Švédsko: Diplomatická roztržka s Tureckem poté, co byl v televizním pořadu zesměšňován Erdogan

Švédsko: Diplomatická roztržka s Tureckem poté, co byl v televizním pořadu zesměšňován Erdogan

Švédsko-turecké vztahy, již tak v poslední době dosti vyostřené kvůli žádosti Erdogana o vydání Kurdů do Turecka, se opět zhoršily. Došlo k tomu poté, co byl v televizi odvysílán satirický pořad, ve kterém byl Erdogan parodován (viz titulek).

Švédský velvyslanec byl předvolán na turecké ministerstvo zahraničí poté, co byl prezident země Recep Tayyip Erdogan zesměšňován v satirickém programu SVT „Svenska Nyheter“.

V aktuální epizodě seriálu Svenska Nyheter byl mimo jiné segment, kde byl název pořadu změněn na „Kurdské zprávy s Kadirem Meralem“ a kurdský komik se tureckému prezidentovi vysmíval.

Skutečnost, že to bylo vysíláno švédskou státní televizí, je nepřijatelná, uvedlo turecké ministerstvo zahraničí. Švédský velvyslanec Staffan Herrström byl předvolán k vysvětlení.

„Skandální program byl odvysílán – navzdory skutečnosti, že Turecko má možnost vetovat žádost o vstup do NATO, pokud země nepřijmou turecké požadavky,“ napsal například deník Sabah.

Ebba Adielsson, producentka Svenska Nyheter, říká, že turecká kritika v budoucnu neovlivní obsah programu.

„Švédské zprávy jsou satirický program, kde vtipkujeme o současné politice a těch, kteří jsou u moci. Ve Švédsku máme svobodu projevu a svobodný tisk, prostor pro humor a satiru je velmi rozsáhlý,“ prohlásila.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Švédsko: Diplomatická roztržka s Tureckem poté, co byl v televizním pořadu zesměšňován Erdogan

  1. Erdogan a jeho kamaráti /Orbán, Kaczynski, Le Penová, Salvini, Thaci – slovinský diktátor Janša už padol/ chcú čím skôr prepísať hranice čo najväčšieho počtu krajín v Európe. Tohto cieľa sa nikdy nevzdali ani nevdzajú. Násilný prevrat v Maďarsku a Poľsku a dosadenie liberálov k moci sú nevyhnutné, ak napr. Slovensko nemá prísť o svoje ohrozené južné okresy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout