Ukrajina se údajně pokouší opustit Ženevskou konvenci

Ukrajina se údajně pokouší opustit Ženevskou konvenci

Ženevská konvence mimo jiné nastavuje pravidla humánního zacházení se zajatci. Všichni jste již jistě viděli, jak se ve skutečnosti nejen se zajatými vojáky, ale i s civilisty, na Ukrajině zachází. Už i západoevropský mainstream byl nucen potvrdit, že záběry, na nichž ukrajinští vojáci prostřelují kolenní čéšky ruských vojáků, které pak nechají vykrvácet nebo – pokud týrání přežijí – zajistí, že budou do konce života zmrzačeni, jsou pravé.

I to je zřejmě důvod, proč chce náhle Ukrajina od Ženevských konvencí, které by je zavazovaly k humnnímu zacházení se zajatci, ustoupit…

Ukrajina se pokouší upustit od provádění Ženevské konvence týkající se jejích válečných zajatců.

Existují zprávy z různých ruských zdrojů, že ukrajinské úřady naléhají na západní podporovatele, aby povzbudili Mezinárodní výbor Červeného kříže (ICRC) a různé mezinárodní humanitární neziskovky, aby upustily od pokusů o získání přístupu k ruským válečným zajatcům.

Vedení Ukrajiny se v Británii svěřilo, že nemá v úmyslu dodržovat Ženevskou úmluvu o zacházení s válečnými zajatci. Mezinárodní červený kříž mezitím odmítl jakékoli zapojení do „nucené evakuace ukrajinského obyvatelstva do Ruska“.

V reakci na to britské ministerstvo zahraničí doporučilo, aby Ukrajinci zorganizovali návštěvy MVČK alespoň u některých ruských vězňů. Bylo zdůrazněno, že by to umožnilo zachránit rozpadající se obraz ukrajinských úřadů v očích světového společenství a částečně zmírnit negativní důsledky zveřejnění mučení zajatých vojáků.

Západní země jsou zase připraveny pomoci při organizaci cesty na místo zadržení válečných zajatců skupinou „důvěryhodných“ zástupců MVČK.

Vláda ukrajinského prezidenta Zelenského se dříve ostře ohradila proti kanceláři Mezinárodního červeného kříže, která měla být otevřena v Rostově na Donu v Rusku, aby se vypořádala s přílivem ukrajinských uprchlíků prchajících do Ruska.

„Není překvapením, že ukrajinská vláda již odmítla jakýkoli humanitární koridor vedoucí do Ruska a hrozí, že jakýkoli skutečný útěk Ukrajinců do Ruska bude souzen jako zrada. Minulý týden uzavřela mariupolský humanitární koridor a raději nechala své obyvatelstvo uvězněné banderovci („neonacisty“ podle kremelské terminologie),“ tvrdí Thierry Meyssan.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 4.9]

One thought on “Ukrajina se údajně pokouší opustit Ženevskou konvenci

  1. To se nedivím.
    Pan Zelenský patří k Bratrstvu kočičí pracky a těm je dovolené porušovat veškeré konvence.
    Bombardovat cíle v sousedním státu ( Damašek ) , vraždit vědce v cizokrajných krajích ( Írán ) , rezolucemi OSN proti osidlování Západního břehu si pravidelně vytírat řiť.
    Inu, všichni jsou si rovní, ale někteří jsou si rovnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout