Přiznání pašeráka: „Potápíme lodě, abychom vás vydírali“

Přiznání pašeráka: „Potápíme lodě, abychom vás vydírali“

O podobných případech samozřejmě korporátní média zarytě mlčí. Nehodí se totiž do narativu „chudáků, utíkajících z afrických válek“, za jejichž případné utonutí při zdolávání Středozemního moře mohou zlí rasističtí Evropané. Pokud by je totiž vítali s otevřenou náručí a posílali by pro ně letadla (což se již děje), tak by k žádným úmrtím nedošlo. Ano, přesně tomuto tvrzení máme věřit. A jako vždy se najde dostatek hlupáků, kteří tomu skutečně uvěří…

V prvé řadě je třeba si uvědomit, že drtivá většina těch, kdo připlouvají do Evropy, jsou jedinci, kteří na to mají dostatek prostředků. Tedy žádní chudáci. Je prokázáno, že v mnoha případech jde o bojovníky ISIS, al Šabábu a podobných islámských bojůvek nebo o dealery a prostitutky pro nigerijskou drogovou mafii. Cesta je samozřejmě uhrazena těmi, kdo je do Evropy posílají.

Je pravda, že občas dojde i k potopení nějaké lodi, což pak vede k většímu tlaku neziskovek na zajištění bezpečnosti těch, kdo přeplouvají z Afriky do Evropy. A samozřejmě jsou ihned obviněni zlí evropští rasisté, kteří odmítají vítat. Ovšem o tom, že svoje soukmenovce občas potopí i ti, kdo jejich cestu organizují, se raději mlčí. Tato informace se totiž nehodí do zajetého mainstreamového narativu.

Ve světle vydírání neziskovkami fotografiemi údajných mrtvol dětí utopených na libyjských plážích a neustálých poplachů o údajných vracích lodí, které spustily nevládní organizace a telefonní operátoři pašeráků, je užitečné připomenout vyšetřování Glauco-1, k němuž došlo před časem v Itálii. Vzpomeňte si na něj vždy, když si někde přečtete o zlých evropských rasistech, kvůli nimž se opět utopili nějací chudáci z Afriky…

Převaděč zatčený před časem policií během operace „Glauco 1“ nastínil strategie pašeráků prokuratuře v Palermu, kde byl vyslýchán.

Vyšetřování poukázalo na šéfa organizace Ermiase, Etiopana, který léta žil nedaleko Tripolisu. Hledali také sejf organizace, kde byly každý měsíc uloženy desítky milionů dolarů. A peníze měli uložené i v Dubaji. Podle propočtů vyšetřovatelů 41 000 nelegálních přistěhovalců, kteří se v prvních měsících roku 2015 vylodili v Itálii, zaručilo převaděčským klanům výběr více než 50 milionů eur.

„Začínáme nejprve posílat příliš naložené vraky, o nichž víme, že přetížení nevydrží a jejich osazenstvo se utopí, protože masakry tlačí záchranáře k tomu, aby se přiblížili k našim lodím. Tímto způsobem zvyšujeme výdělky,“ přiznal se údajně kající se pašerák.

Netřeba dodávat, že to samozřejmě fungovalo a nejprve se rozběhl provoz  Mare Nostrum, pak přišly neziskovky, možná i jimi financované. A to byl začátek velkého byznysu pro obchodníky s lidským masem.

Nyní by rádi použili stejné vyděračské zbraně, aby začali znovu vydělávat peníze, proto opět došlo k potopení přeplněné lodi. V současné době se totiž dává v Evropě přednost Ukrajincům, jenže i ISIS nebo nigerijská mafie potřebují dostat své lidi do Evropy a zajistit, že budou i nadále vítáni.

ISIS totiž dlouhodobě rekrutuje vojáky, kteří se jako migranti dostanou na loď, kterou dorazí do Itálie. Nemluvě o nigerijské mafii, která má velký zájem na obnovení převozu drogových dealerů.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout