Švédsko: Začíná soud s bestií, která brutálně znásilnila a zbila 9letou holčičku

Švédsko: Začíná soud s bestií, která brutálně znásilnila a zbila 9letou holčičku

Letos v létě došlo ve Švédsku k extrémně brutálnímu znásilnění teprve devítileté holčičky. Ta byla nejen znásilněna, ale také brutálně zbita, neboť pachatel se chtěl postarat o to, že oběť již nebude mluvit a pokusil se ji proto zavraždit. Holčička přežila jen zázrakem a v nemocnici posléze strávila velmi dlouhou dobu v kómatu. Více jste si o případu mohli přečíst zde, zde nebo zde.

Jak se záhy zjistilo, tak pachatelem je Etiopan, který se – jak se později zjistilo – vydával za podstatně mladšího, než jaký je jeho skutečný věk. S celou rodinou přišel do Švédska bez dokladů – tedy jde o klasiku, kdy se příslušné orgány naprosto spoléhají na tvrzení příchozích ilegálů. Otázkou tedy je, zda vůbec jde o rodinu tak, jak se oni sami prezentují.

Etiopan Abushi Shamse Kamal, který je podezřelý ze znásilnění a pokusu o vraždu devítileté dívky ve Skellefteå, je nyní obviněn ze znásilnění dítěte s přitěžujícími okolnostmi a pokusu o vraždu.

K brutálnímu útoku došlo 7. července tohoto roku, kdy byla dívka nalezena v bezvědomí poté, co byla brutálně napadena v lesní části školy Morö backe. Etiopan přišel se svou rodinou do Švédska v létě 2017 a získal povolení k trvalému pobytu jen týden před brutálním pokusem o vraždu v lese.

Prokurátor Andreas Nyberg z prokuratury v Umeå měl podezření, že Abushi by mohl být starší než 13 let, za které se vydával, a proto rozhodl, že by mělo být provedeno lékařské posouzení věku. Z výsledků provedených šetření vyplývá, že Etiopan již zcela jistě dosáhl věku 15 let (a je možné, že je i starší), a že je tedy trestně zodpovědný.

V pátek byl Abushi Shamse Kamal obviněn z útoku na dívku, která byla na cestě domů na kole. Prokurátor Anders Nyberg komentoval vyšetřování tím, že Etiopan dívku vystavil extrémnímu utrpení.

„Domnívám se, že obžalovaný způsobil dívce extrémní utrpení, a že prokázal extrémní bezohlednost tím, že na ni zaútočil vážným násilím. Jen díky náhodným okolnostem nebyl zločin  dokončen a dívka nezemřela,“ řekl Nyberg. Zde jen připomínám, že těmi okolnostmi byl fakt, že se na místo blížili náhodní svědci, takže pachatel nemohl vraždu dokonat.

Hlavní líčení je naplánováno na 12.–14. října a 17. října u okresního soudu ve Skellefteå.

A jsme-li už u Švédska a afrického obohacování, pak bych upozornila na další případ, který se aktuálně dostal k soudu. Zajímavý je na něm zejména fakt, že jde o dalšího z velmi dlouhé řady „psychicky nemocných“ obohacovačů, kteří neskončili ve vězení, ale v luxusním psychiatrickém sanatoriu…

Řidič autobusu ve Švédsku utrpěl vážná zranění, když byl podle zpráv zasažen kameny Afričanem, který požadoval jízdu zdarma.

Pachatel, identifikovaný jako Desale Alemseged, 23letý občan Eritreje, byl nedávno odsouzen za brutální útok spolu s řadou dalších zločinů, ale nebude čelit deportaci.

7. dubna čekal Alemseged na autobusové zastávce v Kungälvu, obci v kraji Västra Götaland.

Když zastavila veřejná doprava, pokusil se nastoupit do autobusu bez jízdenky. Když řidič informoval Alemsegeda, že nemůže jezdit bez zaplacení, Eritrejec se rozzuřil a začal po muži házet kameny.

Řidič byl zasažen do hlavy velkým kamenem a utrpěl mnohočetná zranění.

Alemseged byl zatčen, ale popřel jakoukoli účast během výslechu a tvrdil, že „jedl pizzu s blondýnkou“ předtím, než nastoupil do autobusu, kterým chtěl jet na setkání s imámem.

Když byly Eritrejci ukázány záběry z barbarského útoku, tvrdil, že podezřelý by mohl být „někdo jiný“, kdo odpovídá jeho popisu.

20. září okresní soud v Göteborgu oznámil, že Desale byl odsouzen za přitěžující násilí proti státnímu úředníkovi. Je také odsouzen za napadení, krádež a drogové delikty. Okresní soud získal forenzní psychiatrickou zprávu, ve které se uvádí, že Desale spáchal zločiny pod vlivem vážné duševní poruchy.

Soud se proto domnívá, že forenzní psychiatrická péče se zvláštním vyšetřením je vhodnou sankcí. O deportaci Eritrejce údajně soud nikdy neuvažoval.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout