„Jsem proti sebeobraně,“ prohlásil Macron na adresu farmáře, který zastřelil jednoho ze skupiny vetřelců, kteří se mu vloupali do domu

„Jsem proti sebeobraně,“ prohlásil Macron na adresu farmáře, který zastřelil jednoho ze skupiny vetřelců, kteří se mu vloupali do domu

Těsně před prezidentskými volbami, během současné vrcholící kampaně, Macron jasně ukázal, na čí straně stojí. Slušní francouzští občané to však nejsou. Ovšem to je něco, co by nemělo nikoho udivovat.

Oč se konkrétně jedná?

Jde o poměrně čerstvý případ farmáře, otce malé dcerky, jemuž se do domu vloupali 4 vetřelci. Mladý muž jednoho z nich zastřelil, neboť se obával nejen o sebe, ale především o svoji dceru. Nyní je obžalován z vraždy…

Z vraždy byl obžalován 35letý muž s bydlištěm v Longré na severu Charente poté, co minulý pátek smrtelně zastřelil čtyřicetiletého muže, který se vloupal do jeho domu, jak potvrdila prokuratura v Angouleme. „Podle prvních indicií vyšetřování tento farmář dvakrát vystřelil z pušky velké ráže na skupinu čtyř zlodějů, kteří se vloupali do jeho domu a jednoho z nich zabil,“ uvedl Aude de Vallée, zástupce prokurátora Angoulême.

K incidentu došlo  v pátek mezi 22:00 a 23:00, kdy byl obžalovaný muž doma sám se svou tříletou dcerou. Farmář vyšetřovatelům vysvětlil, že  jednal v sebeobraně poté, co se cítil ohrožen on sám a měl strach i o své dítě.

O identitě pachatelů média mlčí, nicméně k podobným incidentům již došlo v jiných francouzských obcích, přičemž pachatelé zpravidla patřili k některým z gangů neevropského původu.

V rámci kampaně byl na případ dotazován i současný prezident Emmanuel Macron, který kandiduje i v současných volbách. Jeho vyjádření bylo jasné.

Emmanuel Macron je proti sebeobraně. Na cestě tento čtvrtek 31. března v Charente-Maritime,  hlava státu reagovala na novinku, která tento týden otřásla ministerstvem. 35letý farmář s bydlištěm v Longré byl obžalován z vraždy poté, co zastřelil 40letého muže, který se minulý pátek spolu s komplici vloupal do jeho domu.

Emmanuel Macron reagoval tím, že řekl, se domníval, že jsme v právním státě. „Všichni musí být v bezpečí a je povinností veřejných orgánů jej zajistit,“ prohlásil. „Já jsem ale proti sebeobraně. Takže to je velmi jasné a je to neřešitelné, protože jinak se Francie stane Divokým západem. A já nechci zemi, kde se množí zbraně a kde se má za to, že je na občanech, aby se bránili.“ Prezident republiky chce, aby se Francouzi spoléhali na policii a četnictvo, že zajistí jejich bezpečnost. „To je také důvod, proč jsem se rozhodl vytvořit 200 četnických brigád, aby byly více přítomny v terénu ve venkovských oblastech,“ vysvětluje. 

K výroku Macrona jen dodávám, že je možné, že by nakonec vše odnesl v tomto konkrétním případě nejen farmář, který na vetřelce vystřelil, ale také jeho malá dcerka. Jednoduše je znát, že sám údajně homosexuální Macron je bezdětný.

Na Macrona reagoval další žhavý kandidát – Eric Zemmour, který prohlásil:

„Macronovo jediné slovo je říci, že ‚nejsme na Divokém západě‘. Ne, je to horší: jsme v džungli. Podle toho co říká je vidět, jak je odpojen od reality.“

Dále prohlásil: „Pokud se zloději vloupají do vašeho domu, když jste sami se svou dcerou, Macron věří, že se musíte nechat zabít.

Se mnou budete mít právo se bránit, pokud budete napadeni. „Zákaz vstupu“ bude opět něco znamenat,“ dodal…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 19 Průměrně: 4.8]

9 thoughts on “„Jsem proti sebeobraně,“ prohlásil Macron na adresu farmáře, který zastřelil jednoho ze skupiny vetřelců, kteří se mu vloupali do domu

  1. bohuzial, u nas(a asi v ramci celej europy), su zakony o zbraniach postavene tak ze je mozne ich pouzit iba v pripadoch krajnej nudze. problem krajnej nudze je ze ide o pripad kedy ide zivot vs zivot. cize ak mooj zivot nie je v priamom ohrozeni, je jedno ako sa citim, zbran nemozem pouzit. to iste plati o neprimeranej obrane, kedy moja obrana nemoze prevysit silu utoku. inak povedane ak sa na mna rozbehne 140 kilovy dvojmetrovy typek ktoremu sa peni od huby a ktory sa mi vyhrazal smrtou tak ja ho nemozem zastrelit pretoze on nema ziadnu zbran iba seba a teda moja obrana by bola neprimerana. a tak dalej. skratka i ked ma clovek zbran, je mu skor na skodu nez uzitok. to je hlavny europsky problem, oproti usa napriklad kde v mnohych statoch maju doktrinu hradu alebo „stay your ground“. co u nas skratka neexistuje.

  2. Zákon o církvích… Velmi zajímavý zákon. Třeba § 2, odstavec (3): „Nikdo nesmí být nucen ke vstupu do církve a náboženské společnosti ani k vystoupení z ní, k účasti nebo neúčasti na náboženských úkonech či úkonech církve a náboženské společnosti.“ v Íránu vypukla islámská revoluce, šáh musel v lednu 1979 utíkat do exilu a vlády se ujal ajatolláh Chomejní. Následovala tvrdá islamizace země. u nás již brzy…a to se vyplatí

  3. 7. září 2014 .Počet německých katolíků a protestantů, kteří oficiálně opustili církev, podle listu Wall Street Journal 2014, je nejvyšší za posledních dvacet let. Věřící z církve vystupují zejména kvůli vysokým daním. Placení církevních daní je v Německu tradiční, přesto se tomu řada lidí dosud úspěšně vyhýbala. Zvláštní církevní daně platí i pro židy, nikoli ale pro muslimy. Nově ale odpovědnost za jejich výběr přešla přímo na banky, které jsou povinny hlásit, k jaké církvi její klienti patří. Dosud jim lidé tento údaj sdělovali pouze dobrovolně. Neochota odvádět „kostelní daň“ může vést i k tomu, že církve danému člověku odepřou křest, večeři Páně nebo církevní pohřeb. no nekupte to

    1. Kdyz je macaron proti, tak proc ma armady tezkoodencu na jeho sebeobranu ,na rozdil od farmare , kterej nemel ani jednoho !! a musel branit sam sebe a svoji rodinu..

  4. No když je ten nekrofil proti sebeobraně tak ho měl někdo rovnou odstranit, neb tím dal jasnou zprávu všemu druhu zločinu. Je načase se bránit a to začít od nejvyšších.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout