Francie: Muslim s Koránem v ruce útočil nožem – 6 zraněných, útočníka postřelila policie  (video)

Francie: Muslim s Koránem v ruce útočil nožem – 6 zraněných, útočníka postřelila policie (video)

K útoku došlo včera večer a tentokrát bude zřejmě obtížné oprostit islám jakékoli zodpovědnosti.

Při tomto útoku nožem na ulici bylo podle informací zraněno nejméně šest lidí. Útočník byl zadržen poté, co byl postřelen policií.

Muž ozbrojený nožem napadl tento pátek večer několik kolemjdoucích v Château-Thierry (Aisne). Útočníka policie zneškodnila střelami, jak je vidět na videu svědka vysílaném na sociálních sítích.

Incident se odehrál kolem 22. hodiny poblíž služebny městské policie. Mezi oběťmi jsou i pachatelova matka a bratr, další 4 pobodaní byli náhodní kolemjdoucí. Jeden zdroj uvádí bilanci šesti zraněných, druhý zdroj osm zraněných. 

„O všechny oběti bylo postaráno a již nejsou v ohrožení života,“ uvedla prefektura Aisne kolem druhé hodiny ranní na Twitteru, aniž by rozsah zranění nějak upřesnila.

„Obžalovaný, který byl střelou zasažený do nohy, pokračoval v běhu 150 metrů, než se zastavil, aby si z tašky vytáhl modlitební kobereček a korán, a pak začal naříkat v kleče, což umožnilo jeho zatčení,“ vypověděl Julien Morino-Ros, prokurátor Soissons.

Dopadení pachatele, který byl podle zdrojů „velmi mladý,“ můžete vidět na videu níže. Trest tak bude zřejmě jen symbolický…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

One thought on “Francie: Muslim s Koránem v ruce útočil nožem – 6 zraněných, útočníka postřelila policie (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout