„New York je v krizi,“ stěžuje si starosta poté, co do města přijely již tisíce migrantů z Texasu a Floridy

„New York je v krizi,“ stěžuje si starosta poté, co do města přijely již tisíce migrantů z Texasu a Floridy

Guvernér Texasu začal již letos na jaře posílat migranty, kteří překročili hranici jeho státu, do demokratických bašt. Nejprve do Washingtonu – naposledy dokonce k domu Kamaly Harrisové – a posléze i do dalších měst, kde občané tradičně volí Demokraty, čímž de facto souhlasí s politikou otevřených hranic. K Texasu se záhy přidala i Florida, takže i tamní guvernér již vypravuje letadla a autobusy, které mají zajistit obohacení všem demokratickým baštám.

Autobusy plné migrantů také dorazily například do Seattlu, Chicaga nebo New Yorku. Právě newyorský starosta si nyní stěžuje na to, že již neví, co má s tisíci cizinců, kteří do města dorazili, dělat…

Republikánské státy Texas a Florida už nějakou dobu na protest proti nedostatku hraničních kontrol Bidenovy administrativy a zvýšenému počtu nelegálních přistěhovalců začaly posílat migranty do demokratických států dále na sever. Guvernér Floridy Rob DeSantis mimo jiné dopravil migranty na bohatý ostrov Martha’s Vinyard a Greg Abbott dopravil nelegální přistěhovalce zejména do New Yorku.

Z tohoto důvodu starosta New Yorku Eric Adams nyní prohlašuje, že město je v krizi a bude muset vynaložit více než miliardu dolarů na řešení nečekaného přívalu migrantů.

Do doby, kdy se Biden ujal prezidentského úřadu, americké hranice nikdy nezaznamenaly tak velký příliv ilegálů. Po nástupu Bidena se však hranice otevřely a nastala nekontrolovatelná invaze.

Jen v roce 2022 byly zatčeny dva miliony migrantů, což je rekord. Navzdory tomu viceprezidentka Kamala Harrisová ještě v září tohoto roku tvrdila, že „hranice byla zabezpečena“, což je tvrzení, se kterým ani pohraniční hlídka, ani samotní nelegální přistěhovalci nesouhlasili.

Významný počet přistěhovalců překračuje hranice z Mexika do Texasu. Guvernér Greg Abbott si nedávno zvykl posílat nelegální přistěhovalce autobusy mimo jiné do Washingtonu D.C. a New Yorku.

Mnoho přistěhovalců také vstupuje do USA přes Floridu, kde guvernér Ron DeSantis také převzal Abbottovu linii. Například v září letěl větší počet přistěhovalců na bohatý ostrov Martha’s Vinyard v Massachusetts. Ten je známou baštou bohatých demokratů. Za rekreací sem jezdí například i Obama.

Demokratický starosta New Yorku Eric Adams nyní prohlásil, že město je v krizi kvůli mnoha tisícům přistěhovalců, kteří nedávno přišli. Podle Adamse asi 17 000 přistěhovalců údajně dorazilo do města autobusy bez jakéhokoli varování nebo koordinace. Odhaduje se, že péče o nově příchozí bude stát do července příštího roku kolem miliardy dolarů.

„Jedná se o humanitární krizi, která začala násilím a nestabilitou v Jižní Americe, která je urychlena americkou politickou dynamikou,“ řekl Adams. „Tisíce žadatelů o azyl byly převezeny do New Yorku a jednoduše ponechány bez varování, koordinace nebo péče,“ stěžoval si starosta.

Adams dále tvrdí, že takovou dohodu neschválil, ani nepožádal o takovou odpovědnost vůči přistěhovalcům.

„Nežádali jsme o to. Nikdy neexistovala žádná dohoda o tom, že by se New York ujal práce na podpoře tisíců žadatelů o azyl. Tato odpovědnost nám byla jednoduše předána bez varování, když se začaly objevovat autobusy,“ řekl starosta.

K uvedenému jen dodávám, že to byla právě Demokratická strana, kdo se neustále vyhrazoval proti Trumpově zdi. A právě Demokraté po převzetí Bílého domu otevřeli hranice a dovolili již 2 milionům cizinců zaplavit hraniční oblasti.

Ještě by to chtělo si vzít v Evropě z USA příklad a z Itálie, Řecka i Španělska by mohli po vzoru Texasu začít vypravovat plné autobusy do Bruselu, kde podporují vítací politiku a Berlína, odkud pochází většina pašeráckých neziskovek…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 22 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “„New York je v krizi,“ stěžuje si starosta poté, co do města přijely již tisíce migrantů z Texasu a Floridy

  1. Jojo poslat je všechny k Uršule do Bruselu aby se usadili před europarlamentem..at si jich birokrati užijou a můžou si je k sobě rovnou nastěhovat👍

  2. Většinou bývám po přečtení článků spíše nasraný, co se to na tom světě děje, ale tohle mě rozesmálo. Bylo by super mít za prezidenta týpka jako jednoho z těch guvernérů, takový by Bruselu do řiti nelezl.
    Fandím Italům, snad jim to vyjde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout