Francie: Došlo k prvnímu odsouzení za spoluúčast na vraždě učitele Samuela Patyho

Francie: Došlo k prvnímu odsouzení za spoluúčast na vraždě učitele Samuela Patyho

Případ Samuela Patyho otřásl celým světem. Naplno ukázal netoleranci islámu a jeho neslučitelnost s evropskou společností. Podobným způsobem se islám projevuje ve všech zemích v momentě, kdy začínají muslimové získávat v dané společnosti převahu.

Připomínám, že útok na francouzského učitele se odehrál před dvěma lety. Mladý Čečenec, bývalý žák školy, na které Samuel Paty učil, uřezal učiteli hlavu jen proto, že se dozvěděl, že učitel ukazoval v rámci výuky o svobodě projevu karikatury lžiproroka Mohameda.

Pro muslima je urážka Mohameda mnohem horší než například urážka jeho vlastních rodičů či jakékoli jiné autority. Mladý Čečenec byl fanatik, jakých je ovšem ve Francii zejména v mladé generaci stále víc. A zřejmě se podobně smýšlející jedinci našli i mezi školáky, kteří se o karikaturách zmínili před svými příbuznými.

I když byl mladý vrah záhy poté, co učiteli uřízl nožem hlavu, policií eliminován, zjistilo se, že měl komplice. A jeden z nich byl nyní odsouzen.

Toto je první odsouzení související s vraždou Samuela Patyho. Dva roky po smrti učitele, sťatého islamistou v Yvelines, byla mladá žena v pátek odsouzena pařížským soudem pro mladistvé ke třem a půl letům vězení, z čehož je 18 měsíců podmíněných.

Mladá muslimka, které bylo v té době 17 let, byla obviněna z „teroristického zločineckého spolčení“ za to, že předala zprávu o učiteli islamistickému teroristovi.

Podle franceinfo byla také v kontaktu s přítelem vraha. V současné době je ve vazbě. Během obžaloby mladá žena vyjádřila přání jít do Turecka nebo Čečenska a učinila poznámky, které naznačovaly, že se radikalizovala.

Během vyšetřování policie objevila na jejím telefonu vyhledávání zbraní, střelby a islámských mučedníků. Během své vazby však teenagerka uvedla, že odsoudila vraždu Samuela Patyho. Šlo však zřejmě o účelové prohlášení, ve snaze získat nižší trest.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout