Brazilský prezident Jair Bolsonaro promluvil k národu po podezřelých volbách, příznivci jásají v ulicích

Brazilský prezident Jair Bolsonaro promluvil k národu po podezřelých volbách, příznivci jásají v ulicích

Jak již víte, tak stále více indicií ukazuje, že brazilské volby probíhaly ve zcela totožném duchu jako ty americké, tedy pod plnou režií US Deep state.

Záhy vypukly v ulicích protesty a fanoušci končícího Bolsonara  vytvořili barikády na stovkách silnic po celé zemi. Včera večer se konečně ozval i Bolsonaro, který promluvil k Brazilcům.

Konkrétně prohlásil:

„Chci začít poděkováním 58 milionům Brazilců, kteří pro mě 30. října hlasovali. Současná lidová hnutí jsou skupinami rozhořčení. Pokojné demonstrace budou vždy vítány, ale naše metody nemohou být metodami „levice“, které vždy poškozovaly obyvatelstvo, jako je vpád do majetku, ničení dědictví a omezování práva přicházet a odcházet.

Pravice se v naší zemi skutečně objevila. Naše silné zastoupení v Kongresu ukazuje sílu našich hodnot, Boha, vlasti, rodiny a svobody. Vytvořili jsme několik vůdců po celé Brazílii. Naše sny jsou živější než kdy jindy. Jsme pro pořádek a pokrok. I tváří v tvář celému systému překonáváme pandemii a důsledky války.

Vždy jsem byl označován za antidemokrata a na rozdíl od svých žalobců jsem vždy hrál v rámci 4 řádků ústavy. Nikdy jsem nemluvil o kontrole nebo cenzuře médií a sociálních sítí. Jako prezident republiky budu i nadále dodržovat všechna přikázání naší ústavy. Je mi ctí být vůdcem milionů Brazilců, kteří, stejně jako já, brání ekonomickou svobodu, náboženskou svobodu názoru, poctivost a zelené a žluté barvy naší vlajky.“

Brazilský prezident Jair Bolsonaro v úterý pronesl krátké komentáře – nechal média čekat více než hodinu – a vyjádřil se k rostoucím protestům proti zvolení odsouzeného zločince Luize Inácio Lula da Silvy do prezidentského úřadu, ale neřešil jeho nedělní prohru.

Socialista Lula, který zastával dvě volební období jako prezident v letech 2003 až 2011 a v roce 2017 a byl odsouzen za braní úplatků v nejvyšší funkci země, vyhrál v neděli prezidentské volby  s jedním z nejmenších rozdílů v historii. Lula mohl kandidovat na prezidenta, přestože byl usvědčeným zločincem, protože nejvyšší národní soud, Nejvyšší federální tribunál (STF), rozsudek z procesních důvodů zrušil. STF nikdy nepředložil žádné důkazy, které by odporovaly faktům případu, který vedl k trestu přes dvacet let vězení.

Okolnosti kolem Lulovy přítomnosti ve volbách a malý rozdíl ve výsledcích voleb – 51,9 procenta pro Lulu, 49,1 procenta pro Bolsonara – spustily po celé zemi vlnu protestů, většinou se jednalo o zátarasy, které vytvořili kamioňáci, podporující Bolsonara, kteří hrozili přerušením dodávek do řetězců po celé zemi. Policie za poslední dva dny zdokumentovala stovky zátarasů pro Bolsonara ve 24 z 26 států.

Předpokládá se, že Bolsonaro bude požadovat, aby armáda provedla audit pravděpodobně zmanipulovaných výsledků přesně tak, jak to povolují brazilské zákony.

Bolsonaro může také uvěznit radikálně levicové soudce dosazené ještě před lety Lulou, kteří po celou dobu volební kampaně otevřeně nadržovali Lulovi a nechali zablokovat všechna konzervativní média, stojící na straně Bolsonara…

Na mnoha místech se stále blokují silnice:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Brazilský prezident Jair Bolsonaro promluvil k národu po podezřelých volbách, příznivci jásají v ulicích

  1. celý svět je již očividně unavený z falšování voleb v mnoha zemích světa. Takový propad morálky u státních úředníků je nebývalý a nebude možné jej nadále tolerovat.

  2. je to jednostranné hodnotenie – Lula da Silva bol kriminalizovaný verchuškou bohatých statkárov, ktorá presadila Bolsonara a tí sú prepojení na chemický priemysel v USA, lebo vyrábajú odtiaľ dodávané geneticky modifikované plodiny, ako je sója. GMO plodiny ale ničia krajinu a chudoba je proti, hlavne pôvodní obyvatelia. na tých ale statkárska šľachta nepozerá – oni sa vozia na vrtuľníkoch, tak ich netrápi kolabujúca doprava v mestách, na chudobu kašlú. takže hodnotiť brazíske voľby odtiaľto z Európy bez znalosti miestnych pomerov je najskôr chybné…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout