EU odmítá sdělit komu šlo 750 miliard eur z fondu obnovy

EU odmítá sdělit komu šlo 750 miliard eur z fondu obnovy

Pamatjete si na téměř úplně začerněné smlouvy EU s farmaceutickými firmami? Tak asi to je ta správná ukázka „transparentnosti“ EU. Spolku, který je založen na korupci a odmítá demokracii pokud není po jejich. Velmi podobně jako smlouvy s vakcinačními korporacemi pak vypadaly i smlouvy tzv. „fondu obnovy,“  který je pravděpodobně opět určen pro pečlivě vybrané korporace a kamarádíčky bruselských papalášů.

Fond EU pro obnovu, který byl formálně zřízen v únoru 2021 a má hodnotu 750 miliard eur, by měl sloužit k tlumení hospodářských a sociálních dopadů tzv. „pandemie“. Očekává se, že platby budou pokračovat do roku 2023.

Kam přesně ty miliardy zatím tekly, by ale evidentně podle EU mělo zůstat v tajnosti: Evropská komise v tomto ohledu poskytuje pouze začerněné dokumenty, kritizuje Gunnar Beck, mluvčí pro hospodářskou politiku AfD v EU parlamentu.

„Naléhal jsem na Evropskou komisi, aby zveřejnila zápisy a prezenční listiny z devíti schůzí organizovaných EU v roce 2021 v rámci fondu obnovy ve výši 750 miliard eur. Ačkoli nařízení, kterým se zřizuje nástroj pro obnovu a odolnost, jasně stanoví, že Evropský parlament má právo přezkoumat provádění fondu Corona Aid Fund, Evropská komise tuto transparentnost odmítá.

Komise se skrývá za nařízením o ochraně údajů. Jména konečných příjemců peněz z daní ve výši 750 miliard eur nechce zveřejnit. Z devíti dotčených jednání Komise zveřejnila základní informace pouze o třech z nich. Neposkytuje seznamy účastníků.

Ze 45 stránek, které mi Evropská komise dala k dispozici, je 25 zcela začerněných. Šokující je, že Evropská komise neposkytuje prezenční listiny, zápisy ani zprávy ze šesti důležitých jednání. Jedná se o zúčastněné strany a konečné příjemce obrovské částky 750 miliard eur. To je extrémně neprůhledné.

Evropská komise propadá panice, když chce někdo zjistit, kdo přesně má prospěch z ohromných miliardových převodů….“

Zde najdete odkaz na nařízení RRF.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 18 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout