„Zastřelte je jako prasata“: Zelenského režim loví údajné kolaboranty

„Zastřelte je jako prasata“: Zelenského režim loví údajné kolaboranty

Podle prohlášení před nedávnými referendy budou za kolaboranty považováni všichni, kdo se těchto referend zúčastnili. Seznam těch, kdo tedy mohou být podle ukrajinského vedení za kolaboranty považováni, může být velmi dlouhý. A na seznam se může dostat kdokoli, vždyť na tzv. „ukrajinském seznamu smrti“ jsou i děti.

Zatímco se Západ raduje z malých územních zisků ukrajinských ozbrojených sil, Zelenského režim se mstí na civilním obyvatelstvu. Všichni, kdo jsou podezřelí ze spolupráce s Rusy v dobytých městech, jsou zastřeleni. To neoznámil dobrovolník z nechvalně známého radikálního praporu „Azov“, ale Anton Geraščenko, současný poradce ukrajinské vlády a bývalý náměstek ministra vnitra země!

Lovíme je a střílíme je jako prasata“: Těmito slovy cituje britský „Daily Mail“ poradce Zelenského režimu. Mluví o nelítostném honu na „kolaboranty“. Neberou žádné zajatce v pravém slova smyslu: „Váš život nebude chráněn zákonem.“ Takže každý, kdo se paktoval s ruskou armádou nebo dokonce uvítal její příchod (což bylo podle videí mnoho rusky hovořících civilistů), skončí na seznamu smrti a bez jakékoli soudu bude zastřelen.

Není jasné, jaká kritéria se používají k rozhodování o tom, kdo je „kolaborant“. Jasné je jen jedno: I když Západ a Ukrajina neuznávají vysokou míru souhlasu v referendech o připojení k Ruské federaci, žije ve všech čtyřech regionech bezpočet ruských rodilých mluvčích. V Doněcku a Lugansku jsou ve většině, v Záporoží a Chersonu tvoří velkou menšinu. Po kontroverzním jazykovém zákonu, který fakticky zrušil ruštinu jako regionální úřední jazyk, mnoho lidí zatoužilo po tom, aby mohli patřit k Rusku nebo aby se mohla tato oblast alespoň odtrhnout od Ukrajiny.

Skutečnost, že Ukrajina neprojevuje žádné slitování, není nic nového. V dubnu bylo na šokujícím videu vidět, jak Ukrajinci sadisticky střílejí zajaté ruské vojáky ležící na zemi do čéšky – to byl jasný válečný zločin. Osoby obviněné z rabování byly  připoutány ke sloupům veřejného osvětlení, čímž se mělo napodobit středověké pranýřování. Proruský starosta byl chladnokrevně zavražděn; stejně jako poslanec, kterého Kyjev obvinil, že pracuje jako „dvojitý agent“.

Nikdo, kdo není 100% loajální k Zelenského režimu, není na Ukrajině v bezpečí. Známý je seznam smrti, tzv. „Myrotvorec“, který je již léta online a má se za to, že je pod vlivem ukrajinského ministerstva vnitra. Mnoho lidí na seznamu již zemřelo násilnou smrtí. Navzdory tomu nebyl seznam zablokován. Nechyběla na něm ani ruská kritička globalizace Darja Dugina, jejíž vražda byla také dílem Ukrajiny. Najdete na něm dokonce i třináctiletou dívku Fainu, která vyzývá k míru na Donbasu.

Ukrajina jedná hanebně – a zároveň tvrdí, že jsou to jen Rusové, kdo hřeší na civilním obyvatelstvu. Ani odpovědnost za masakr v Buči však dodnes není definitivně objasněna. Zatímco Západ považuje ruské pachatele za jisté, nesrovnalosti v této verzi jsou překvapivé. Například mnohé mrtvoly měly bílé pásky na rukávech, kterými se označuje proruské obyvatelstvo oblasti.

Ukrajina dokonce aktivně šíří falešné zprávy o brutalitě Rusů. Ministerstvo obrany například zveřejnilo na Twitteru fotografii nádoby se zlatými korunkami zubů a vymyslelo si k tomu vlastní příběh: Ruští vojáci je údajně získali od zajatých Ukrajinců. Pak se ale ukázalo, že ve skutečnosti patřily ukrajinskému zubaři s bizarní sběratelskou vášní. Znovu se ukazuje známý fakt: Ve válce jako první umírá pravda.

Odhalil to reportér „Bildu“, který vždy hlásil proukrajinský postoj, takže v jeho případě rozhodně nelze hovořit o „ruské propagandě“. Nyní je novinář také na seznamu smrti. 

Bývalá ukrajinská ombudsmanka Ludmila Denisovová pro změnu například odhalila, že byla požádána, aby šířila fake news o údajném vězení v jaderné elektrárně Záporoží. Denisovová si také stěžovala, že ukrajinská vláda přestala po jejím odchodu z postu vyrábět lživé zprávy o znásilňovacích a filtračních táborech.

„Každý den jsem připravovala zprávu a posílala ji všem – OSN, OBSE. Teď se nic neděje: ukrajinská vláda nemluví o filtračních táborech, nemluví o deportacích, nemluví o znásilnění, nemluví o vraždách,“ řekla…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 21 Průměrně: 5]

3 thoughts on “„Zastřelte je jako prasata“: Zelenského režim loví údajné kolaboranty

  1. Nezabúdajme, že aj v masových hroboch „ukrajinských vlastencov“ na „oslobodených“ územiach sú v skutočnosti pochovaní Rusi povraždení ukrošskými fašistami.

  2. Američani jsou v německu 77 let to už jsou tam jako doma a navíc s nimi němci — německá spolková republika/ podepsaly Marschallův plán a tam je všechno, co USA potřebují a němci musí mlčet!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout