Japonsko: Už žádné zdravotní pojištění bez „digitálního ID“

Japonsko: Už žádné zdravotní pojištění bez „digitálního ID“

Digitální identita (ID) má být postupně přidělena každému občanovi na této planetě. ID se má později propojit s digitální měnou a sociálními kredity. ID není pouze obyčejný doklad. V rámci vašeho ID má být uvedeno nesrovnatelně víc informací – zdravotní karta, stav očkování, vaše pracovní zařazení, kam a čím cestujete, co nakupujete, jaké vlastníte nemovitosti, auto…apod., přičemž základem jsou samozřejmě biometrická data.

EU má mít plošné ID, ale vzhledem k nutnosti koordinace většího počtu států zatím probíhá pouhé testování. To v jiných zemích jsou již mnohem dál a ID zavádí plošně – a především povinně. A pokud ID nechcete? Pak samozřejmě následují donucovací prostředky…

Zdá se, že Japonsko se také zavázalo k agendě „Great Reset“: občanům nyní hrozí, že by mohli přijít o své zdravotní pojištění, pokud se nezaregistrují pro digitální ID.

Všeobjímající „digitální ID“ je považováno za jeden ze základních kamenů Velkého resetu propagovaného Světovým ekonomickým fórem (WEF). Jde o jakýsi občanský průkaz, který pokrývá co nejvíce aspektů lidského života. V Japonsku se tento dystopický projekt postupně realizuje – a pokud je to nutné, zřejmě i pomocí donucovacích prostředků. Protože kdo se odmítne přihlásit, mohl by přijít o přístup ke zdravotnímu pojištění.

Od podzimu 2024 již nebudou akceptovány předchozí národní průkazy zdravotního pojištění bez fotografie a budou oficiálně nahrazeny kartami nazvanými. „Moje číslo“. Systém „Moje číslo“ existuje od roku 2016, ale občané byli dosud skeptičtí a téměř jej nevyužívali. 

Přidružená „Moje číselná karta“ obsahuje mikročip a fotografii a je propojena s dalšími ID, jako jsou řidičské průkazy a účty u finančního úřadu. Držitelé karty používají PIN a kartu pro přístup ke službám, jako je Mynaportal – online systém pro registraci a změnu bankovních účtů, prohlížení informací o zdravotním pojištění, kontrolu informací o důchodech a další související služby.

„Systém Moje číslo NENÍ systém, který ukládá nebo spravuje vaše data na jednom centrálním místě. Každý správní úřad spravuje a provozuje informace samostatně a pracuje pouze s informacemi, které jsou relevantní pro jeho činnost,“ uvádí FAQ, na které se ve středu ve svém tweetu odkázal ministr pro digitální záležitosti Kono Taro, zřejmě aby uklidnil kritické občany. 

„Karta s mým číslem sama o sobě nic nezmůže, spoléhá se na IC čip nebo kombinaci obličeje a fotografie,“ pokračuje, než ujišťuje čtenáře, že „informace, jako jsou vaše daně, informace o důchodu a zdravotní údaje, nelze z čipu získat, pokud se někdo jiný pokusí získat přístup k vaší ztracené kartě.“

Ale není to jen možnost zneužití ze strany podvodníků, co znepokojuje mnoho lidí v Japonsku – jde také o to, že úřady postupně dostávají stále větší pravomoci. Úřady, které mohou tuto moc využít i represivně. V duchu architektů „Great Reset“. 

Vždyť kdo ví, jaká vláda bude vládnout za 20 nebo 50 let? Kolik forem vlády zažil například Němec, který se narodil v tehdejším Saském království v roce 1910 a žil v tomto regionu celý život až do své smrti v roce 1995? Monarchii, Výmarskou republiku, nacistickou diktaturu, NDR a poté Spolkovou republiku Německo. Pět vládních systémů během několika desetiletí.

Ani Japonci nemohou vědět, kdo bude zemi vládnout za pár desítek let…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Japonsko: Už žádné zdravotní pojištění bez „digitálního ID“

  1. radši byt bez zdravotniho pojištěni než byt otrok The Great Reset ono nam ten přistup k Doktorum stejně časem zamitnout s duvodem nechcete se očkovat 💉 nechcete se v ordinaci lekaře a čekarně povinně dusit 😷 k čemu si vubec platime zdravotni pojištěni všichni ho plati a vždy ho platili a co s toho kolik lidi musi brat nějake leky at už duchodci nebo jini lide co maji zdravotni problemy do budoucna to bude tak že očkovani budou mit mnohem vic zdravotnich problemu než neočkovani pro mě za mě nechal bych se ze zdravotniho pojištěni kompletně vyřadit než těm očkovanym Idiotum platit lekaře a všelijake jejich leky já chodim max do lekarny když něco potřebuji na kašel či bolest hlavy či ucpanej nos u doktora jsem nebyl už par let

  2. k tomu aby člověk byl zdravi stači několik věci brat vitaminy jist zdravě cvyčit a nežit ve stresu když člověk žije dobře a zdravě doktora ani nepotřebuje

    1. presne tak, mozna bych ty prachy za zdavotni pojisteni vyuzil jako sporeni na zdravotni vylohy,treba na zubare. felcari totiz zklamali,a uz jimnelze verit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout