JAR: Britský pár botaniků byl ubit k smrti, jejich těla byla hozena krokodýlům

JAR: Britský pár botaniků byl ubit k smrti, jejich těla byla hozena krokodýlům

Británií nyní otřásá případ jejich krajanů zavražděných v Jihoafrické republice. V současné době totiž probíhá soud s jejich vrahy, kteří starší manžele ubili a vhodili krokodýlům.

Nutno podotknout, že od doby konce apartheidu se stala jihoafrická republika jednou z nejnebezpečnějších zemí světa – a to zejména pro bělochy, ale byla vyhodnocena i jako nejnebezpečnější země pro ženy, což potvrdilo i nedávné hromadné znásilnění skupiny modelek, které v zemi natáčely reklamu.

Případ, který nyní řeší soud, je již staršího data. Nicméně příliš přísné tresty nelze očekávat, neboť běloši jsou nyní v zemi považováni i co se zákonů týká za podřadnou menšinu. Trest by možná mohl zhoršit jen fakt, že se jednalo o cizince, kteří žili v JAR, takže případ bude více sledován i v zahraničí…

Britský pár byl brutálně zavražděn a jejich těla předhozena krokodýlům nelítostným gangem, který je zabil, když v roce 2018 hledali vzácná semena v odlehlé jihoafrické přírodní rezervaci.

Respektovaní botanici Rod Saunders (74) a manželka Rachel (63) trávili šest měsíců v roce prohledáváním divokých hor a lesů, aby našli zboží pro svůj prosperující celosvětový zásilkový obchod.

Ale na jejich cestách  je potkal děsivý konec, když byli uneseni, ubiti k smrti a poté uloženi do spacáků a vhozeni do řeky zamořené krokodýly – lidožrouty.

Jejich značně rozložená těla, která plazi zčásti sežrali, o několik dní později vytáhli rybáři z vody. Těla byla k nepoznání a byla přivezena do márnice.

Teprve o měsíce později, když policie nemohla najít žádnou stopu britského páru, nařídila, aby byla testována DNA všech neidentifikovaných těl v márnicích. Tehdy byli Rod a Rachel identifikováni.

Rozsáhlý hon na vrahy sběračů semen měl již za následek čtyři zatčení – tři z pachatelů byli obviněni z vraždy, únosu, loupeže a okradení manželského páru.

Pár dobrodružných botaniků Rod Saunders (74) a Rachel Saunders (63) byli nahlášeni jako pohřešovaní 10. února 2018 poté, co zamířili do lesní rezervace Ngoye 30 mil severně od Durbanu v Jižní Africe.

Sayefundeen Aslam Del Vecchio (39), jeho manželka Bibi Fatima Patel (28) a jejich tehdejší nájemník Mussa Ahmad Jackson (35) u Nejvyššího soudu v Durbanu únos, vraždu, loupež a krádež popírají.

Čtvrtý podezřelý, u kterého bylo zjištěno, že si koupil mobilní telefony Saunderových, ale nebyl zapojen do únosu a zabíjení, dostal podmíněný trest výměnou za životně důležité důkazy.

Pár byl zapálenými dobrodruhy, kteří založili úspěšnou firmu v Kapském Městě a prodávali semena, která našli v odlehlých oblastech, zákazníkům po celém světě a soud se dozvěděl o jejich poslední cestě.

Svůj domov v Kapském Městě opustili ve své Toyotě Land Cruiser 5. února 2018, aby se setkali v pohoří Drakensberg v Kwa-Zulu Natal vzdáleném 900 mil se štábem natáčejícím televizní dokumentární filmy pro BBC.

Mezinárodně uznávaní botanici poskytli rozhovor televiznímu moderátorovi Nicku Baileymu pro epizodu Gardeners World, když hledali v oblasti Drakensberg vzácná semena květin gladiol.

Selfie pořízené panem Baileym a zveřejněné na jeho twitterovém účtu a fotografie pořízené producentem Robinem Matthewsem během natáčení, byly skutečně považovány za poslední snímky, které byly pořízeny naživu.

Po natáčení se zkušený zahradník Rod a manželka mikrobioložka Rachel, kteří byli manželé přes 30 let, rozešli s televizním moderátorem a zamířili do kempu u přehrady u odlehlého lesa.

Naposledy byli v kontaktu se zaměstnancem na svém pracovišti Silverhill Seeds. Ze svého domova v Kapském Městě odešli 8. února, pouhé tři dny poté, co vyrazili na setkání s BBC.

Saunderovi byli naposledy viděni dokumentárním filmovým štábem BBC, který je natáčel pro epizodu Gardener's World

Doktorka Saundersová a její manžel Rod řekli, že míří do lesní rezervace Ngoye 90 mil severně od Durbanu, ale už o nich nikdy nebylo slyšet. 10. února byl vyhlášen poplach.

Soudu bylo řečeno: „Kolem 10. února obdržel vyšetřující důstojník informaci, že Rodney Saunders a jeho manželka Dr. Rachel Saunders z Kapského Města byli uneseni v oblasti Kwa-Zulu Natal.“

„Dne 13. února bylo zjištěno, že obžalovaní čerpali peníze z různých bankomatů, což představovalo krádež 734 000 R (37 000 GBP) a došlo k loupeži jejich Land Cruiseru a vybavení pro kempování.

Údajně mezi 10. a 15. únorem v lese Ngoye obviněný nezákonně a úmyslně zabil Rachel Saundersovou a ve stejnou dobu nezákonně a úmyslně zabil Rodneyho Saunderse,“ bylo řečeno.

15. února 2018 byli Sayefundeen Aslam Del Vecchio (39) a jeho manželka Bibi Fatima Patel (28) zatčeni ve svém domě v Endlovini, což je jen 50 mil od lesa Ngoye, kde Saunderovi zmizeli.

Stalo se to poté, co Hawks, což je jednotka pro boj s organizovaným policejním zločinem, našla spojení mezi mobilními telefony patřícími panu a paní Saundersovým a mobilními telefony podezřelých a požádali o povolení k domovní prohlídce.

Bylo nalezeno několik položek, které byly zakoupeny na bankovní kartu Dr. Saunderse, včetně účtenek v kabelce Bibi Patel, které odpovídaly datu a času použití bankovní karty Dr. Saunderse.

Dne 23. března byl zatčen třetí obviněný Mussa Ahmad Jackson a učinil prohlášení v tom smyslu, že ho 10. února probudil Patel v jejich domě a řekl mu, aby se setkal s Del Vecchiem na silnici.

Del Vecchio, Patelová a Jackson jeli v Land Cruiseru k mostu přes řeku Tugela, kde vyhodili spacáky s lidskými těly do řeky. Land Cruiser obětí byl nalezen 19. února s velkým množstvím krve v nákladovém prostoru.

Rachelino tělo bylo vyloveno z krokodýly zamořené řeky Tugela 14. února a Rodovo 17. února místním rybářem, ale obě těla nebyla původně spojena s vyšetřováním pohřešovaných osob. Pozdější kontroly DNA potvrdily totožnost obou manželů.

Předpokládá se, že oba zemřeli ubitím k smrti tupým nástrojem poté, co byli uneseni a okradeni, a poté byli svrženi z mostu do řeky, aby krokodýli sežrali jejich těla.

10. února zpráva od Del Vecchia jeho ženě a jejich tehdejšímu nájemníkovi uvedla, že v lese je starší pár a že je to dobrý „úlovek.“ Del Vecchio ve zprávě neznámé osobě napsal, že, je velmi důležité, aby se těla obětí nikdy nenašla.

Když se Rod a Rachel poprvé setkali, Rod byl vedoucím školky ve světoznámé botanické zahradě Kirstenbosch v Kapském Městě a Rachel byla přední mikrobioložka na nedaleké univerzitě.

V roce 1995 manželé založili společnost Silverhill Seeds pojmenovanou po svém domově v Silverhill Crescent a vybudovali úspěšnou firmu pracující z domova a zaměstnávající zaměstnance, kteří jejich semena prodávali po celém světě.

Soud pokračuje.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

3 thoughts on “JAR: Britský pár botaniků byl ubit k smrti, jejich těla byla hozena krokodýlům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout