USA: Útočník z newyorského metra a aktivista BLM, který se netajil nenávistí k bělochům, byl zatčen

USA: Útočník z newyorského metra a aktivista BLM, který se netajil nenávistí k bělochům, byl zatčen

Již včera jste si zde mohli přečíst více o černochovi, který střílel do lidí v metru, z nichž 5 velmi těžce zranil. Je tedy možné, že nakonec bude mít na svědomí i vraždu. Dlouhodobě se netajil nenávistí k bělochům a dokonce volal po rasové válce. Před lety se netajil ani obdivem k islámu. Po útoku pachatel utekl, ale nyní je již v policejní cele…

Frank James, který je podezřelý z úterního útoku v metru v New Yorku, byl nyní zatčen po intenzivní policejní honičce.  James byl údajně „posedlý rasou“ a věřil, že rasová válka proti bílým lidem začne každou chvíli.

K útoku došlo během ranní dopravní špičky v úterý, kdy ozbrojený útočník hodil kouřové granáty do přeplněného vozu metra v Brooklynu.

Poté vypálil nejméně 33 výstřelů z pistole, uvedlo newyorské policejní oddělení. Pět lidí bylo vážně zraněno, informoval Market Watch.

Po 24hodinové intenzivní policejní honičce podezřelý Frank James (62) kontaktoval policii a sám se přihlásil. Poté byl zatčen, podle New York Post.

Z jeho aktivit na sociálních sítích se zdá, že Frank James byl zastáncem hnutí Black Lives Matter a radikálního černošského nacionalismu. Hodně mluvil o tom, jak jsou černoši utlačováni bílými rasisty, a že rasová válka je na spadnutí.

Jeho nepokrytý rasismus byl však v amerických médiích silně bagatelizován či zcela zatajován.

Rasový motiv byl hlavním motivem i při útoku loni v listopadu, když jiný černoch, Darrell Brooks, vjel do davu bílých lidí svým autem během vánočního průvodu ve Waukeshe ve Wisconsinu. Šest lidí zemřelo, z nichž čtyři patřili k taneční skupině Dancing Grannies.

V té době téměř všechna média zakrývala, že Brooks vyjadřoval silnou nenávist k bílým lidem. Na sociálních sítích Brooks dokonce naléhal na lidi, aby nevyprovokovaně napadali bělochy. „Dokonce i staří bílí lidé by měli být napadáni,“ napsal. Přesto setrvával nepotrestán a na svobodě. Myslíte, že by podobná prohlášení prošla jakémukoli bělochovi ve směru k černochům??

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

2 thoughts on “USA: Útočník z newyorského metra a aktivista BLM, který se netajil nenávistí k bělochům, byl zatčen

  1. Slovanka “ Frank James byl zastáncem hnutí Black Lives Matter a radikálního černošského nacionalismu.“

    Cernossky nacionalismus nemuze existovat do te doby nez vznikne cernossky narod. Zadny cernossky narod doposud neexistuje. Zname vsak napr. narod Dinka, narod Nuer, atd.. Pak bychom mohli mluvit napr. o Dinka nacionalismu.

    Patrne se tedy jedna o rasismus, tedy nenavist k cele kompetni skupine belosskych narodu. (napr. Cesi, Nemci, Rusove, Francouzi, … )

    Veta by tedy mela byt :
    Frank James byl zastáncem hnutí Black Lives Matter a radikálního černošského rasismu.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout