Vánoční pozdrav od ISIS – uřezaná hlava Santa Clause

Vánoční pozdrav od ISIS – uřezaná hlava Santa Clause

Každoročně posílá ISIS těsně před vánočními svátky vzkaz všem, kdo Vánoce slaví, tedy především – ale nejen – křesťanům. Letos se den před svátky objevil plakát, na němž islámský voják drží uřezanou hlavu Santa Clause a v druhé ruce má nůž.

ISIS k tomu tentokrát přidal i nějaké výhružky nakupujícím, zřejmě tak nepřímo vyzývali své souvěrce v západních zemích, aby útočili v plných obchodních domech. Tato výzva na poslední chvíli již nepadla na úrodnou půdu, takže k žádnému velkému útoku naštěstí nedošlo, i když nedávno odchytili ve Francii dva muslimy, kteří podobný útok plánovali, podobně jako další muslimové v německém Hamburku.

Řezníci ISIS sdíleli zlověstný vánoční plakát zobrazující uťatého Santa Clause v mrazivé hrozbě pro nakupující.

Maskovaný militant je zobrazen s krvavým nožem v jedné ruce a ve druhé drží useknutou hlavu Santa Clause.

Plakát ukazuje džihádistického vraha mávajícího uťatou Santovi hlavou

Mimo plakátu Santy Clause s uříznutou hlavou představili militanti z ISIS také vánoční stromek sestavený z přileb amerických vojáků a zbraní.

Tento obrázek ukazuje riffy bodající vánoční stromek s přilbami americké armády a ozdobami Stars and Stripes

ISIS a jeho džihádističtí stoupenci od zhroucení svého chalífátu v Sýrii a Iráku v roce 2017 příliš nekomunikují, přesto o sobě dávají pravidelně vědět alespoň podobným způsobem.

Nejnovější  výzva k zabíjení je ozvěnou jejich videí ukazujících řezání hlav lidí ze Západu, které předváděli online.

Hlavní plakát zobrazuje sťatého Santu s textem: „Posíláme poselství našim monoteistickým bratrům v Evropě, Americe, Austrálii, Kanadě, Rusku a dalších zemích nevíry a odpadlíků.“

Dále sdělují svým souvěrcům, kteří žijí na Západě:

ISIS se „vyvíjí v novou bestii“, aby udeřil na Západ, varoval Brit, který bojoval proti teroristické skupině.

Macer Gifford  v roce 2015 opustil svou práci obchodníka a odjel do Sýrie, aby bojoval proti islámským extremistům po boku kurdských sil.

Jeho mrazivé varování přichází v době, kdy se fanatici pokoušejí vybudovat v Africe nový chalífát .

Gifford řekl Express.co.uk:„Určitě si myslím, že ISIS se bude dál rozrůstat a vyvíjet. Všechny teroristické skupiny jsou docela přizpůsobivé, viděli jste, jak se to stalo v posledních 10-20 letech, jak fungovala Al-Káida a jak funguje i ISIS. Myslím, že ISIS chce světu dokázat, že vydrží, že je stále hrozbou pro Západ a stále silou, se kterou je třeba počítat.“

Skupina nabírá na síle po celém světě, když se odštěpené skupiny, které přísahají věrnost ISIS, pokoušejí získat oporu na mnoha místech, včetně Indie, Konga a Mosambiku. Ovšem statisíce džihádistů jsou zatím coby spící buňky chalífátu také v Evropě. A další džihádisté sem neustále proudí, mnoho z nich za podpory EU nebo národních států.

Otázka tak není zda, ale kdy v Evropě ISIS udeří. Zatím se zřejmě čeká jen na to, až zde bude dostatek bojovníků, kteří jsou připraveni zaútočit. Taková situace ovšem může nastat velmi brzy, při rychlosti jakou počty nových bojovníků přibývají,  může k nějaké větší koordinované akci dojít za 2-3 roky…

Mimo výše uvedených obrázků předvedl ISIS také tyto plakáty:

Pečený americký generál:

14. velitel Centrálního velitelství Spojených států je zobrazen jako pečený

A poslední obrázek je „novoročenka ISIS“ pro USA, Kanadu, Evropu, Austrálii a Rusko:
Plakát byl také vytvořen pro oslavy Nového roku
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout