Švédka natočila dva hádající se Syřany, soud ji obvinil z urážky migrantů a odsoudil k pokutě (video)

Švédka natočila dva hádající se Syřany, soud ji obvinil z urážky migrantů a odsoudil k pokutě (video)

Internet je plný různých videí, mnohdy velmi násilných. Například ve Francii se při útocích na policii členové muslimských gangů předhání v tom, kdo natočí lepší video. Nikdy není nikdo za pro policii často velmi ponižující videa souzen. Obdobná videa jsme však mohli vidět i ze Švédska, třeba při natáčení války mezi muslimskými klany v Göteborgu. Ani tam nikdo nikoho z těch, kdo potyčky natáčeli, nežaloval…

Ovšem za natočení poměrně nevinné strkanice dvou Syřanů se mladá Švédka dostala až před soud. Níže můžete sami posoudit, zda je video tak hrozné, že by byla uložená pokuta adekvátní…

20letá Švédka byla v McDonald’s v cestovním centru Helsingborg, když dva syrští občané skončili ve sporu s ostatními strávníky, který skončil příjezdem policie. Žena, která čekala na jídlo, se rozhodla natočit rvačku imigrantů a snímek zveřejnila na sociálních sítích, aby ostatním ukázala chaotickou událost. Nyní je stíhána za urážku na cti a nezákonné narušení soukromí, protože výtržníci se cítí poškozeni.

6. dubna 2021 se začali 26letý muž, přistěhovalý ze Sýrie v roce 2015, z personálu McDonalds, a 51letý muž, který se také přistěhoval ze Sýrie v roce 2015, z obchodu s potravinami Foodora, hádat u pokladen v restauraci McDonalds.

Žena, která čekala na jídlo u pokladen, začala událost natáčet a poté video zveřejnila na TikToku, kde mělo 155 000 zhlédnutí. Video se pak dostalo do pozornosti manažera McDonalds, což přimělo jeho zaměstnavatele zareagovat s tím, že není spokojený s 26letým mladíkem, který se v práci veřejně hádá.

Šestadvacetiletý Syřan při policejním výslechu řekl, že tam už nemohl pracovat a dal výpověď. Poté se rozhodl incident nahlásit policii, protože se cítí uražen. Ale ne kvůli hádce s jeho krajanem, ale protože zákaznice událost natočila a umístila na internet. Kromě toho 26letý muž říká, že nyní nemůže získat novou práci, protože si zaměstnavatelé myslí, že se běžně v práci hádá.

Jednapadesátiletý Syřan se také cítí uražen a v e-mailu policejnímu vyšetřovateli píše, že incident poškodil jeho „lidskou důstojnost“.

Níže se můžete podívat na video, které podle žalobce představuje „velmi zranitelnou situaci“, když se Syřané začali mezi sebou hádat v cestovním centru v Helsingborgu.

26letý Syřan má na sobě černé pracovní oblečení McDonalds a 51letý Syřan má na sobě růžovou pracovní bundu z Foodory. Na konci je vidět policejní hlídka přijíždějící na místo, aby spor řešila.

Prostřednictvím záznamů z McDonalds policie identifikovala ženu, která incident natočila. Z předběžné vyšetřovací zprávy vyplývá, že úřad ženě vyhrožoval odebráním mobilního telefonu, pokud nepřizná, že hádku natáčela a zveřejnila ji na sociálních sítích.

Žena, která původně nechtěla čin přiznat, policejnímu vyšetřovateli odpověděla, že ve společnosti by se měly řešit větší problémy než sledování videa na sociálních sítích.

Kromě toho se policie pokouší vyvolat v ženě lítost nad tím, že sdílela chaos v cestovním centru. Policie se ptá, zda by ona sama chtěla být zveřejněna na sociálních sítích, kde by byla vystavena něčemu urážlivému.

Žena je nyní stíhána za zločiny u okresního soudu v Helsingborgu. Je nezaměstnaná a čeká na zahájení studia a nyní riskuje, že bude nucena zaplatit Syřanům tisíce korun.

„Je šílené, že musím zaplatit 11 000 SEK dvěma dospělým mužům, kteří se perou na svém pracovišti. Je to trapné,“ říká obžalovaná dívka. Podotýkám, že jde o 11 000 SEK (asi 28 tisíc Kč) pro každého.

Odvolací soud se bude konat 28. září ve 14:30 u okresního soudu v Helsingborgu.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Švédka natočila dva hádající se Syřany, soud ji obvinil z urážky migrantů a odsoudil k pokutě (video)

  1. toto mi pripomina japonsko. par dni dozadu som videl video o podivnostiach v japonsku v porovnani so zapadom a jeden z bodov bola urazka na cti. paradoxne tam ale moze niekto zverejnit pravdu, na rozdiel od zapadnych krajin, a stale byt trestne stihany za poskodenie mena. pride mi to ako rovnaky pripad. ked sa nad tym clovek zamysli, ono to aj dava celkom zmysel, pretoze len preto ze je nieco pravda to neznamena ze iny ludia to mozu len tak sirit do verejnosti, kedy to jendoznacne bude mat dopad na dotknutu odobu(hlavne ked ide o nieco negativne, samozrejme). cize by sa dalo vyslovene hovorit o umyslom poskodeni osoby, i ked je to zalozene na pravde. ak sa nebavime o politikoch, ktori by mali mat cely svoj zivot aj financie na ociach ludu, tak by som s tym aj suhlasil. predsalen ma kazdy pravo na sukromie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout