Londýn: Klimatické idiotky polily polévkou Van Goghův obraz „Slunečnice“ a přilepily se ke zdi (video)

Londýn: Klimatické idiotky polily polévkou Van Goghův obraz „Slunečnice“ a přilepily se ke zdi (video)

Zatím mi zcela uniká to, jaký má mít přínos ničení historických památek pro klima. Zajímalo by mne, kolik tito idioti vysadili stromků nebo uklidili odpadků v lesích či parcích.

V poslední době se stále častěji stěhují ze silnic, kde blokují dopravu, do různých galerií a muzeí, kde ničí historické památky. Scénář je pokaždé velmi podobný – v místě se přilepí a pokusí se zároveň nějak poškodit i samotné umělecké dílo.

To se naštěstí zpravidla díky dobré ochraně obrazů a jiných památek klimatickým alarmistům nepovede. Včera dvě takové klimatické idiotky řádily v Londýně.

Dvě fanatičky z aktivistické skupiny Just Stop Oil v pátek nalily rajčatovou polévku přes obraz Vincenta van Gogha Slunečnice, který byl vystaven v londýnské Národní galerii.

Phoebe Plummerová, 21 let, z Londýna, a Anna Hollandová, 20 let, z Newcastlu, vylily dvě plechovky rajčatové polévky Heinz přes obraz za 80,99 milionu dolarů, který je chráněn sklem.

Celý tento incident zachytil na film Damien Gayle, korespondent Guardianu. Mnoho lidí nemohlo uvěřit tomu, čeho byli svědky.

„Co má větší cenu, umění nebo život? Stojí to víc než jídlo? Stojí to víc než spravedlnost? Zajímá vás více ochrana obrazu nebo ochrana naší planety a lidí?“ řekla Phoebe Plummerová.

„Krize životních nákladů je součástí nákladů ropné krize. Palivo je pro miliony studených hladových rodin nedostupné. Nemohou si dovolit ani ohřát plechovku polévky,“ dodala.

Zaměstnanci Národní galerie místnost rychle vyklidili.

Just Stop Oil je skupina klimatických aktivistů ve Spojeném království využívající občanský odpor a požaduje, aby vláda Spojeného království souhlasila s ukončením veškeré nové produkce ropy a plynu. Spuštěna byla 14. února 2022.

„Nová ropa a plyn povedou k neúrodě, nedostatku potravin a kolapsu zákona a pořádku. Lidská civilizace, jak ji známe, je na pokraji kolapsu,“ tvrdí tato skupinka klimatických šílenců.

Podle londýnské metropolitní policie specialisté odlepili ženy ode zdi a obě byly vzaty do vazby poté, co byly zatčeny za „trestnou činnost poškození a přitěžující přestupek,“ uvedla CNBC .

„Mluvčí Národní galerie potvrdil, že na obraze, jehož odhadovaná hodnota je 72,5 milionu liber, nedošlo k žádnému poškození,“ dodal portál.

Již v červnu se dvojice zelených aktivistů nalepila na rám obrazu Vincenta Van Gogha v Londýně.

Také tito dva šílenci patří do stejné skupiny, Just Stop Oil.

Klimatičtí šílenci řekli publiku v galerii: „Omlouváme se všem, nechtěli jsme to udělat.“

Mladík, který se na obraz přilepil, byl už 20krát zatčen a letos strávil šest týdnů ve vězení.

V květnu hodil klimatický idiot převlečený za starší ženu dort na obraz Mony Lisy ve Francii.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Londýn: Klimatické idiotky polily polévkou Van Goghův obraz „Slunečnice“ a přilepily se ke zdi (video)

 1. To v tomhle plátku nechápete jednoduchý text?Četli jste vůbec,co ta,souhlasím,že idiotka,řekla?Četli jste vůbec to,co jste sami zveřejnili?
  Ona mluví o ochraně planety a LIDÍ ve spojitosti s tím,že si nemají kde OHŘÁT polévku a palivo je pro chudé nedostupné!Ona chce víc levného paliva a ne méně!
  A nebo i ten citát nějaký novinářský zločinec změnil.

  1. Je vcelku jedno co chce. Pokud poskozuje hodnoty, je zlocinec.
   Pokud navic poskozuje hodnoty ktere nedokaze obnovit ci uhradit svou praci, zaslouzi smrt. Bez milosti, verejnou popravu povesenim ci stetim.

 2. Všetkým „aktivistom“ tohto druhu, okrem ekoteroristov aj vegánskym fašistom, prajem kruté útrapy a po nich násilnú smrť z ruky moslima. V Eurábii nebude pre podobné živly platené často Sorosom miesto. A paradoxne ani pre obrazy zobrazujúce ľudské bytosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout