Elon Musk odmítl zablokovat ruské zpravodajské zdroje

Elon Musk odmítl zablokovat ruské zpravodajské zdroje

Informační válka je součástí nejen každé horké války, ale probíhá soustavně, tedy i v době míru. Zažili jsme ji poslední dva roky v souvislosti se lhaním médií i politiků kolem covidu a zažíváme ji i nyní v souvislosti s informacemi ohledně války horké.

Zatímco naše vláda jako jediná v celé Evropě zavedla tvrdou cenzuru, jíž mnoho milovníků totality dokonce zatleskalo, jinde si nic podobného nedovolili. Na druhou stranu se některé  – bohužel nejmenované – vlády obrátily na různé provozovatele satelitů a internetu se žádostí o odpojení ruských zdrojů. Většina poslechla a ruské zdroje skutečně odpojila.

Ovšem ne tak Elon Musk.

Ten informoval na svém twitteru o tom, že některé vlády (nebyla mezi nimi ukrajinská) požádaly jeho Starlink, aby zablokoval ruské zpravodajské zdroje.
Na to Musk odpověděl následovně: „Neuděláme to, pokud na nás nebudou mířit zbraní.“
Dále dodal: „Omlouvám se, že jsem zastáncem absolutní svobody projevu.“

Muskovi jistý Ukrajinec oponoval s tím, že „ruské zdroje zpráv jsou zdroji propagandy.“

Na to Musk odpověděl: „Všechny zpravodajské zdroje jsou částečně propagandou, některé více než jiné.“

Povšimněte si, že Musk, který byl vždy oporou systému jde – možná jen zdánlivě – v poslední době proti proudu. Nedávno například o Trudeauovi prohlásil, že se chová jako Hitler a nazval ho fašistou. A samozřejmě podpořil demonstrující řidiče kamionů.

Co se za jeho náhlým vzepřením elitám skrývá snad brzy zjistíme. Rozhodně stojí za to sledovat jeho další záměry a počiny…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Elon Musk odmítl zablokovat ruské zpravodajské zdroje

 1. Úvěry za desítky miliard
  Co se objemu poskytnutých úvěrů týče, je evropskou jedničkou v Rusku ruská pobočka rakouské skupiny Raiffeisen Bank International. Klientům na východním trhu poskytla podle agentury Reuters úvěry celkem za 11,6 miliardy eur, což z ní činilo devátou největší úvěrující banku v Rusku. Čtyři pětiny těchto úvěrů jsou přitom v ruské měně, která v posledních dnech oslabila o třetinu. Celková expozice vůči tamnímu trhu je pak zhruba 22miliardová. Celkem dosahují aktiva skupiny Raiffeisen Bank International v Moskvě 15,8 miliardy eur, tamní pobočka má 8,7 tisíce zaměstnanců a obsluhuje na 4,5 milionu klientů. Podle generálního ředitele firmy Johanna Strobla je ruská „dcera“ zatím v dobré kondici navzdory sankcím a její likviditní pozice je velmi silná. a to se vyplatí, peníze nesmrdí, hlavně kriminalizovat názory, ale politici museli dobře vědět, že financují Putina, který si naškudlil zhruba 600 miliard dolarů rezerv. nu což, jdu sbírat víčka.

 2. Osobně se domnívám, že nejde o Muskovo náhlé vzepření elitám. On byl přece vždy velký liberál, myslím v tom pravém slova smyslu. Nikoliv jako liberál „Evropského totalitního“ střihu. Tady je propastný rozdíl.

  1. Pijáčku 👍
   Ale žasnu, že si někdo od velkého byznysu dovolí samostatný názor.
   Bojím se, že mu to dají sežrat hnusným způsobem. Autentický liberál se netrpí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout