Podle Německa a Francie by měla mít EU větší moc nad národními vládami

Podle Německa a Francie by měla mít EU větší moc nad národními vládami

Každý, kdo alespoň minimálně sleduje politiku, ví, že Německo a Francie jsou nepsanými hegemony EU, kterou de facto plně ovládají. Je to již tři roky co tyto země uzavřely smlouvu, na jejímž základě došlo k vytvoření jakéhosi pomyslného „Germanofrankistánu“. Cílem hlubší spolupráce těchto zemí je samozřejmě i možnost rychlejší centralizace EU – tedy přenesení i těch nejposlednějších rozhodovacích kompetencí na Brusel. A to samozřejmě tak, aby na všem vydělaly zejména obě uvedené země a také nadnárodní korporace, v jejichž žoldu EU pracuje.

Již nyní je situace taková, že EU je v rozhodování nadřazena nejen justici jednotlivých národních států, takže může jakékoli rozhodnutí soudů zemí EU zrušit, pokud není v duchu „hodnot EU“, ale je dokonce nadřazena i ústavám. Lisabonská smlouva je tak už dávno pro státy EU jedinou platnou Ústavou, ostatně, těmi národními si již dávno politici tak akorát utírají…..

Francie nyní převzala předsednictví EU a právě za tu dobu by se mělo mnohé ohledně dalších kompetencí tohoto molocha změnit, samozřejmě v neprospěch národních států. Nyní je ovšem pro globalisty velmi důležité to, jak dopadnou francouzské volby. Těm se ovšem budeme věnovat v jiném článku a zdůrazňuji, že jde o volby jak pro Francii, tak pro všechny ostatní evropské země velmi důležité. I proto nyní globalisté do těchto voleb velmi zásadně zasahují, jak si vysvětlíme v dalším článku.

Ale nyní zpět k dohodě Francie a Německa. Jak možná víte, tak nová německá vláda již deklarovala, že plánuje cosi jako jeden velký evropský superstát, kde nebudou hrát národní státy žádnou roli. S tím zcela zřejmě souhlasí i Macron.

Annalena Baerbocková, ministryně zahraničí nové německé levicové koaliční vlády, slíbila, že její země podpoří Francii při vytváření „suverénnější EU“ – tedy takové, která bude mít větší moc nad národními vládami členských států EU.

Deklarace přichází v době, kdy Francie přebírá rotující předsednictví Evropské unie na příštích šest měsíců.

„Naši francouzští přátelé se mohou spolehnout na naši podporu od prvního do posledního dne při pokládání správných základů v rámci EU: pro udržitelné hospodářské oživení, v boji proti klimatické krizi, v digitalizaci a pro suverénnější Evropu ve světě. “ řekla Baerbocková.

Německá ministryně dále uvedla, že francouzské předsednictví je důležitou příležitostí k „posílení EU a jejímu přizpůsobení se výzvám zítřka“, a že Německo a Francie jako nejbližší přátelé v srdci Evropy nesou zvláštní odpovědnost za sjednocenou Evropskou unii, schopnou jednat a orientovanou na budoucnost.

Francouzský prezident Emmanuel Macron již slíbil , že Francie se během svého předsednictví v bloku, které začalo 1. ledna, zaměří na zvýšení moci EU na světové scéně.

Prohlášení Německa o podpoře „suverénnější“ Evropské unie je v souladu s modus operandi nastupující vlády.

Koalice – vedená kancléřem Olafem Scholzem – prohlásila, že bude během své existence prosazovat takzvané „Spojené státy evropské“.

Zatímco Francie zahájila 1. ledna své předsednictví EU, Německo ve stejnou dobu zahájilo své předsednictví G7, přičemž Berlín bude v červnu hostit summit sedmi zemí.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Podle Německa a Francie by měla mít EU větší moc nad národními vládami

  1. Dovŕšia Nemecko a Francúzsko Hitlerov sen o jednej európskej ríši , kde budú štáty existovať len formálne /napr. za účelom športových súťaží/ a namiesto nich budú provinciami tejto ríše akési cezhraničné regióny? Bohužiaľ asi áno, na vojnu eurofašizmus vs. antiglobalistické sily vo svete /napr. Čína a Rusko bez Putina/ a porážku Bruselu to nevyzerá. Nie, na veľmi pravdepodobný scenár platnosti tvrdej šaríe vo väčšine tohto superštátu /a tiež na Balkáne , v Kanade, Austrálii/ som nezabudol, ku krutým bojom a víťazstvu moslimov určite dôjde. A mimochodom – „vlastenci“ ako Orbán, Kaczynski, Janša, Salvini, Le Penová, Kurz a iní zločinci tohto druhu nechcú o vystúpení z bruselského žalára národov ani počuť. Sú Bruselu rovnako oddaní ako ich predchodcovia a vzory Hitlerovi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout