Somálec popravil deseti střelnými ranami mladou Švédku

Somálec popravil deseti střelnými ranami mladou Švédku

Zločinecké gangy již ovládají mnoho oblastí švédských měst. Vraždy v jejich rámci samozřejmě nejsou nic neobvyklého, jedná se o běžné vzájemné potyčky gangů. Ovšem občas dochází i k tomu, že je zavražděn i někdo mimo gang, jako tomu bylo i v tomto případě. Zajímavostí gangu složeného především ze Somálců je i fakt, že mezi jeho členy patřili i dva původní Švédové, podle všeho se mělo jednat o narkomany – ženu a muže, kteří se zřejmě s gangem původně seznámili coby zákazníci.

K nemilosrdné popravě mladé Švédské ženy v Luleå došlo loni v červenci, kdy mladý muž s vazbami na přistěhovalecké zločinecké sítě ve Stockholmu ukončil její život nejméně deseti výstřely, většinou do obličeje. Somálský vrah Bahnan Yusuf, 20 let, byl odsouzen ke 14 letům vězení. Tři jeho komplici, včetně těch, kteří mají přistěhovalecké zázemí, jsou nyní také odsouzeni k trestům odnětí svobody v různé délce.

K incidentu došlo 31. července loňského roku, kdy neshody ohledně ráfků auta eskalovaly do vraždy. 20letý Bahnan Yusuf s vazbami na přistěhovalecké zločinecké sítě „Shottaz“ a „Filterless guys“ ve „zranitelné“ oblasti Rinkeby ve Stockholmu vytáhl zbraň a vystřelil z ní nejméně desetkrát zblízka proti 25leté Fridě Landinové, která padla mrtvá na zem zasažená pěti kulkami do obličeje, třemi do těla a dvěma do ruky a paže.

Žena byla popravena v oblasti přírodního koupaliště v malé obci Notviken nedaleko Luleå. Pro místní obyvatele byla vražda šokem, neboť si náhle uvědomili, že bezpečnost zmizela i pro ně, a že vážné násilí přistěhovalců, o kterém si zatím jen četli v novinách, se nyní dostalo až do jejich vesnice.

Podle trestního vyšetřování zmizely čtyři ráfky ze skladu, ke kterému měla Frida Landinová klíč. Aby vyřešil zmizení, gang se shromáždil na pláži v Notvikenu a uspořádal gangsterský proces, který vyústil v odsouzení Fridy k smrti popravou.

Bahnan vraždu popíral. Během trestního vyšetřování nechtěl říct, jak k vraždě došlo. Při hlavním slyšení však tvrdil, že když k vraždě došlo, seděl v domě osoby, jejíž totožnost nechce prozradit, a bral drogy. Tuto novou verzi jeho výpovědi však soud nepovažoval za důvěryhodnou.

Policie a prokurátoři popsali vraždu jako čistě gangsterskou popravu. V pátek padl verdikt v případu u okresního soudu v Luleå: Bahnan Mohammed Yusuf, narozený 19.8.2001, je odsouzen za vraždu a přitěžující nezákonné ohrožení do vězení na 14 let. Z nich, vzhledem ke švédským pravidlům o penalizačních slevách, si nakonec odsedí jen něco málo přes 9.  Bahnan byl již dříve odsouzen za zločiny – včetně loupeže, řízení v opilosti a nezákonného řízení. 1 milion SEK, které stojí Somálcova obhajoba, zaplatí švédský daňový poplatník.

V případu byli odsouzeni i další tři muži a jedna žena.

Ali Ahmed Sabriye, narozený 4.2.1988, je odsouzen za napomáhání  k vraždě a z řady dalších zločinů do vězení na 12 let, z nichž si musí odpykat 8 let. Může si také odečíst dobu, po kterou byl ve vazbě. Ali byl již dříve odsouzen mimo jiné za drogové trestné činy. Aliho právní poplatky činí necelý 1 milion SEK a náklady končí na daňovém poplatníkovi.

Ziad Kohzad, narozený 16.8.2002, je odsouzen za napomáhání k vraždě do vězení na 6 let, z nichž si musí odsedět 4. Ziad byl již dříve odsouzen mimo jiné za pokus o vydírání s přitěžujícími okolnostmi, pokus o útok s přitěžujícími okolnostmi a útok na úředníka. Právní poplatky společnosti za Ziadovu obhajobu činí 800 000 SEK a musí být zaplaceny daňovým poplatníkem. Ziad si v současné době odpykává trest odnětí svobody za jiné trestné činy.

Erik Simon Vestermark, narozený 30.12.1988, je odsouzen za přitěžující ochranu zločince do vězení na 3 roky, z nichž si musí odsedět 2. Může si také odečíst dobu, po kterou byl ve vazbě. Erik byl již dříve odsouzen mimo jiné za těžké ublížení na zdraví a přitěžující nezákonné hrozby. Erikovy právní poplatky činí něco málo přes 1 milion SEK a zaplatí je daňový poplatník.

Sara Viktoria Olofsson Yngman, narozená 22.9.1997, je odsouzena za krádež, přitěžující svévolné řízení a praní špinavých peněz na podmínku. Sara byla již dříve odsouzena mimo jiné za řízení v opilosti a drogové trestné činy. Právní náklady pro daňové poplatníky zde činí něco málo přes 80 000 SEK.

Aby nebyl zavražděn, dostal hlavní svědek v procesu  chráněnou identitu a chráněné ubytování.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Somálec popravil deseti střelnými ranami mladou Švédku

  1. Nevídaná agrese! Na atletických závodech v USA srazil závodící útočník tmavé pleti vedoucího závodníka pěstí. Napadený zůstal ležet na dráze, závod byl následně ukončen. Incident vyšetřuje policie.
    https://www.sport.cz/clanek/atletika-nevidana-agrese-na-atletickych-zavodech-v-usa-srazil-utocnik-zavodnika-pesti-3252109#dop_ab_variant=722001&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=722001&dop_vert_id=leg0&dop_req_id=GZL6xSaAbPq-202204021112&dop_id=15978841&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  2. Tady neni co psat,je to hnu…a vinu maji vláda s královstvím Švedska,kteři všemožně usilovali o tyto přistěhovalce a pokud se sami Švédové nepostavi a nevyjdou do ulic ,budou to mit ještě horši

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout