Rakousko: Teroristé ISIS plánovali útok na Vídeňský maraton – podařilo se ho odvrátit na poslední chvíli

Rakousko: Teroristé ISIS plánovali útok na Vídeňský maraton – podařilo se ho odvrátit na poslední chvíli

Stačilo málo a nedávno mohlo dojít k nejhoršímu masakru jaký kdy Rakousko zažilo. Tato země patří k nejvíce islamizovaným, přičemž již několikrát se zde podařilo odhalit buňky islámských teroristických bojůvek. A nejde jen o přivandrovalé muslimy, ale i o ty, kteří se v Rakousku již narodili, jako například útočník, který před 2 lety při útoku zastřelil 4 lidi a mnoho dalších postřelil.

Vyšetřovatelé státní bezpečnosti dokázali katastrofě na poslední chvíli zabránit: islámští teroristé naplánovali 24. dubna  útok výbušninami na letošní Vídeňský maraton. Akce se zúčastnilo 30 000 běžců.

Zdá se, že radikální muslimové IS chtěli pomstít smrt svého vůdce Abu Ibrahima al-Hashimiho a vybrali si hlavní události v Evropě jako cíl útoků. Teroristický boss se vyhodil do povětří v severozápadní Sýrii během nasazení amerického speciálního komanda. Následující výzvy k pomstě vyslechli také úředníci zpravodajské služby DSN (dříve BVT). Spolu s dalšími službami se jim podařilo odhalit spící buňku.

Plánovaný útok ve Vídni si měl vzít příklad z teroristického útoku na Bostonském maratonu.

Podle ministerstva vnitra jsou stoupenci IS identifikovaní jako v Rakousku žijící občané Iráku, kteří údajně převzali vedoucí roli v době největšího rozkvětu IS.

Kujtim F.

Plán nevyhnutelně vyvolává strašlivé vzpomínky na teroristický útok ve Vídni dne 2. listopadu 2020. Čtyři lidé byli zabiti rukou vídeňského vraha Kujtima F., který zničili životy mnoha dalších lidí během pouhých devíti minut jeho běsnění.

vídeňského maratonu se dokonce účastnilo i mnoho dětí
teror z Bostonu byl vzorem pro teroristy, kteří chtěli útočit ve Vídni
Pachatelé z Bostonu
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Rakousko: Teroristé ISIS plánovali útok na Vídeňský maraton – podařilo se ho odvrátit na poslední chvíli

  1. no a buzerantské pochody nič? ideologicky pre kozomrdov úplne ideálny cieľ, či si ich nechávajú na neskoršie zhadzovanie zo striech, ktovie…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout