Libyjské pláže jsou přeplněné zájemci o cestu do Evropy, 1300 z nich už vezou pašerácké neziskovky do Itálie

Libyjské pláže jsou přeplněné zájemci o cestu do Evropy, 1300 z nich už vezou pašerácké neziskovky do Itálie

Nejsou to tedy zdaleka jen Kanárské ostrovy, kde invaze ani v zimním období neustává. Díky pašeráckým neziskovkám, jejichž lodě neustále brázdí libyjské pobřeží, je i přísun obohacovačů do Itálie takřka nekonečný. Také zde zaznamenávají každodenní příjezdy a bylo by jich mnohem víc, nebýt libyjské pobřeží stráže.

Na třech obrázcích níže je znázorněno, kolika Afričanům zabránila libyjská pobřežní stráž v jakém období dostat se do Evropy. Je tam vidět i počet těch, kteří byli z moře vyloveni již mrtví. Všichni, kdo byli do Libye pobřežní stráží vráceni, by jinak již dávno obohacovali Evropu.

ObrázekObrázekObrázek

Na prvním obrázku vidíte, že počet vrácených za rok 2020 byl výrazně nižší, než za rok 2021. Na druhém je vidět, že letos zpočátku nedošlo k žádným návratům, ovšem – jak vidíte na třetím – jen mezi 16.-22.1.2022 bylo do Libye libyjskou pobřežní stráží navráceno 604 Afričanů. Každopádně je patrný nárůst a v posledních dnech libyjská pobřežní stráž ani nestíhá obohacovače lovit.

Je celkem jasné, že někteří zkusí štěstí opakovaně, jenže ani jejich finanční prostředky nejsou neomezené, takže zdaleka ne každý má další finance na cestu do Evropy.

Je třeba také připomenout, že podobné jednání, kdy jsou Afričané navraceni zpět do Afriky, se nelíbí promigrančím neziskovkám, ale ani Frontexu, který je placen i z vašich daní. Zdá se jim, že jsou chudáci zájemci o cestu do Evropy v Libyi příliš utiskováni. Lze tedy očekávat, že ke stávajícím pašerákům se brzy opět přidají i lodě Frontexu, které na čas s touto podvratnou činností přestaly.

 

Přitom invazisty, kteří přichází do Libye nejen z různých zemí Afriky, ale stále častěji i z Asie, nikdo do Libye nezval, přišli tam dobrovolně a s případným rizikem museli počítat. Na druhou stranu jsou to spíš Libyjci, kdo si stěžuje na problémy s kriminálními invazisty, sužujícími vesnice poblíž pobřeží….

Nakonec je třeba ovšem upozornit na to, že i když se libyjská pobřežní stráž snaží, přece jen jsou mnohem úspěšnější pašerácké neziskovky, na jejichž palubách nyní míří do Itálie asi 1300 Novoevropanů.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Libyjské pláže jsou přeplněné zájemci o cestu do Evropy, 1300 z nich už vezou pašerácké neziskovky do Itálie

  1. Kaddáfí vrať se!
    Frantíci, nečekaně, něco parádně podělali.
    V Libyi hromady mrtvol, rekonstrukce země v nedohlednu, a Evropa zaplavená poutníky z celé Afriky. ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout