Větrné elektrárny jsou důkazem idiocie všech zelených politiků i organizací

Větrné elektrárny jsou důkazem idiocie všech zelených politiků i organizací

V zemích, kde již nevkusné větrníky hyzdí krajinu ve velkém, dávno znají dopady tohoto údajně ekologického zdroje elektrické energie. Ovšem čím déle jsou v různých zemích v provozu, tím více se ukazuje, že přírodě mnohem víc škodí, než pomáhají. Právě jejich protlačování je důkazem, že zde nikdy nikomu nešlo o nějakou ekologii, ale skutečně jen a pouze o zdražení energií a v důsledku toho o zchudnutí širokých mas, zejména pak likvidaci střední třídy.

Takže podívejme se na ty „výhody“ větrníků…

  1. Větrné elektrárny vyhubily ohromné množství ptactva, mnohde i vzácných ptáků. Ve Švédsku před časem zlikvidovaly populaci vzácného orla v oblasti, kde tento pták hnízdil odnepaměti. I přesto například nyní v Německu zřejmě podobným způsobem zlikvidují populaci jeřábů.
  2. A tímto jsme u druhého důvodu, proč větrníky škodí – jde o kácení lesů, dokonce i chráněných území. Právě výše zmíněná populace jeřábů žije u lesa, v Sababurgu na severu Hesenska. V Německu se tento les nazývá „Dům pokladů evropských lesů“ nebo „Grimmův pohádkový les“, tedy nejde o les ledasjaký, rostou zde i stoleté buky a jde o chráněné území. Nyní má být vykácen celý les a namísto něho zde bude 18 větrných turbín. A takových lesů najdete po celé Evropě stovky, ne-li již brzy tisíce.

    Naturpark Reinhardswald. Hessen Tourismus
    v lese je spousta stoletých stromů, ty mají být kvůli turbínám vykáceny
  3. Nedávno jste si zde mohli přečíst o tom, jak se takové turbíny pro německé elektrárny vyrábí. Na jejich výrobu se používá dřevo z jihoamerického Ekvádoru. Tedy i tam jsou kvůli německým turbínám vykáceny lesy. Dřevo se již částečně nahrazuje plastem, ale zvyšující se potřeba větrníků zvýší i tak potřebu dováženého dřeva. Copak řeknou zelení propagandisté na předlouhou „uhlíkovou stopu“, kterou přeprava na takovou dálku zanechá?
  4. A  jistě ne posledním problémem těchto turbín je i způsob jejich likvidace. Jejich životnost je samozřejmě omezená a jednou je bude třeba zlikvidovat. A v případě turbín nejde zdaleka jen o dřevo, ale mimo jiné i o plasty, které stále více nahrazují právě ono vzácné dřevo.

Ve výčtu jsem neuvedla například i problémy v mrazech, kdy je třeba pomocí helikoptér listy vrtule rozmrazovat. I zde jde tedy o nemalou „uhlíkovou stopu“.

The cold, hard truth about ice on turbine blades
v mrazech je třeba vrtule rozmrazit pomocí vrtulníků

V Německu jsou odhodláni ve jménu zeleného šílenství zničit i chráněné území. A samozřejmě nejen v Německu, ale i jinde v EU. Je pravděpodobné, že i naše vláda, která se k politice zeleného šílenství přihlásila, se časem pustí do ničení chráněných území údajně „ve jménu ochrany přírody“. I proto je třeba bedlivě sledovat, zda se třeba ve vašem okolí podobný počin nechystá.

Jen hlupák může věřit, že globalistům jde o nějakou ochranu přírody. Politika zeleného údělu má jen zničit ekonomiky evropských zemí a – jak je vidět i na prosazování ochrany přírody i za cenu jejího ničení – zajistit rychlé a razantní zchudnutí Evropanů. A šílené na tom je, že idiotů, kteří těmto počinům tleskají, je stále většina….

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 4.7]

One thought on “Větrné elektrárny jsou důkazem idiocie všech zelených politiků i organizací

  1. Samozrejme, nielen veterné ,ale aj solárne. Mimochodom, elektrárne na ropu v Saudskej Arábii nevedia žiadnemu pohlavárovi EÚ, USA, Greenpeace ani inej globalistickej či ekoteroristickej mafie…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout