Syn ugandského diktátora nabídl za ruku Giorgie Meloni 100 krav, záhy byl povýšen na generála

Syn ugandského diktátora nabídl za ruku Giorgie Meloni 100 krav, záhy byl povýšen na generála

Tak mne napadá, že podobné nabídky by možná padly na úrodnou půdu, kdyby oslovil vítačky jako Merkelová nebo nová britská premiérka Trussová, případně končící italská ministryně vnitra Lamorgeseová. Ovšem proč by měl měnit jednu krávu za sto?

Muhoozi Kainerugaba, syn ugandského diktátora Yoweri Museveniho, byl v úterý povýšen do hodnosti generála. Kainerugaba způsobil rozruch předchozího dne pikantním twitterovým výkřikem, ve kterém nabídl věno 100 krav za ruku nově zvolené italské premiérky Giorgie Meloniové a pohrozil, že napadne Itálii, pokud bude jeho nabídka odmítnuta.

Kainerugaba, 48 let, je považován za pravděpodobného nástupce svého 78letého otce, který je u moci 35 let. Až do úterý zastával hodnost generálporučíka a byl nominálním velitelem ugandských pozemních sil, což byl post, kterého se vzdal se svým povýšením, aby se stal hlavním prezidentským poradcem pro zvláštní operace.

Obrázek
krávy Nkore, které byly nabídnuty za ruku Giorgie Meloni

Ugandské ministerstvo zahraničí se v pondělí distancovalo od Kainerugabova bizarního twitterového oznámení, které začalo několika úvahami o tom, jak by mohl dobýt sousední Keňu za dva týdny, kdyby se mu chtělo, a pak se přesunul ke své nabídce k sňatku pro Meloniovou:

Meloniová, 45 let, se již brzy nejspíš stane první italskou premiérkou. Je svobodná, ale má dlouholetého partnera Andreu Giambruna, se kterým má dceru. Na Kainerugabův návrh k sňatku a hrozbu invaze ze strany Meloniové nepřišla žádná okamžitá reakce.

Kaierugaba později vyjádřil určité obavy ohledně toho, jak by italské úřady řešily jeho věno.

Ugandský opoziční vůdce, herec a zpěvák Robert Kyagulanyi, lépe známý pod svým uměleckým jménem Bobi Wine, ve středu odsoudil Kainerugabovo povýšení na generála jako pobuřující akt nepotismu, zejména poté, co jeho šaškárny na Twitteru uvedly národ do rozpaků.

„Po včerejších bezmyšlenkovitých tweetech a výhrůžkách Keni Museveni odměnil svého brutálního syna čerstvým darem: hodností generála.“

„Dovolte mi, abych varoval všechny vlády a mezinárodní organizace, které pokračují ve spolupráci s Museveniho nelegitimní vládou: můžete vidět, co jste celou dobu financovali a udržovali. Je čas říct dost,“ dodal Wine.

Východoafričan řekl, že Kainerugabovo „povýšení“ bylo ve skutečnosti zamýšleno Musevenim jako mírná facka pro jeho bezohledné potomstvo, protože první syn byl odstraněn jako velitel pozemních sil a zařazen do poradní pozice, která ho udrží v dohledu jeho otce.

Zdálo se, že Museveni tuto interpretaci ve středu potvrdil, když připustil, že jeho syn „nejednal jako veřejný činitel“, ale trval na tom, že existuje „mnoho dalších pozitivních příspěvků, které generál učinil a stále může učinit“.

Někteří pozorovatelé ugandské politiky naznačili, že Kainerugaba pokračoval ve svém trapném twitterovém řečnění, protože byl rozrušen zprávou, že jeho otec bude v roce 2026 usilovat o „znovuzvolení“, přičemž on sám doufal, že bude jeho nástupce.

Uganda je v současné době zapojena do bojových operací, včetně společné operace s Demokratickou republikou Kongo (DRK) proti islámským extremistům nazvané Operace Shujaa. Více než tucet ugandských vojáků bylo zabito minulý týden, když se jejich vrtulník zřítil v DRK krátce po startu.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Syn ugandského diktátora nabídl za ruku Giorgie Meloni 100 krav, záhy byl povýšen na generála

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout