Střední škola v Illinois chce předělat klasifikační systém ve prospěch černochů

Střední škola v Illinois chce předělat klasifikační systém ve prospěch černochů

V USA se již dávno ani vláda a veřejné instituce netají prosazovaným protibělošským rasismem. Ten je v tichosti akceptován dokonce i těmi, proti komu je namířen. Nejinak jsou na tom i školy, kde dochází již delší dobu k velmi výraznému zvýhodňování černochů. U nich nejsou požadovány žádné znalosti a schopnosti, někde školu dokonce nezajímá ani gramotnost daného jedince, pokud je černý.

V Illinois nyní vymysleli nový způsob klasifikace tak, aby nemuseli být studenti, kteří se ve škole objeví jen občas a učení jim ani příliš nejde, ze studií vyloučeni. To se týká zejména černých a hispánských studentů, kteří mají celkově mnohem horší prospěch. Jisté tedy je, že nová klasifikace studentů míří právě na zvýhodnění těchto menšin, přijímaných na základě dnes již v USA běžných rasových kvót, u nichž se příliš nepřihlíží na znalosti.

Vzhledem k tomu, že černí a hispánští studenti dosahují mnohem horších výsledků než bílí a východoasijští studenti, rada americké střední školy chce, aby byl systém známkování zrušen.

Mimo jiné by mělo být ignorováno špatné chování, záškoláctví a zpožděné úkoly a nikdo by již neměl dostat nejhorší známku.

Změny, které nyní zavádí Oak Park a River Forest High School Board v Illinois, zahrnují nařízení učitelům, aby ignorovali „proměnné“, o kterých tvrdí, že jsou diskriminační a poškozují známky černých studentů „nepřiměřeným způsobem“, takže studenti by již neměli být penalizováni za záškoláctví, špatné chování nebo za to, že neodevzdali své školní úkoly včas.

„Tradiční známkování udržuje nespravedlnost a prohlubuje nerovnosti,“ tvrdí mimo jiné. Místo toho by se učitelé nyní měli zapojit do toho, co je popsáno jako „hodnocení založené na kompetencích“ a přestat trestat studenty, i když se jim nepodaří dosáhnout učebních cílů a dříve požadovaných znalostí – místo toho je třeba povzbuzovat a odměňovat pokrok v průběhu času.

Zastánci rasového známkování již léta tvrdí, že pro dosažení lepších výsledků jsou zapotřebí zcela nová klasifikační kritéria, takže několik školních okrsků v USA již „experimentuje“ s opatřeními, jako je umožnění studentům opakovat zkoušky tolikrát, kolikrát chtějí, jejich špatné znalosti jsou při známkování ignorovány, nikoho nezajímá ani chování studentů a ani už nezáleží na tom, zda studenti skutečně navštěvují školu.

Střední škola také vytvořila statistiky o tom, jak si různé etnické skupiny vedou při přijímacích zkouškách na univerzity, a ukazuje se, že 77 procent černých studentů neuspěje – ve srovnání s 25 procenty bílých studentů a 27 procenty Asiatů.

Dotyčná škola po ostré kritice studentů a veřejnosti také zveřejnila tiskovou zprávu, která tvrdí, že West Cook News šíří nepřesnosti, nepochopila situaci, a že škola nemá v plánu hodnotit studenty na základě rasového klasifikačního systému.

Dále tvrdí, že škola uspořádá schůzku se studenty a rodiči před provedením změn v systému hodnocení. Tedy je zřejmé, že nové hodnocení sice nebude nijak rozlišovat mezi černými a bílými studenty, ale velmi mírné hodnocení logicky pomůže všem špatným studentům, k nimž patří i podle toho, co přiznala právě škola, především černí studenti…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Střední škola v Illinois chce předělat klasifikační systém ve prospěch černochů

 1. Hledanim stale nizsi „spolecne“ urovne se cela spolecnost posova po sestupne spirale. V cechah jsou snahy neziskovek-sorosovek patrne pres 25 let. Nesmyslnym pozadavkem na 20% – 30% nebo ja nevim kolik procent vysokoslsky oznacene populace. To je samozrejme nesmysl. Vysoka skola ma byt ustav pro vychovu eltinich a vyjimecne nadanych jedincu. Gausova krivka nam rekne ze takovych je v populaci mene nez 5%.

  Pozadavek aby prumerny statni urednik mel vysokolsky diplom doslo logicky k degradaci kvality vsech diplomu.
  A tiimto smerem se postupuje dale. Amerika nas vzor.

  Urcita etnika jez jsou vyznamnymi nositeli paleolitickych genu, maji nizsi kognitivni schopnosti. 50 000 let evoluce bile rasy je znat. Cernosi zase dokazi lepe skakat behat a vydrzi pracovat na poli cely den a to i kdyz sviti slunce.

 2. Zde se projevuje to, ze multikulty je nesmysl. Vzdy to bude o vetsineta mensine. Navic tihle radoby lidumilove, misto toho, aby si rekli, fajn znamkovani to vyresi, tak porad budou mit problem pri srovnani a ikdyby nakrasne jim zbyla jako nejhorsi znamka dvojka, tak furt bude horsi nez jednicka a jednicku jiste deti mit nebudou navic jestli tohle zavedou pro cely stat, tak si zase naserou do vlastniho, protoze stavajici system rozsireny o plusy a minusy dava slusny rozptyl pro hodnoceni slabsich studentu.

  A cim vic se lidumilove snazi o zavedeni rovnosti, tim vice dokazuji, ze vsichni si rovni nejsou. Ze to proste vede k segregaci a ke specialnimu skolstvi jako u nas za komancu. Kdy deti se zvlastnim pristupem ke vzdelani nebrzdily ty, ktere mely na to to nekam dotahnout. A take k tomu, ze tim, jak se porad prizpusobuje vyuka tem slabsim, tak to degraduje dosazene tituly jako celek.

  Pokud bude v budoucnu pro ziskani licence pilota titul z vysoke skoly, na kterou se jisti privilegovani dostanou bez prijimacek v podstate jen diky barve, pak budou vsechny skoly povazovany za zbytecne. Jenze pak se klidne stane, ze letecka spolecnost bude mit kvoty na zamestnavani techto lidi a pak to teprve bude ficak. Vim s tema letadlama je to ujete, ale treba u autobusu je to bezna praktika uz dlouho.

  Pro rejpaly. Jiste, existuji i nyni cerni kapitani letadel, ale ti prosli beznym skolstvim bez nadrzovani.

  Skola by mela hodnotit zaky dle schopnosti a ne podle toho, ze i lempl chce mit diplom z vysoke. Znamky jsou nestranne. Pokud budu mit petkare, kterych bude vetsina, tak na vine nejsou znamky. Bohvzel lidumilove s vysokymi tituly uz prosli skolstvim pro hloupe a blbejsi, takze je napadaji cimdal vetsi kraviny

  A i kdyby zavedli, ze stavajici jednickari musi dostavat jen trojky az petky a stavajici spatni zaci jednicky az trojky, tak pokud nebudou kvoty u zamestnavatelu, tak ti si pak budou vybirat dle schopnosti nez podle znamek.

  Take tyhle novinky nepomohou tem vyjimkam potvrzujicim pravidlo. Nepomohou tem pilnym, co se budou chtit vysvihnout. To se jim nepodari, protoze budou prirazeni ke ‚svym‘, protoze to bude lehci, nez davat nekomu takovemu sanci.

  Pokud se mame nekam posunout, tak vysokoskolaci musi mit tituly vydrene, bohuzel dnes ma titul kazdy blbec, ne pro to, aby byl odbornikem, ktery se dal vzdelava, ale jen pro to, ze si vydela vic, ze muze ostatnim kecat do zivota, jen proto, ze ma titul. Dnes vsak vysoka nic neni a nektere obory jsou na houby

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout