Na ochranu diktátora: Washington chce „zasáhnout“ na Haiti

Na ochranu diktátora: Washington chce „zasáhnout“ na Haiti

USA potřebují mít všude své oddané loutky. A pokud tomu tak někde není, pak je nutné za každou cenu zasáhnout. V případě Haiti si nelze nevybavit, že šlo o jednu z mála zemí světa, které odmítly hrát covidové „divadlo“. Mnohem víc se hovořilo o Tanzanii, kde chtěl tehdejší prezident ukázat na nesmyslnost testů, když dokázaly jako Covid pozitivní určit i kozu nebo papáju.

Prezident o něco později za záhadných okolností zemřel a na jeho post byla usazena poslušná loutka. Stejně tomu bylo v případě několika dalších tehdy neposlušných zemí, včetně Haiti. Také tam byla namísto vzpurného prezidenta po jeho smrti – pravděpodobně na objednávku – dosazena loutka Deep state,..

Američtí Demokraté mají zvláštní historii týkající se zbídačené Karibské republiky Haiti, která je také spojena s Clintonovými. Zdá se, že Biden chce pokračovat ve stejném duchu: Nyní má mnohonárodní síla chránit diktátora země.

Existuje bezpočet zpráv (viz například zde a zde) o tom, jak Clintonovi využili krizi na Haiti po ničivém zemětřesení v roce 2010, aby se obohatili. Zejména proto, že tam byli aktivní již v roce 1990 – prostřednictvím politiky a také prostřednictvím jejich Clintonovy nadace. Vzhledem k tomu, že Bill Clinton byl americkým prezidentem a jeho manželka Hillary ministryní zahraničí za Baracka Obamy, měli k tomu dostatek politických příležitostí.

A nyní je v bývalé francouzské kolonii zapojen i dlouholetý přítel Clintonových Joe Biden jako americký prezident.  Například současná demokraty vedená americká vláda podporuje de facto diktátora zbídačené země,  Ariela Henryho, který od atentátu na prezidenta Jovenela Moïseho (do něhož mohl být Henry zapojen) převzal kromě postu premiéra i nejvyšší úřad ve státě.

Ale to není všechno. Mezitím, podle zprávy ve Washington Post, chce Bidenova administrativa vyslat do karibského státu mnohonárodní misi s vojenskou složkou. Americké noviny získaly vhled do návrhu rezoluce OSN, kterou má představit americká vláda.

Zatímco je mise oficiálně určena především k boji proti různým zločineckým organizacím, které blokují terminál Varreux v hlavním městě Port-au-Prince, ze kterého jsou distribuovány více než dvě třetiny paliva v zemi, lze předpokládat, že Biden chce stabilizovat situaci ve prospěch vládnoucího diktátora. Z jakéhokoli důvodu.

Proto je zajímavé, že i Pentagon přiznal nepřímé zapojení. Nejméně sedm kolumbijských žoldnéřů zapojených do atentátu na prezidenta Moïseho, kteří byli dříve členy kolumbijské armády, bylo vzděláváno a cvičeno Pentagonem a americkým ministerstvem zahraničí. V té době bylo zatčeno celkem 26 lidí, včetně 18 kolumbijských státních příslušníků.

Vzhledem k tomu, že americká zahraniční zpravodajská služba CIA ráda využívá zdroje Pentagonu a ministerstva zahraničí pro své vlastní operace a je také velmi aktivní v Latinské Americe, nelze takové zapojení vyloučit.

Není tedy divu, že desítky tisíc lidí na Haiti protestují proti plánované zahraniční intervenci a zároveň požadují rezignaci dosazeného loutkového diktátora Henryho. A jak trefně poznamenává novinářka Caitlin Johnstoneová, je také opravdu zajímavé vidět, jak Spojené státy (a Kanada) dodávají obrněná vozidla diktátorské haitské vládě, aby rozdrtily právě ten druh protestů, které jinak rádi podporují jakýmikoli prostředky, které mají k dispozici na místech, jako je Írán, Venezuela, Kuba a Hongkong s cílem vyvinout tlak na „represivní režimy“.

Pokud dokážete postavit diktátorskou americkou loutku do čela zbídačené země namísto demokraticky zvoleného zavražděného prezidenta, který odmítl hrát covidové divadlo, je pro Demokratickou stranu ve Spojených státech vše v pořádku.

Začnou nakonec USA dodávat zbraně a vojáky také svým loutkám v Evropě, až se začnou v ulicích lidé podobně jako na Haiti bouřit?? V některých zemích již není k takovým nepokojům daleko…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Na ochranu diktátora: Washington chce „zasáhnout“ na Haiti

  1. Podľa najnovších lží šírených korporátnymi médiami utekajú z Ruska tisíce ľudí a chcú svedčiť o „zločinoch Putinovho režimu “ – samozrejme, že „novinárom“ v žolde týchto mafiánskych spolkov nevadia zločiny Saudskej Arábie, Turecka, Južnej Kórey ani iného blízkeho a nedotknuteľného spojenca Západu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout