Pekarová Adamová má v Německu svého „bratra ve svetru“

Pekarová Adamová má v Německu svého „bratra ve svetru“

To by byla správná dvojka! Bývalý německý ministr financí a současná šéfka české Sněmovny. Naše země je z pohledu těch větších poněkud přehlížena, takže nepředpokládám, že by  za našimi hranicemi byly výroky Pekarové Adamové známy. Tedy alespoň jsem na ně v žádném zahraničním tisku nenarazila.

Asi nikomu nemusím připomínat její dnes již velmi virální výroky. Nedávno řekla, komentujíc řešení energetické krize, že si má každý, komu bude zima, pořídit další svetr. Ona sama se jistě obávat nemusí, její velmi nadstandartní plat ji rozhodně nenutí se jakkoli omezovat.

Mimo tohoto památného výroku neopomněla tato zcela asociální osoba (asi jako celá banda TOP0,9) v jiném rozhovoru zdůraznit, že se stát nemá starat o lidi. Už ovšem nedodala, že je velmi nadstandardně placena z daní těch, kterým prý stát nemá nijak pomáhat.

Ovšem je až zarážející, jak se jejím  výrokům podobají ty, které před pár dny zplodil německý politik…

Bývalý spolkový ministr financí Wolfgang Schäuble se nyní cítí být povolán, aby dal Němcům tipy na úsporu energie. Ale nejen to, jeho výběr slov  ukazuje, že občané jsou pro něj  ufňukanci. Zapomněl, komu vděčí za svůj život v přepychu?

Bývalý předseda německého Bundestagu a dlouholetý ministr financí Wolfgang Schäuble (CDU) mluvil v BILDu mimo jiné o energetické krizi a samozřejmě má i pár tipů, jak se s ní vypořádat. S ohledem na to, že kvůli vysokým cenám energií bude mnoho lidí mrznout, prohlásil:

„Tak si jen obléknete svetr. Nebo možná druhý svetr. Nemusíte u toho fňukat, musíte uznat, že spoustu věcí nelze brát jako samozřejmost.“ Elektřina už pro něj také není samozřejmostí, vždyť by mohla zhasnout, „proto pár svíček, zápalek a baterky byste vlastně měli mít doma vždy“.

Kritizoval také rozmazlenou německou společnost a vyzval k většímu úsilí: „Znepokojuje mě, že tolik Němců raději pracuje méně: například na částečný úvazek a nikdy ne o víkendu. To nebude fungovat….“

Pokud jde o roli státu tváří v tvář vysokým cenám energií a rostoucí inflaci, Schäuble zastává názor, že pomoc by měli dostat jen ti v nouzi. A dále: „Nebezpečí vidím v tom, že věříme, že stát je něco, co prostě musí svým občanům poskytovat něco víc. Jakýsi supermarket, kde jsou občané lovci výhodných nabídek…..“

Tímto prohlášením celé věci nasazuje korunu, vždyť jsou to daňoví poplatníci, kdo generuje peníze, které stát vesele rozdává do celého světa a jimiž jsou královsky odměňováni i politici. Schäuble si kvůli vysokým cenám energií určitě nebude muset oblékat dva svetry, je dobře chráněn – díky penězům z daní od líných Němců: portál News.de v roce 2020 předpokládal, že Schäuble vydělal celkem 3,5 až 4,5 milionu eur. Tyto peníze nespadly z nebe, ale byly odebrány občanům, kterými Schäuble evidentně tolik pohrdá.

Tolik z rozhovoru s politikem, jehož výroky se až nápadně podobají těm, které pronesla naše „slovutná“ šéfka Sněmovny.

Je až neskutečné, že prohlášení obou jsou tak podobná, jako by byli z jedné líhně. Nebo to spíš potvrzuje fakt, že si oba tito sebestřední „myšlenkoví giganti“ neuvědomují, že jen díky těm milionům lidí, kterým oni radí dva svetry, budou mít oni sami doma nejspíš teplo. S jejich pohádkovými příjmy se totiž nikterak omezovat nemusí…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Pekarová Adamová má v Německu svého „bratra ve svetru“

  1. Ten starý odporný fašistický kripeľ nie a nie zdochnúť. Nemá ho kto zhodiť z mrakodrapu alebo aspoň dolu dlhými schodmi aj s vozíkom…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout