a strany, které jsou u moci, ukázaly, že mají jen málo řešení, jak zastavit nekontrolovanou muslimskou invazi. A právě tato neschopnost zavedených stran přivádí voliče FPÖ…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Rakouská protimigrační FPÖ, která má v programu odchod z EU, vede v preferencích

  1. Doufejme ze videnska malirska skola vyprodkuje razneho chlapika co ten bordel srovna. Minule se to nepodarilo dotahnout do konce, tak ted to vyjde. Drzim nam palce.

  2. nedivim se jejich problemy s migranty a islám jsou daleko většim problemem než si dovedeme představit ještě v roce 2018 mělo Rakousko 800 tisic muslimu a ted o 4 roky později jich tam bude minimalně ten milion určitě to že jim to začina silně vadit je jasne ale FPO je na situaci v zemi sama a tu naplavu v zemi už nepujde mirumilovně vyřešit když už ted je minimalně každy 10 občan Rakouska muslim myslim že pro Rakušaky je už pozdě na řešeni situace i kdyby se FPO dostala do vlády tak by to museli řešit razně a to velice masivni deportace zpět totež pro každou zemi kde maji tak velkou naplavu migrantu takže i Francie, Německo, Anglie, Švesko a dalši země

  3. Yankees nástup, to přece nemůžeš dopustit, jen nevím zda ti to ještě projde, jseš už tak profláknutý tím falšováním. Musíš vymyslet něco co ti ještě tví rectal alpinist budou papat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout