V Austrálii vznikla petice: Australané nechtějí na bankovce Karla III, ale „Lovce krokodýlů“

V Austrálii vznikla petice: Australané nechtějí na bankovce Karla III, ale „Lovce krokodýlů“

Lovce krokodýlů – neboli Steva Irwina jistě netřeba většině z vás představovat. Filmy, které natáčel mezi krokodýly, jsou celosvětově známé. Paradoxně nepřišel o život v přítomnosti jeho oblíbených krokodýlů, ale při natáčení podmořského života rejnoků.

Fanoušci zesnulého Steva Irwina zahájili petici nominující televizní hvězdu, aby nahradila krále Karla III. na nových bankovkách ve výši 5 dolarů.

Předkladatelé petice Vincent Wu a Kirby Miles jsou hnací silou tohoto kroku, který je nyní uveden na webových stránkách australského parlamentu, aby povýšili celosvětově obdivovaného ošetřovatele, ochránce přírody, televizní osobnost, odborníka na divokou zvěř a ekologa.

Královna Alžběta II. se poprvé objevila na první papírové bankovce v hodnotě 5 dolarů v roce 1992 a také se objevila na první australské polymerové bankovce v hodnotě 5 dolarů.

Zesnulá panovnice se objevuje na současné verzi a podle tradice měla být nahrazena králem Karlem III.

„Smrt královny Alžběty II. a prohlášení krále Karla III. vyvolává důležitou otázku o budoucnosti australské měny,“ uvedl Miles ve své petici.

„Navrhujeme ponechat v oběhu všechny stávající bankovky v hodnotě 5 dolarů s královnou Alžbětou II. a zavést novou bankovku v hodnotě 5 dolarů na počest australského ošetřovatele Steva Irwina.“

Wu souhlasil. Řekl, že neexistuje nikdo „životně důležitější pro australskou kulturu“ než Lovec krokodýlů.

Australané žádají o umístění národní ikony Steva Irwina na novou bankovku 5 dolarů namísto tváře krále Karla III. Obrázek: Twitter @charlesrockhill.

„Steve je všemi milován a stal se synonymem australských hodnot, kterých si tak vážíme,“ řekl.

„Ztělesňoval ducha přátelství; hluboce miloval australskou divočinu, tvrdě pracoval na ochraně přírody a vzdělávání, ale – co je možná nejdůležitější, byl to prostě dobrý chlap.“

Sky News Australia uvádí, že náměstek ministra financí Andrew Leigh mluvil s novináři minulý měsíc v Královské australské mincovně a řekl, že král Karel III. se „automaticky“ neobjeví na nejmenší nominální bankovce země.

Řekl, že zatímco nový monarcha se objeví na  nových australských mincích „jako záležitost tradice“, není to případ bankovky 5 dolarů, která dříve obsahovala portréty jiných významných osobností.

Není to poprvé, co byl zesnulý Lovec krokodýlů, který zemřel v roce 2006 poté, co byl několikrát bodnut do srdce rejnokem, navržen na australskou měnu.

manželka a děti zesnulého Irwina

Před šesti lety se jiný fanoušek vydal na change.org, aby podpořil myšlenku mít Steva Irwina na bankovce v hodnotě 100 dolarů.

Tato petice získala více než 31 000 podpisů. Poslední petice má v tento moment 655 příznivců, což se samozřejmě průběžně mění.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

One thought on “V Austrálii vznikla petice: Australané nechtějí na bankovce Karla III, ale „Lovce krokodýlů“

 1. Největší „legrace“ je v tom, že 98 % lidí světa je dálkově ovládáno entitami z temných světů, anténami pod povrchem Měsíce (na to tam je přivlečena tato inženýrská dutá konstrukce).
  Má se to tu zobrazit, jak to asi tak vypadá – A VYPADÁ ! Je to mela !
  http://www.we-arent-slaves.org
  http://www.dont-get-chipped.org
  http://www.evacuation-of-humankind.org
  http://www.jak-prezit.cz
  http://www.neocipuj-se.cz
  http://www.nejsme-otroci.cz
  http://www.evakuace-lidstva.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout