Náklady na prudce rostoucí důchody bruselských byrokratů: přes 120 miliard eur

Náklady na prudce rostoucí důchody bruselských byrokratů: přes 120 miliard eur

Jak již víte, tak měsíční příjmy bruselských papalášů velmi výrazně vzrostou. K již tak velmi nadstandartním platům a velmi štědrým příplatkům jim tedy přibude nemalá částka tak, aby nadále bez uzardění pomáhali s budováním jednotného eurochalífátu.

Ovšem na co mnozí zapomínají je fakt, že každý, kdo stráví nějakou tu dobu v Bruselu (a to se týká nejen europoslanců a eurokomisařů, ale i desítek tisíc úředníků), dostává také doživotní štědrý důchod. Zdaleka nejlépe jsou na tom eurokomisaři, kteří jsou tak na zbytek svého života „za vodou.“

Náklady na výplaty úředníkům EU ve stáří na důchod nyní činí měsíčně 122,5 miliardy eur. To je o šest miliard eur více než na konci roku 2020. Důvodem je zvýšení platů v důsledku inflace v oblasti EU.

Evropská komise již dříve rozhodla o zvýšení platů úředníků EU přibližně o sedm procent zpětně k 1. červenci. Šéfka Komise Ursula von der Leyenová (CDU) dostává měsíčně o 2 000 eur více. Europoslanec má přidáno 623 eur a komisaři EU se mohou těšit na zvýšení platu za svoji podvratnou činnost o celých 1 460 eur.

Kromě důchodu, který je velmi výrazně nad evropským průměrem, dostávají úředníci orgánů EU také příspěvky za práci v zahraničí, vysoké přídavky na děti, na pomoc při zakládání rodiny a příspěvek na domácnost.

Jejich štědré příjmy jsou samozřejmě hrazeny z daní – v drtivé většině mnohem hůř placených – občanů zemí EU.

To vše samozřejmě jen potvrzuje, že EU je založena na korupci. Za nic jiného nadstandartní příjmy  kolaborantských úředníků, kteří – až na malé výjimky – v drtivé většině konají proti zájmu svých domovských zemí, nelze  považovat.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Náklady na prudce rostoucí důchody bruselských byrokratů: přes 120 miliard eur

  1. Európska komisia sa nezastaví pred ničím v snahe šíriť protiruskú nenávisť. Najnovšie jej zastúpenie v Bratislave /kde mimochodom parazituje kopa nikdy nikým nevolených Židov/ skorumpovalo dnes už 71-ročnú bývalú herečku Darinu Chmúrovú, ktorá roku 1966 ako 15-ročná nadabovala Nastenku v slovenskej verzii Mrázika. Aby v propagandistickom videu predniesla pár lží o Rusku a jeho „rozprávkach“…

  2. To je velky problem, vim ze treba Spidla, ktery take sedel v EU parlamente, kdyz sel do duchodu mel 133 000 Kc. Kolikrat od te doby byly duchody zvyseny?? Verim, ze pod 140 000 kc nejde. Castku ovsem plati Cesko. To je rozdil mezi duchodcema, kteri berou 20 000 kc. Kdyz je valorizace, tak ten s dvaceti tisici dostane petistovku a ten druhy 2 000 Kc, To jen tak k prirovnani. Verim, ze neni sam, s tak velkym duchodem, jen za kecani v parlamente.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout